Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős kortól lehet...

Mennyi idős kortól lehet kenguruban vinni a babát?

Figyelt kérdés
2012. jan. 24. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:
minden kengurunak van egy "ideje", ami gyártótól függ. Van, amit 0, 2 vagy 4 hónapostól, van, amit 6 hóstól és van, amit csak akkortól, amikortól már stabilan, önállóan tud ülni a gyerek.
2012. jan. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amikor már tudja tartani a fejét, de általában 3 hónapot szoktak mondani, de ez kenguru függő is, mert valamelyik, mint például az enyém, fektethető is, és abba az újszülöttet is bele lehet tenni.
2012. jan. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A miénk is 0+-os. Nem fektethető ugyan, de úgy van kialakítva, hogy tartsa a fejét. Bár mi eleinte nem nagyon használtuk, most már, hogy nagyobb a babónk, viszont nagyon szeretjük.

Szerintem az első 1-2 hónapra a hordozókendő a jobb.

2012. jan. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem csak az első egy-két hónapban, hanem később sem jó a kenguru. Lóg benne a baba, rossz a csípőjének, illetve mivel szeméremtájon támasztja a babát, kisfiúknál akár herezúzódást is okozhat. Legjobb a kendő, de ha azt bonyolultnak tartod, vannak megfelelő láb- és csípőtartást lehetővé tevő hordozók (mei tai, SSC).

Itt a képen látszik a különbség: [link]

2012. jan. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Amit linkeltél, mind a kettő kenguru, csak az egyik rossz fajta, a másik jó fajta. De attól még kenguru.

2012. jan. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
Hát, nem tudom... Nekem a kendő nem szimpatikus, néztem róla egy bemutató előadást és egyáltalán nem győzött meg. Semmit nem tart és a baba alig kap levegőt. Én maradok a klasszikus kengurunál. Az legalább tartja a babát. Úgysem órákig lesz benne, addig meg mindegy, hogy lóg a lába vagy sem. Amúgy meg kézzel is alá lehet fogni a lábijának és akkor nem lóg.
2012. jan. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nekem sem szimpatikus a kendő a kengurunkra pedig az volt írva, hogy újszülött kortól használható, de nem ez a vízszintesbe is helyezhetős van. Anno a lányomnál nem emlékszem, hogy mikortól használtuk, talán az 1 hónapos státuszvizsgálatra is abban vittem már. Viszont ameddig kenguruztunk fogtam a fejénél (nagyon magas a hátrésze a kengurunak és kellően ki van merevítve)és tartottam a popsijánál. A fiam még csak 1 hetes szerencsére csak 1 hónapos kora körül kell elkezdenünk szaladgálni a vizsgálatokra + még talán a téli kezes, lábasa is tartja valamennyire.
2012. jan. 24. 13:42
 8/9 anonim ***** válasza:

A kenguru tényleg nem jó. Ahogy már írták előttem: nem tesz jót a csípőjének, gerincének, semmijének - több okból is. Az, hogy merev a háta, pont nem jó, mert a babáknak enyhe C alakú gerincük van, és a megfelelő hordozó felveszi ennek a formáját, míg a kenguru egy erőltetett tartásba kényszeríti azzal, hogy ki van merevítve. Egy megfelelő hordozónak olyan pózt kell biztosítania a babáénak, mint ha a kezünkben tartanánk (gondolj csak bele: amikor a pici babát a kezedbe veszed, nem merevíted ki a hátát és megtámasztod a fenekét térdhajlattól térdhajlatig).

A kenguruk nem biztosítják a megfelelő terpesztartást sem, és a baba lába csípőből lóg. Ez a csípőfejlődés szempontjából kifejezetten ártalmas. Míg egy megfelelően kialakított hordozó biztosítja a terpesztartást, amivel megelőzhetőek vagy akár kezelhetőek bizonyos csípőproblémák anélkül, hogy terpeszpelenkával kéne kínozni a babát.


Ezen a képen jól látszik a megfelelő lábtartás:

[link]

[link]


Néhány cikk erről:

[link]

[link]

[link]


Amúgy ha a kendő nem szimpatikus, akkor vannak egyéb hordozóeszközök, amik hasonló kialakításúak a kengurukhoz, csak biztosítják a megfelelő tartás. Ezek az ún. SSC-k/csatos hordozók. Nem kell kötözgetni, egyszerű a felvétele. Néhány SSC márka: Manduca, Ergo Baby, Beco.


Bocsi, hogy hosszú lett, de remélem tudtam segíteni.

2012. jan. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia!


Nagyon szépen köszönöm a részletes válaszod. Remélem másnak is segítséget nyújt majd.

2012. jan. 30. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!