Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Máshol is ennyire "taplók",...

Máshol is ennyire "taplók", figyelmetlenek az emberek?

Figyelt kérdés

Mostanában előfordult,hogy a boltba a ksilányommal babakocsi nélkül mentünk. A vásárlással nincs gond, ügyesen fogaj a kezem, a sorban állás kicsit neccessebb. De mit lehet várni egy közel 15 hónapostól.

Azt már megszoktam,hogy nem engednek előre, nem is csinálok belőle problémát.


De ma nagyon kiakadtam, a kislányom hirtelen elengedte e kezem, és elindult a másik sorba, otthagytam a kosaram,és mire visszértem a lányommal, a mögöttünk álló, arrébb tolta a kosarunkat és beállt a helyünkre.

És meg volt lepődve,amikor visszaálltam elé.

Mert hát ő siet,neki főzni kell,mert csalaád dolgozik, én meg úgyis egész nap otthon vagyok. És különben is minek járok egy "türelmetlen" gyerekkel boltba,aki nem tud egyhelyben megállni.


Úgy kiakadtam, se köpni,se nyelni nem tudtam.


2012. jan. 27. 14:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
68%

vannak.


14 hós lányommal álltunk karácsonykor az utcai zenészek elött és néztük. jött egy középkoru pár és beállt teljesen elénk nagy szatyrokkal. majd mi kicsit álltunk félre hogy lásson a lányom. hely volt amúgy. erre mikor kb fél perc után nem érdekelte öket, megfordultak és a faszi fejbe verte igen rendesen a lányomat a tassakkal. na akkor felkiáltottam hogy héééé mit csinál. észre sem vette, habár ezek után bocsánatot kért az orra alatt, de szó szerint elsöpörte a gyrreket, mikor tök sok hely volt minden fele.

2012. jan. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
66%

Jó nagy paraszt!!!

Én azt utálom amikor babakocsival a zebránál az egyik oldal elenged elindulok, de a szembe jövő meg nem állna ba...meg, szoktam benézni a kocsiba és mondani neki , hogy szép volt p..aszt, de a legszebb az, hogy sokszor látom hátul ott a gyerekülés... Ha őt nem engednék át fogadjunk Ő lenne a legjobban felháborodva!!

Sajnos nagyon sok bunkó van, én már nagy hassal is ki voltam akadva az embereken, mert én amíg nem vártam babát, és nem volt gyerekem akkor is tök figyelmes voltam minden kismamával és anyukával...

Sajnos ilyen világot élünk! :-)

2012. jan. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
73%
Második vagyok. A kedvencem az volt, amikor egyszer séta közben , jött velünk szembe anyuka+ "pici" fia kb 4éves lehetett, a kis csávó amikor mellénk értek belehajolt a babakocsiba és beleüvöltött(ááááááááá kb ezt) szegény fiam arcába miközben az édesdeden aludt, és anyja annyit nem mondott, hogy mukk... Komolyan mondom majdnem tarkón vágtam a gyerekkel együtt az anyját is...
2012. jan. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
67%

Én ezzel már szülés előtt szembesültem. Egy nappal mielőtt szültem, mentem haza bkv-val, nagy hassal. A buszra mikor felszálltam direkt lehúztam a kabátomat, hogy mindenki lássa a pocakomat, jelzem, 9 hónapos voltam, és nem adta át senki a helyet. Aztán múltkor bankba kellett mennünk, ami nálunk igen ritka, mert netről intézünk mindent. Na mindegy, 2 éves a kislányom, kb. 20 percet álltunk úgy, hogy a gyerek az oldalamon volt, nagy nehezen valaki engedett leülni. Fél óra elteltével a gyerek már egyre türelmetlenebb lett - érthető, hiszen órákig nem tud egyhelyben feszíteni - de senki sem mondta, hogy menjünk előtte. Végül a pénztáros szólt, hogy menjünk - rendes volt tőle.

De azért vannak rendesek is, akik maguk elé engednek a boltban, vagy szólnak, hogy a gyerek elejtett valamit stb.

Azt azért még hozzátenném, hogy én meg attól is falra mászom, hogy kismama a babakocsival körül se néz, csak letolja az útra a babakocsit, közben meg telefonál...

2012. jan. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
69%
Igen vannak tapló emberek mindenhol. Én sajnos azt is gyakran tapasztalom, hogy a kisgyerekes anyukák, akik amúgy elvárják, hogy a világ a gyerekük körül forogjon, más gyerekével szemben egyáltalán nem toleránsak. Felénk nagyon sok ilyen anyuka van, boltban is, buszon is. Ő elvárja hogy a gyerekének átadják a helyt, vagy előre engedjék őket a boltban, de mikor az én ovis kislányomnak el volt törve a keze és a buszon utaztunk, eszébe nem jutott, hogy átadja neki a helyet, ő tespedett az ülésben.
2012. jan. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
69%

Én 8 hónapos terhesen a Down-szindrómás Öcsémmel utaztam az 1-es vilin. Jó nagy tömeg, alig tudtunk kapaszkodni is, én nyújtózkodtam a lógós kapaszkodó után felfelé, miközben a másik kezemmel szegény gyereket próbáltam egyensúlyozni ...

"Alattam" kimondottan jóképű, jólöltözött, öltönyös, jólszituáltnak tűnő 40-es faszi üldögél békésen, jó alaposan végigmér, megbámulja a nagy hasamat, a gyereket, és még békésebben üldögél tovább.

Basszus, esze ágában nem volt átadni legalább a gyereknek a helyet!

No comment ...

2012. jan. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
52%
nalunk is vannak, 3 oran at alltam nagy hassal vervetelre az orvosnal /nem nőiorvos/ éhgyomorral, senki se adta át a helyét és az orvos is jól megváratott mivel terhesen másra is levette a vért nemcsak a szokásosra
2012. jan. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
52%

Én tuti direkte kedvesen mondtam volna

" maga is türelmetlen mégis itt eszi a fene"


Ne hagyd magad ,azt hiszik bármit megtehetnek ,csak magukat nem veszik észre.

2012. jan. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
44%

"Azt már megszoktam,hogy nem engednek előre, nem is csinálok belőle problémát."

Még jó. Miért kéne téged előreengedni? Azért, mert gyereked van? Ti a gyerekeddel többek vagytok mint bárki más?

Annyira kiakadok az olyan nőkön, akik ha teherbe esnek elvárják, hogy körülöttük forogjon a világ. Nos, rossz hírem van: nem forog körülöttetek, meg a gyereketek körül, ez van, törődjetek bele.

Meg ez a tajtékzás, hogy nem adják át a helyet a buszon... Ha átadják, az egy kedves gesztus, meg lehet köszönni és elfogadni. De senkinek nem kötelessége átadni a helyet, akármekkora is a hasatok vagy akármennyire is hisztizik a gyereketek! Honnan tudjátok, hogy a "jólszituált" faszi, aki nem pattan fel azonnal ahogy odafurakodtok pocakosan nem mozgássérült pl?

Mielőtt jöttök azzal, hogy biztos megkeseredett gyerekgyűlölő vagyok, elmondom, hogy 32 hetes terhes kismama vagyok, és nem várok el senkitől különleges bánásmódot csak azért, mert terhes vagyok, mert ettől még nem lettem több, mint bárki más. Ha valaki átadja a helyét, vagy előreenged a sorban, annak örülök, szépen megköszönöm az udvariasságot, de nem várom el!

Tudom, most jön a lepontozás, megszoktam :)

2012. jan. 28. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%
Utolsónak igaza van, én sem vártam el soha semmit, DE amikor egyszer a hasamra "b...szta az öreg tata az ajtót akkor azért elég durván kiakadtam....
2012. jan. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!