Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért visel meg egyre jobban...

Miért visel meg egyre jobban az éjszakai kelés? Hogy meríthetnék erőt, hogy ne bukjak ki teljesen?

Figyelt kérdés

Kisfiam a napokban lesz 4 hónapos. Egy hete pokollá váltak az éjszakáink. 2 hetes kora óta 2-szer kell éjjel, szopizik és alszik is vissza. Volt olyan is, hogy kicseleztem az első ébredésnél cumival, és így az a szopi ki is maradt. Most egy hete óramű pontossággal 2 óránként kel, szopizik picit, aztán belealszik, és teszem is le. De van hogy fél-1 óra múlva megint megébred, nem sír, de nem találja helyét, addig nyüszög, hogy fel kell kelnem hozzá. Próbáltam cumit adni neki, avval se alszik vissza, csak cicin. Hallom, hogy nyel pár nagyobbat, de alig eszik, alszik is el. Ha vissza akarom rakni a cicit a szájába, üvölt, hogy hagyjam békén. De könyörgök akkor a cumi erre miért nem jó neki?! Kezdek kikészülni a fáradtságtól, már egy hete nem aludtam egyben 1,5 óránál többet. Érzem egyre fogy a türelmem, sokszor úgy kelek fel hozzá, hogy megint mi a fene baja van, nagyon dühös vagyok rá. A pár perces szopikat rendszerint végig alszom éjjel, reggel alig bírok kikelni az ágyból, azonnal robbanok mindenért, baromi feszült vagyok, kezdek elemeimre hullani. Nagyon szeretem a kisfiam, de ez a hajcihő megpecsételi a kapcsolatunk. Sose bántanám, de félő hogy ez az egész nagyon megtépázza az idegrendszeremet.

Most mit csináljak? Visszaáll még valaha a régi rend? Vagy szokjam meg hogy újszülöttként viselkedik a 4 hónapos kisfiam?


2012. jan. 25. 13:19
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
koszonom szepen a valaszt,szombattol kapja az angol vizet napi 4-5 alkalommal 5ml-t.Remelem fog segíteni rajta,bar most kicsit megijedtem mert utana habos nyálzása van...nem tudom ossze e fugg az angolvízzel...Tapasztalat?
2012. jan. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

Igen egyidősek, kisfiam 28-án született.

Kifogom próbálni azt a bogyót, ha tejbe is lehet rakni. Hátha úgy elfogadja, nem kapott még semmit anyatejen kívül. Az éjszaka a szokásos program volt, szinte már én is megszokásból kelek 2 óránként, de általában a fiam a gyorsabb. :) Ma tudtam aludni háromnegyed órát délután, aztán felébresztett szopizni, ő visszaaludt cicin, én már nem tudtam. :(

2012. jan. 26. 16:17
 23/33 A kérdező kommentje:

Anika!

Remélem nálatok is használ az angol víz, csak ki kell várni a hatást türelmesen. Nekem 3ml-e fecskendőm volt itthon, abból csepegtettem úgy kb 6-szor a 3ml-t egy nap, mivel a kanálból kiköpte. Kb 1 hónap múlva csökkentettem az adagot 3x3ml-re, reggel, délben, este, akkor már elég volt az is. 1,5 hónapig kapta.

A habzástól ne ijedj meg. Nekem még órák múlva is képes volt kibukni a vizet. Meg ahogy köpi vissza attól habzik, buborékol. :)

2012. jan. 26. 16:22
 24/33 A kérdező kommentje:

Jelentem túl vagyunk az első mély hullámon. Összesen 1,5-2 hétig tartott . Furcsa volt visszaolvasni a kérdésemet, hogy ennyire ki voltam bukva nemrég, oly távolinak tűnt. Tény, hogy amióta babám van rohan az idő.

Lehetett egy kis tejválság is, mert egy jó kis disznóvágásos nap utáni éjjel kezdett ritkábban kelni. :) Aztán még kb 2 hétig kelt 3-4szer, de csak 2-szer szopizott, a többi alkalommal elég volt neki hogy kivettem megnyugtattam ringattam picit és kapott cumit.

Most ott tartunk, hogy 2 hete kenem az ínyét Dologéllel, azóta sokkal nyugodtabb, kevesebbet nyűgösködik.

Egy hete meg mint, ha csoda történt volna. Nem vagyok az ilyesmiben elfogult, de hiszek benne valamicskét, gondoltam veszek neki egy borostyánláncot. Már az első este maga volt a tökély. Kisfiam újra a régi. :) Kétszer kel szopizni, 1-2 és 5-6 körül. Nem kel hozzá felkelni cumit adni meg ilyenek, alszik mint a bunda. Egy pár napig már én keltem megnézni mi van vele, mert furcsa volt, hogy átalhatok 4-5 órát is egyben. :) Újra kipihenten ébredek reggelente.

Még egyszer köszi a jó tanácsokat mindenkinek! Remélem másnak is hasznos lesz!

2012. febr. 15. 20:20
 25/33 anonim ***** válasza:
0%
Vedd magad mellé , ha nyöszörög szoptasd ha elaludt aludj! Így Ő sem kell fel teljesen És Te sem ,rutin lesz.
2012. febr. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Dologél? Én csak a Dentinox gélt ismerem, az egy rövid időre elzsibbasztja az ínyét. A borostyánláncot meg nem tudom elképzelni mire jó, azt rágcsálja vagy micsoda?

Tegnap kínomban egyszerűen beadtam neki egy adag nurofent este, az nyugtatja is, és jobban is aludt...meg mi is...

Minden jót nektek))

2012. febr. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Igen Dologél, ezt sokszor lehet egy nap használni mert gyógynövényes, azért vettem ilyet. Amíg nincsenek komoly fájdalmai nem akarok gyógyszerhez nyúlni.

A borostyánlánc csak a nyakában van, nem rágcsálja, de aki nem hisz benne kicsit se annak nem használ szerintem. Ez olyan mint a homeós szer, hinni is kell benne, nem csak bevenni. Mivel komoly összefüggést látok a használata és a nyugodt éjszakák között, ezért én hiszek benne. :)

2012. febr. 16. 08:17
 28/33 anonim ***** válasza:
Még mindig 2 óránként eteted napközben? Én ilyenkor már átszoktattam a 3,5 4 óránkénti evésre a lányomat. Ha belegondolsz ezzel az állandó etetéssel sosem pihen egy kicsit a babád emésztőrendszere. Ha ritkábban enne, akkor egyszerre többet tudna szopni és nem lenne 2 óránként éhségérzete. Amikor nálunk volt ez az időszak, nekem már nem volt tejem, a cumit nem fogadta el sosem, így magam mellé vettem és amikor felsírt betettem a cicim a szájába és már aludt is. Tej nem jött belőle, de 2 perc alatt vissza is aludt. Ezt 4 hétig csináltuk. Ezalatt megszokta, hogy éjjel nincs evés. (ezt úgy kell érteni, hogy kb. 22 és 5 óra között)
2012. febr. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Akkor ugyanezt képzeljétek el megduplázva! Én ugyanezt csináltam végig az ikreimmel, volt hogy egy éjszaka hatszor voltam fent és természetesen nappal alig aludtak egyszerre, így aztán a nappali pihi se jöhetett szóba. De túléltük, már lassan 1 évesek és most "csak" 2-3-szor kelünk, mert jönnek a fogacskák. Viszont az elejéhez képest ez már szuper! Tarts ki!
2012. febr. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Mivel eldöntöttem, hogy igény szerint fogom szoptatni így akkor kapott amikor kért. Ez általában 2-2,5 óra volt. Kb két hete kezdett áttérni a 3-4 óránkénti evésre magától. Nem akartam befolyásolni,kivártam, hogy ő alakítsa ki. Durva ordítás lett volna belőle, ha nem adok neki. :)
2012. febr. 16. 09:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!