Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan állítsam le anyósomat?...

Hogyan állítsam le anyósomat? Volt valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

A probléma: anyós összejött egy hapsival, akinek a nővére most lett nagymama. Az én kislányom három héttel fiatalabb az ő fiú unokájánál. Na most ő a "bezzeg-gyerek". MINDEN alkalommal azt hallgatom, hogy "bezzeg ő már nevet, bezzeg ő már ennyit eszik, bezzeg ő már ilyen nehéz/magas stb".

Már többször elmondtam, hogy alapból sem hasonlítunk össze babákat, de ő fiú, enyém lány, ő tápszeres, enyém anyatejes stb. Most utoljára már azt mondtam (bezzeg ő már szépen tartja magát, ha ültetik (!!!), 4 hónapos) hogy reményeim szerint a két gyerek más apától van.

Nem vagyok irigy, de páromat is bántja, hogy az anyukája így "lenézi" a gyerekünket :-(

Nincs elmaradva sem súlyban, sem mozgásban, eszik is szépen.

Hogy tudnám leállítani anyóst?


2012. febr. 1. 16:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szólj a párodnak hogy kérje meg az édesanyját hogy hagyja abba, mert erre neked/nektek nincs szüksége. ha meg nem teszi lehet neki mondani, hogy ne menjen át hozzátok egy ideig...
2012. febr. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyik füleden be a másikon ki:)

Nálunk is megy a hasonlítgatás a másik unokával.Már egy párszor üsszevesztem anyóskámmal emiatt.Aztán annyit mondtam neki,hogy ha nem fejezi be nem jöhet hozzánk.

Azóta nem hasonlítgat:)

2012. febr. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha nem vennéd fel,egy idő után leállna,ha nem hibás.
2012. febr. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Már beszéltünk vele 3asban, de nem segített :-( Pedig párom őszintén elmondta neki, hogy úgy érzi, a másik babát többre tartja a saját unokájánál.
2012. febr. 1. 16:22
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

AZ uj pasi novere nagymama lett, akkor ahhoz a gyerekhez mi koze anyosodnak? Nem ertem, bocs.


De nem foglalkozz vele, tuti csak AZ uj pasinak akar imponalni.

2012. febr. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

ma 16:23: igazából nincs hozzá köze, csak az új hapsi sokat szeret ott lenni a kisfiúval, így anyós is megy vele.

Lehet, hogy tényleg imponálni akar, ez eszünkbe sem jutott :-) Köszi a tippet


Várom a további véleményeket, az eddigieket köszönöm:-)

Ott még szerencsére nem tartunk, hogy emiatt nem jöhet hozzánk, de talán már csak idő kérdése

2012. febr. 1. 16:37
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Elég furcsa a hozzáállása, mert egyrészt egy négy hónapos babát nem szabad ültetni, másrészt inkább büszke lehetne a menyére, hogy tudja szoptatni az unokáját. Nem mindenkinek adatik meg. Tényleg nem egyformák a babák. Nem is értem, magától miért nincs ennyi esze? ( bocsánat) Ezekre a dolgokra azért fel lehetne hívni a figyelmét. És mindig el is mondhatod neki, ahányszor csak szóba hozza. Hátha akkor veszi a lapot. Nem éllel, csak úgy finoman...
2012. febr. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

én egyszer csak cinikusan megjegyezném: akkor legközelebb nem is kell jönnünk majd jönnek azok a kisgyerekkel :)

vagy: hát lényegében nem muszáj látogatni az unokát, menni kell a másikhoz ha az olyan ügyes:)

2012. febr. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

en is azt mondanam, hogyha igy all hozza, ne jojjon...

a masik, amit mondanek, hogy lehet, hogy az ove jobban ul, all, mosolyog, verset szaval, mint az enyem, DE ez az en babam (az o unokaja), ezert a legkulonlegesebb a vilagon.

2012. febr. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Meg kell mondani kedvesen, hogy akkor menjen ahhoz a babához unokázni.Ha a tietekkel szeretne lenni ,vele foglalkozzon .Biztos vannak sokkal jobb nagymamák is mint Ő ,sokkal többet segítenek ,mégsem dörgölöd az orra alá ahányszor találkoztok !

Ezt mind szépen kedvesen. :) Nem kell veszekedni hidd el , a szelíd szembesítés hatékonyabb!Csak okosan.

2012. febr. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!