Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik kicsi vagyis 2 évesnél...

Akik kicsi vagyis 2 évesnél kisebb gyermekkel mentek ki Németországba? -milyen tapasztalattal vagytok?

Figyelt kérdés
Én szeretnék dolgozni vagyis akkor bölcsibe adnák a kicsiket,ez megoldható és ha igen akkor ti hogyan tettétek???Mit dolgoztatok?Előre is köszi a válaszokat.
2012. jan. 31. 08:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én itt szültem,kint 2 hónapja,a nagyobbik fiam pedig 5 és fél éves.Ő oviba jár,a kicsit meg 1 éves kortól lehet beíratni bölcsibe,ami itt úgy működik,hogy egyben van az ovival,szóval egy épület,csak persze külön bölcsis csoport.Érdemes előre jelezni a bölcsőde felé,ha szeretnéd beíratni,mert általában korlátozott a férőhely.A bölcsődei (óvodai) szolgáltatásnak havi díja van + étkezési költség + éves teapénz + egyéb alkalmi költségek (pl.kirándulás,színházlátogatás stb.).

Munkavállalásban segítség lehet,ha regisztrálsz munkaközvetítőhöz,ami itt hasonló az otthoni munkaügyi központhoz,csak itt adnak is munkát.

Remélem tudtam segíteni.

2012. febr. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen köszi szépen,aranyos vagy hogy írtál!!:)
2012. febr. 2. 12:39
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért az első hozzászóló utolsó mondatán jót röhögtem: "csak munkát is adnak" :)
2012. febr. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én is hangosan felolvastam a férjemnek mert ezt itthon ugye tapasztaljuk hogy mennyire csak a közeli hozzátartozók kapnak munkát,a többi meg mehet a süllyesztőbe!!!!:(
2012. febr. 2. 14:32
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia


Mi májusban megyünk ki 1 éves múlt a lányom.

A férjem már kint él, gyorsan talált alkalmi és állandó munkát is.

A bölcsiről ugyanazt hallottam mint amit az első válaszoló írt.

Hova költöztök?

Mi Regensburgba

2012. márc. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó,hogy talált munkát a férjed?Mit? Kérdező ti mit dolgoznátok?

Mi is nagyon mennénk, csak mi még a kereső fázisban vagyunk.

2012. márc. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
minket még vagyis a férjemet az állampolgárság tartja vissza,azt várjuk mint a Messiást:)Münchenbe megy vagyis mennek az egyik közös ismerősünkkel,nyelvet úgy ahogy tudja az angol jobban megy neki de rengeteg ismerőse van kint így azért kicsit könnyebb lesz akár lakást keresnie akár munkát,mi a kicsikéimmel akik most 15 hónaposak majd talán év végére tudjuk követni:)Ti tudjátok a nyelvet??vagy úgy vagytok vele hogy majd ragad rátok kint??én nem nagyon tudom sőt nagyon nem így ezért tartok egy kicsit a kimeneteltől de mindig azt mondom hogy nincs lehetetlen csak tehetetlen:)))a férjem gipszkartonozni fog,meg ha tud akkor valami mellékeset is melózik majd de az meg már a jövő titka:))
2012. márc. 24. 21:00
 8/9 anonim ***** válasza:
És a gipszkartonozáshoz mennyire kell nyelv? Sajnos én is inkább az angolt beszélem, férjem meg alig. Ezért lenne jó ismerős, mert azért hallottam, hogy ismerőssel lehet azért így is hogy sikerüljön, aztán meg majd alaposabban megtanulja a nyelvet. Volt gyerekkoromban német barátnőm, vele nagyon jól megértettük egymást,nem tudom ha újra használni kellene mennyire jönne vissza a németem.
2012. márc. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerintem tuti hamar visszajönne a német nyelvismereted,nos nyelv nélkül nagyon nehéz elhelyezkedni ezt már olvastam is itt fórumokban meg a kinti ismerőseink is ezt mondják,DE mivel ő szerb és ahol lakott annak a helynek szinte a fele kint dolgozik így neki már ezzel is könnyebb,meg ugye mivel eleve mondhatni két anyanyelve van így a 3.vagy a 4, nyelv már neki gyerekjáték,most már ott tart hogy német rádiót és tévé műsort néz hogy minél jobban rögződjön benne/bele.Nekünk ennyiből jó hogy ő mint családfenntartó tud dolgozni kint hisz nálatok emiatt kicsit másabb a szitu viszont ha még csak keresgélős állapotban vagytok akkor szerintem kezdjétek el tanulni a nyelvet hogy mire kimehetnétek tudjatok is valamit:)Én úgy vagyok vele hogy hiába a nyelvismeret hiánya miatt vagyok kicsit parás de kint úgy is ragad majd rám,és a kicsiknek meg ezt a jövőt szeretném nem azt amiben itt élünk hogy a semmi a semmi után:((Fel a fejjel és menjetek ha lehetőség adódik,csak még egyet fogadj meg hogy soha nem magyar közvetítőn keretsztül(mert oda nem kell a nyelvismeret)viszont kihasználnak és lehet ki sem fizetnek,minden jót nektek és kívánom hogy sikerüljön a kitűzött célotok!!!:)))
2012. márc. 25. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!