Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szóllnátok hozzá, ha a...

Mit szóllnátok hozzá, ha a barátnőtök az ő gyerekét állandóan hasonlítgatná a ti gyereketekhez, hogy melyik a magasabb, melyiknek van több foga stb?

Figyelt kérdés
Most már elegem van, mert úgy beszólnék már neki, dehát... Mit tennétek a helyembe?
2012. febr. 1. 12:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Semmit. Lehet, hogy idegesítő, de hát csak ténymegállapít. Ebből kár konfliktust csinálni. Elvégre nem bánt meg sem téged, sem a gyerekedet azzal, ha megállapítja, hogy alacsonyabb vagy magasabb az övénél. Sok anyuka szereti az ilyen összehasonlításokat, csak ezen az oldalon naponta születik 50 ilyen kérdés.


Mély levegő, bólogat, témát vált. Én ezt tenném a helyedben.

2012. febr. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Megkérném, hogy hagyja abba, már ha tényleg jó barátnőd. Akkor meg fogja érteni.

Amúgy sokan hasonlítgatják a gyerekeket, nem tudom mi értelme ennek. De ha nem hagyja abba, és nagyon unod, mondd meg neki, hogy térjetek vissza majd erre a témára 20-30 év múlva, mert akkor derül ki, mi is lett a gyerekből valójában. :)

Amúgy alapvetően nem szólok vissza senkinek, legyenek boldogok a hasonlítgatással. Én tudom, hogy a saját gyerekem milyen, hogyan fejlődik, így szeretem, a többi gyerek fejlődése pedig különösképpen nem érint. Csak valakinek kell az önmegerősítés: "ha a gyerekemnek több foga van mint a tiédnek, akkor én jobb anya vagyok". :):):)

2012. febr. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

És miért bosszant? Esetleg bántóan mondja?


bevallom engem érdekel hogy a lányomhoz hasonló babáknak hány foga van, mekkora, és mit tud. barátnőm lánya 3 hónappal idősebb és én sokszor irigykedek rá hogy ő már milyen ügyes, de persze a barátnőm is tudja hogy ez nem olyan irigykedés :) nincs ebben semmi. minden baba másként fejlődik.

de ha téged zavar, mond meg neki hogy minden baba más, nem lehet összemérni kettőt.

2012. febr. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

nekem a barátnőm nem hasonlitgat hanem dicsekszik...Ezt csinálja a kislány azt csinálja a kislány, és ha többször elmondom neki hogy ne csodálkozz hisz a lány sokkal előrébb van a társainál akkor sem hagyja abba! És direkt "provokálja" a gyereket hogy "mutasd meg szépen mit tudsz..."

Ha meg én mesélem hogy a faim milyen ügyes azt meg észre sem veszi. Sokszor már át sem megyünk mert nagyon idegesit!

2012. febr. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%
nekem nem barátnő hanem unokatesóm csinálja. 2 héttel idősebb az én fiam mint az övé, és kész versenyt tart rosszul vagyok tőle. Hetente felhív hogy na hány kiló hány centi mekkora rucit hordunk mennyit eszik, mennyit alszik, hányszor kakil, tényleg mindent basszus. A legidegesítőbb hogy nekem második babám neki első, szóval én magamtól nem is paráznék rá egyes dolgokra, de van hogy belém ülteti a bogarat, meg hüledezik, hogy jaj nem kelted fel éjjel enni, biztos azért sovány ( az övé majdnem egy kilóval több mint az enyém ugyanolyan súllyal születtek, de azért 4 hósan 6500 gr-al enyém sem kicsi.) Meg úristen megfázik az a gyerek, mert ő inkább 3 réteg ruhát ad rá bent és még be is takarja nálunk meg nem így van, de a legjobb hogy ki van akadva, hogy hangosan beszélünk tévézünk mellette ( az 5 éves nagytesóval nemigen lehet csöndben maradni egész nap) náluk meg csak suttogni lehet... szóval addig míg csak hasonlítgat nem is érdekelne igazán de ez a versengés kiakaszt. arról nem is beszélve hogy ő már olyan vékony hogy mindjárt elfog én meg egy dekát se tudtam még fogyni. Annyit tudok csinálni hogy nem veszem fel neki a telefont.
2012. febr. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
az attól is függ, hogy hogy mondja, meg milyen közeli barátnő. az én barátnőm kislánya 1 hónappal idősebb, és én is mindig kérdezem, hogy hol tart mit tud, de tudja hogy nem azért kérdezem, hogy dicskedjek, pedig van amit előbb csinált a lányom, de soha nincs verseny. csak megdumáljuk, és megdicsérjük ha ügyesebb valamelyik.
2012. febr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ő tudom, hogy versenyezik velem. Mindig ilyen volt, még akkor is amikor nem voltak babák. Neki van egy enyhe kisebbségi komplexusa is és mindig érezetem, hogy féltékeny volt rám. Mondta is már(nem nekem)hogy ő szeretné is ha magasabb lenne az én gyerekemnél. De ő ezt nem tudja hogy én tudom. Annyira nem jó barátnőm...Jaj...szóval most már elegem van belőle, az én gyerekemet ne hasonlítgassa az övével, én se teszem. Most már próbálom kerülni, de közel lakunk egymáshoz. Ez ugye, hogy az ő kisebbségi komplexusa és a féltékenysége miatt van?
2012. febr. 1. 13:18
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem te nagyon irigy vagy :-) Miért ne lehetne a barátnőd büszke a gyerekére? Nyilván ha a tiednek volna több foga, vagy többet tudna, te ugyanezt csinálnád. De mivel irigy vagy rá ezért itt háborogsz a gyakorin, pedig vele kéne örülnöd!!! Elég kétszínű alak lehetsz. Arról meg nem tehet a barátnőd, hogy az ő babája ügyesebb mint a tied, max neked rosszul esik. Na jöhet a lepontozás (persze csak mert fáj az igazság) :-D
2012. febr. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen az az igazság, amit írsz utolsó. Mert pl. én is büszke vagyok a lányomra, mégsem mondom el mindenkinek hány foga és mikor állt fel és még ki tudja.

Ha kérdezik persze válaszolok, de nem kell az embernek állandóan azt nézni, hogy a másik gyerek mit tud.

Nem pontoztalak le, de ha megtettem is volna, az csak azért lenne, mert nagyképű vagy, mert azt hiszed csak azért pontoznak le az emberek, mert te márpedig megírtad az "igazat". Több benne a rosszindulat, mint az igazság.

2012. febr. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
zerintem meg a kérdezőbe van a legtöbb rosszindulat! Nem mindegy neki, hogy más gyereke mit tud meg mit csinál? Ha nem tetszik neki, hogy a barátnője büszke a gyerekére, akkor ne keresse a társaságát és savanyodjon otthon. Ilyen dolgokon, hogy lehet fennakadni???
2012. febr. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!