Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy 6 hetes...

Miért van az, hogy 6 hetes babám a hasamon órákig alszik, de ha leteszem 5-20 perc után felkel és nem is alszik vissza? Mit tegyek, hogy a kiságyában aludjon?

Figyelt kérdés
Sajnos eléggé hasfájós volt, (mostmár javul a helyzet) és mikor nagyon sírt és görcsölt csak a hasamon nyugodott meg, illetve ott tudott aludni. Tudom, hogy lesznek akik elítélnek ez miatt, és tudom, hogy valamilyen szinten én rontottam el, de melyik anya hagyná sírni a görcsölő babáját? Próbáltam mindkettőnk számára nyugtató megoldást keresni és csak ez vált be. Még mindig néha napján van hasfájása, de azt veszem észre, hogy már egyre kevésbé és nem olyan görcsösen, ezért úgy gondoltam, hogy még "idejében" megpróbálom a kiságyba szoktatni. Minden tanácsot szívesen meghallgatok, mert így semmit nem tudok a szabadidőmben csinálni.
2012. jan. 30. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy vagyok. És kipróbáltam, ha hagyom üvölteni, előbb-utóbb (inkább utóbb) elfárad, elalszik, de kb 10c múlva újra kel és kezdődik elölről.


Nem mindig rakom le úgy, de nálunk bevált a hason alvás. Ha elaludt a karomban, úgy rakom le és akkor alszik egy darabig.

2012. jan. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pont ma én is kipróbáltam, de akkor meg mikor kezdett ébredezni, meg kellett ringatni a fenekét és ezt kb 20 percente. tehát így is le van kötve vele minden időm. :( Nem tudom mit tegyek tanácstalan vagyok. Sokszor magam hibáztatom, hogy miért kelett rászoktatnom, de nem volt szívem hagyni, hogy szenvedve ordítson. Az egyikünknek sem volt jó.
2012. jan. 30. 17:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem szoktattad rá, ne aggódj. Én kb 5 hónapig magamon altattam a babámat. Miután elaludt nem mertem letenni. Most lassan 7 hónapos lesz, de már el tudom altatni úgy is, hogy leteszem az ágyra. És nem kellett leszoktatnom róla.
2012. jan. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 xStefix ***** válasza:

Egyetértek, az nem "elrontás", ha nem hagyod őt kínlódni, hanem segítesz neki, sőt!

Ha most még úgy látod, ezt igényli, akkor ne akard őt mindenáron leszoktatni szerintem. Persze próbálkozz nyugodtan ezzel-azzal (hason altatás is jó tipp), hátha bejön valami, de ha sehogyse látsz még változást, az azt jelzi, hogy most még nem kész az "önálló" alvásra.

Ha fárasztónak érzed a hason alvást, próbálhatod a hordozókendőt is - ebben ő is tud aludni is és te is csinákhatod közben a dolgod, szabad a két kezed.

Idővel javulni fog, hidd el.

2012. jan. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szoval akkor nem csak az en babam csinalja....:)
2012. jan. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy ici-picit hosszú, de ajánlom figyelmetekbe ezt a cikket és esetleg egy kis kutatást az alábbi kulcsszavakra: kontinuum elv, kötődő nevelés, babahordozás előnyei. Sokkal szebben ki van fejtve, mind ahogy azt én le tudnám írni pár mondatban.

Boldog, örömteli babázást Nektek!

[link]

2012. jan. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ezzel semmi gond, nálunk is így volt, ez nem elrontás. Majd ha elmúlik ez a hasfájós időszak, szépen-lassan leszokik róla a babád...legalábbis a mienk leszokott. Most már az a baj, hogy nem is alszik el rajtam:(

Én sem tudtam semmit csinálni anno, de szerintem ez idő kérdése csak, először esti alvásnál szokott le róla, majd nappal is. Most már ha elfárad leteszem és elalszik, ezt pár hónapja még lehetetlennek gondoltam.

2012. jan. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a bíztatást! Megnyugodtam, hogy nem rontottam el semmit, és hogy többen is vagyunk ebben a cipőben. A cikk is nagyon érdekes és elgondolkodtató volt. :)
2012. jan. 30. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!