Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt valaki hasonló helyzetben?

Volt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

csak anyatejes a babám aki most 11 hetes,rám vár egy műtét amit altatásban fognak elvégezni és úgy tudom az után 3 napig nem lehet szoptatni és még nem tudom mennyi időt kell a műtét után a kórházban töltenem.:(

addig a kicsim lefejt tejet kapna,de utána visszaállhat még a szopira?Nem fog elutasítani?És lelkileg ez,hogy fogja vajon megviselni,mert én vagyok vele egész nap jóformán,én altatom,játszom vele stb.nálam nyugszik meg legtöbbször ha nyűgös és mostanában eléggé az ettől a frontos időtől.Én már most kivagyok ha csak belegondolok,hogy távol kell lennem tőle.:(

Kérem azokat akik voltak ilyen helyzetben írják meg náluk hogyan zajlottak le ezek a napok,szükségem lenne tapasztalatokra,esetleg tanácsra mit tehetnék,hogy mindkettőnk számára könnyebben átvészelhető legyen ez az időszak.És a tejem vajon nem fog elapadni,ha csak fejni fogom amíg az altatószer kiürül a szervezetemből?


2012. jan. 26. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
nálunk is 11 hetes volt a baba, amikor műteni kellett engem, lefejtem, amennyit csak tudtam, kevesebb altatót és fájdalomcsillapítót kaptam a műtét alatt és után, hogy mielőbb kitisztuljon a szervezetem, de sajnos a műtét és az egész helyzet miatt kialakult stressz, no meg a 3 napig fejés szoptatás helyett levitte a tejmennyiséget 20 ml-re, és onnan már nem tudtam visszahozni, bármivel is próbálkoztam. Minden kipróbáltam, hidd el. Remélem, Nálatok ez nem következik be.
2012. jan. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi hogy írtál,hát igen ettől félek én is,hogy le fog csökkenni a tejem és nem tudom visszahozni,ráadásul,hogy már előre ezen stresszelek és ez sem jó.:(

Hogy viselte a babád azt az időt míg a kórházban voltál?

2012. jan. 26. 10:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Altatóorvosként azt tudom mondani, hogy a 3 nap elég meredek. Általában 24 órát szoktunk javasolni, bár ez azért függ az alkalmazott gyógyszerektől is. Ezt tehát mindenképpen meg kell kérdezni attól aki altat.Aztán míg nem szoptathatsz, mindenképpen fejj hogy egyrészt nehogy begyulladjon a melled, másrészt hogy minél kevésbé csökkenjen a mennyiség. A lefejt anyatejet próbáljátok mg pohárral, kanállal, fecskendővel adni, így elkerülhető lehet a cumizavar. Meg ha már szoptathatsz de még nem mehetsz haza és megoldható, akkor vigyék be a Babót szopizni. Nem tudom ki fog rá vigyázni, de biztos nem lesz könnyű, nagyon fogsz neki hiányozni. Biztos extra nyűgös lesz, sok-sok türelemre lesz szükség.
2012. jan. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
első vagyok, a 3 napot kórházban kellett töltenem, a babát pedig nem lehetett behozni. Valóban nekem is 24 órát mondtak, de miután nem volt baba, aki szopizzon, maradt a fejés, amíg bent voltam. Otthon az volt az első, hogy mellere tettem, de ő is eléggé meg volt zavarodva szegénykém a régi-új helyzettől. Ettől eltekintve jól viselte, nem volt vele semmi gond, naná, hogy nem, hiszen a nagyszülők állandóan kényeztették, gyakorlatilag mindig valakinek az ölében volt.
2012. jan. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Zsizsikke köszönöm neked is,hogy írtál.Akkor rosszul tudtam a 3 napot(neten olvastam valahol),de a 24 óra az jó hír.:)Ma délután ugyis megyek a dokihoz meg is kérdezem,hogy be lehet-e hozni majd a babát.Vagy ha nem akkor még azon gondolkoztam,hogy saját felelősségre hazajövök és inkább visszajárkálok kötözésre meg amire kell,10 perc tőlünk a kórház.
2012. jan. 26. 11:04
 6/6 anonim ***** válasza:

szia, én nem voltam hasonló helyzetben, de a kérdésedről ez jutott eszembe:


[link]


30ml-es, tudnak a babák pohárból inni,ezt erre találták ki, így nem zavarja össze a cumi, és fejnék fejnék fejnék, akkor is ha a csapba megy a gyógyszerek miatt. És még valami, tudom, h nem egyszerű, de ne stresszeld magad előre, h nem fog menni, ezzel ártasz a legtöbbet a tejednek és a baba is megérzi. Higgy benne, h menni fog!Ha nem kap 3 napig cici helyett cumisüveget, szerintem nem fog elutasítani.

2012. jan. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!