Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatej mellett tápot is...

Anyatej mellett tápot is kaphat a baba?

Figyelt kérdés
7 hetes a kisfiam es egesz nep anyatejet eszik de szinte 1 orankent mellen van mert nem szíl eleget vagy keves a tejem es nem eleg neki.Estere kiegeszitesnek kap tapot.de csak egyszer naponta...es aztsem minden nap...ez baj lehet?Szoptatast nem akarom abbahagyni de negyon sokat sir a fiam ,tatog es ujjamat szopizza ha a szajaba teszem...amugy most 4,5 kg
2012. febr. 1. 21:24
 1/7 kíváncsicska ***** válasza:
Nekem az a véleményem hogy mielőtt tápot adtál neki orvossal kellett volna beszélni.Nem biztos hogy kellett volna a táp.az én lányom 8 hetes múl 4910gramm.Szóval eszélj dokival és fejd a melleid hátha beindul a tejtermelés.
2012. febr. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mennyivel született? Mennyit gyarapodott azóta?

1 hónapos státuszon mit mondott az orvos az evésére?

Mennyi idei szoptatod és hogyan? Felváltva cicikből vagy csak egyből?

Ha tápszert kap, akkor utána milyen a viselkedése? Megnyugszik vagy ugyan olyan, mint szoptatás után?


6 hetes korban szokott lenni fejlődési ugrás. Ettől is lehet! Szoptatásnál a zsíros része a tejnek hátul van. Először a "vizesebb" tejet szívják ki és utána jön a táplálóbb zsírosabb rész!

2012. febr. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Komfort cicizés is lehet. Cumit próbáltad már ilyenkor, hogy mit reagál?

Megnyugszik tőle vagy folytatódik?!

2012. febr. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na szoval:3330g.mal szuletett,3270gmal jottunk haza.jan.3.-an volt 3470g majd jan.18.-an volt 4160g.Doktor no szerint nagyon szep gyarapodas.kb 15-20percig szopizik.de van hogy sokkalhamarabb abbahagyja de utana sír es sír pelije ures hasa ńemfaj...amikor ugy latom ehes meg kap a masik cicibol is.Ha tobbszor ker cicit ugyanarra a ćicire rakom vissza h szívja ki a hatso tejet.11 korul adtam neki 100ml tapot,90ml ivott meg belole es elis aludt rogton 3 orara.elotte csak sirt es sirt.Hozzateszem ha van eleg lefejt tejem azt adom neki es megissza a 100ml es attol is alszik 3 orat.de ha cicizik akkor csak masfél-2 orat alszik.De nem tudok sajnos mindig annyit lefejni:-(...Cumit sajnos nem veszi el
2012. febr. 1. 21:49
 5/7 anonim ***** válasza:

"tatog es ujjamat szopizza ha a szajaba teszem"


egyrészt minden csecsemő ezt csinálja, másrészt ne tedd au ujjad a szájába :/


elég összetett dolog ez, ha jól hízik és kiegyensúlyozott akkor nem kell tápi. általában a picik szeretnek 24 órában cicin lógni. az is igaz, ha tápit adsz akkor nem éri elég stimuláció a cicidet így nem fog annyit termelni mint amennyi kéne a babádnak. tehát ahogy nő az étvágya, úgy nő a tápszer mennyisége is, a tejed meg állandó marad. persze kemény munkával el lehet hagyni a tápit.


és ugye még ott van az is, hogy most lehet nálatok növekedési ugrás, ekkor ha tápit adsz akkor megint csak az a helyzet áll elő, hogy nem fog a cicid annyi tejet termelni amennyit kéne.


de ha a babád éhes, nem elég a tejed, akkor természetesen lehet adni tápszert :)

2012. febr. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

előző vagyok.

most olvastam a kommentedet.

ne adj tápit, nincs semmi baj, komfortszopizni akar. hagyd el egy időre a cumisüveget inkább.

az is lehet, hogy kezdődik nálatok a hasfájósság

2012. febr. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kíváncsicska ***** válasza:

Első vagyok.Ne adj neki tápot.Jól fejlődik a kisfiad.Növekedési ugrás van nála Ez a babáknál a 3-7hetes időszakban jelentkezik.Túl lesz rajt.

Én is azt hittem hogy megőrülök mert nincs elég tejem Ez a 3.héten volt nálunk.Aztán abbamaradt.SZERENCSÉRE.

2012. febr. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!