Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5,5 hónapos kisfiúnak zöldsége...

5,5 hónapos kisfiúnak zöldséget, gyümölcsöt Ti hogyan készítitek el? Krumplit husival, zöldséggel, stb? Hogyan kell elkészíteni, hogy ne csak bébiételt egyen?

Figyelt kérdés
2009. máj. 30. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Almát üvegreszelőn lereszelve, husit meg zöldséget pedig levesben megfőzve, és neki lepaszírozva, egyben bébiétel, nektek meg leves marad a többi része. :) Ilyesmire gondoltál?
2009. máj. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Vagy csinálhatod úgy ha esetleg külön szeretnéd csinálni, vagy olyan levest, ételt készítesz amit ő nem ehet, hogy megfőzöd vízben a krumplit, vagy megpárolod kevés vízet hozzáadva. Később lehet majd kevés olajon kicsit megdinsztelve, majd megpárolva. Aztán összetöröd, összeturmixolod.

Húst ha épp aznap nem csinálsz, vagy neki külön akarod, akkor vízbe teszel bele husidarabokat és megfőzöd. Majd összeturmixolod. Jó ha van otthon rúdmixered, sok hasznát veszed.

Esetleg csinálhatsz nagyobb adagot és akkor lefagyasztod adagonként, vagy beleteszed bébiételes üvegekbe frissen még a kész általad elkészített bébiételt és lezárod. Majd ha majdnem kihűlt hűtőbe teszed, így meglesz előre pár napra a kaja. Csinálhatsz többfélét. Krumpli általában mindig kell hozzá, pláne az elején, főétkezéshez.

Almát nyersen is reszelhetsz neki azon a babáknak való almareszelőn, tudod ilyen kis ovális szerű tál, közepén rücskös rész, azon reszelni és pépes lesz, később lehet nagyobbra is. De például almát főzhetsz neki krumplival, akár külön külön és mikor kész összeturmixolod. Prsze almát meg kell mosni alaposan és meghámozni, de ezt úgy is tudod.

Pl meggyet, cseresznyét, borsót, tehát aminek ilyen héja van én úgy csináltam, hogy megfőztem, aztán beletettem ilyen kis szűrőben, tudod ami ilyen nagyon sűrű, pl kamillát szoktunk rajta szűrni, na és azon lepaszíroztam. Így a héja fennmaradt. Aztán összekavartam jól a krumplival. De majd később a meggy héja maradhat pl, csak jól össze kell turmixolni. Bár van akinek van otthon szupi olyan tálas turmixolója vagy milye, mint Stahl Juditnak, akkor ő összeturmixolja az elejétől kezdve héjastól. De azért jó az elején vigyázni, mert amelyik babának nem bírja a hasa.

Répát szintén megpucoloc, megmosod, összedarabolod, megfőzöd, összetöröd, aztán a megfőtt összetört krumplival összekevered.

Kb így mindent. Remélem nem maradt ki semmi.

De amúgy van aki inkább párol, van aki kevés vízben ami épp ellepi főz és annak levével hígít ha kell. Ezt majd meglátod neked hogy jó.

Én bébiételt akkor adtam neki főleg mikor már husit is evett, főleg olyat amit én otthon nem tudtam neki adni. Illetve olyan gyümit ami akkor nem volt, főleg őszibarackot, vagy körtét stb. vagy olyan zöldséget amit macerásabb megcsinálni.

2009. máj. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm,igen ilyesmire gondoltam.
2009. jún. 1. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!