Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kimentek sétálni ilyen mínuszo...

Kimentek sétálni ilyen mínuszokban gyermekeitekkel? Ha igen miként hogyan oldjátok meg a levegőzést?

Figyelt kérdés
Van egy 6 hónapos lányom, és egy 3 éves.Hogy menjek ki ilyen mínuszokban sétálni velük?Tegnap még sikerült mert 0 fok körül volt és a nap is melegített némi kicsikét.De ma -6 nál magasabbat nem mondd és ennél már csak hidegebbet mondd még vagy 1 hétig.Akkor most hogy fogunk levegőzni?Ti hogy oldjátok ezt meg?
2012. febr. 2. 09:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Felöltöztetés én úgy szoktam ha nagyon hideg van akkor egy ujjatlan body arra egy rövid ujju póló arra egy pulcsi alulra harisnya zokni vastagabb naci a kicsinek vastag sapi bundás bélelt overál amibe ugyan moccanni nem tud mert olyan vastag de nem fog megfázni és alvásidőre időzíten így nem lesz hiszti hoigy fel akar ülni vagy netén ki akar jönni jah és a sál hogy a szája elött legyen nagyon fontos kesztyű bár nekem kezes lábassá alakítható az overálom a nagyobbikra ugyan így csak azt vedd figyelembe hogy neki mozognia kell de réteges öltözködés nagyon fontos és a sál a szája elött
2012. febr. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nem, mert csak sír, pedig rendesen fel van öltöztetve. Nálunk már tegnap-tegnapelőtt is -3 volt.

Felöltöztetem, és kinyitom az ablakokat, esetleg odaülünk pár percre nézelődni.

2012. febr. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi a 2. emeleti erkélyre megyünk ki, 10-15 percre.

Déli fekvésű, tűz a nap, és mindig ebéd előtt, 11 körül megyünk amikor jobb az idő. Talajmenti fagy van már napok óta, tegnap 10 percet töltöttem az utcán, és szétfagytam, pedig nagykabát, sapka stb. volt rajtam, a 2 éves kisfiamat biztosan nem vinnémki huzamosabb időre.

2012. febr. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Kerria ***** válasza:

Tegnap voltunk dokinál a 2 hónapos kislányommal, és megkérdezte a doki, mennyi időt van szabad levegőn? Mondom neki 30-60 percet szoktunk sétálni, ha kezdek fázni, akkor beviszem már őt is. Erre azt mondja, a napközbeni alvások idejére nyugodtan tegyem ki a gyereket a levegőre. Ezen elképedtem, mert jól felöltöztetem, de 3-3,5 órát hagyjam kinn... nappal szembe nem tehetem, mert azt mondják az árt a szemének, még csukott állapotban is, árnyékba vinni, vagy úgy fordítani a babakocsit...akkor szerintem azért nagyon hideg van.

Nálunk most -8 fokot mutat a kinti hőmérőnk, én félek ilyen hosszan kitenni, így szerintem csak teszünk egy sétát, aztán majd ha jön a jobb idő, akkor leszünk huzamosabb ideig kinn. Bár első gyerekes anyukaként valószínűleg túl komplikálom a dolgokat, a doki csak tudja mit javasol, nem?

2012. febr. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Szerintem túl van parázva ez a levegőztetés dolog. Nem hiszem, hogy óriási károkat tenne egy babának, ha nem viszik ki néhány napig -6-8-ban.
2012. febr. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem meg az nem árt neki, h kinn van. Mit kell beparázni, nem fog az a gyerek szétfagyni, ha jól felöltöztetitek (a hangsúly a "jól"-on van).


Én két éves (sem) voltam, mikor felmentünk három napra Bükkszentkeresztre szilveszterezni (volt kinn v mínusz 6-8, éjjel 10-12 is), és elromlott a fűtés. Rajtam kívül mindenki szarrá fagyott, ott aggódtak, h jaj, mi lesz velem, de le se sz.rtam a hideget, tök jól elvoltam a mínuszokban is.


Egy gyerek nem hímes tojás, nem kell vele úgy bánni. Egy újszülöttet még nyilván nem teszek ki a teraszra aludni, de 3-4 hónapost már lazán. Beöltözés, takaró, időnként ránézek, ha nem hideg a keze, lába, akkor nem fázik.

2012. febr. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is pont arra értettem, hogy nem hímes tojás. Vagyis nem fog történni semmi tragédia, ha nem viszik ki 1-2 napig.
2012. febr. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az viszont nagyobb kárt okozhat, ha felébred, elkezd üvölteni a minuszokban, és ettől jól megfázik, megfájdul a torka.

Amúgy minek kéne kint altatni egy gyereket? Ezt sose értettem. Alapból nem ahhoz kell szoktatni, hogy csak babakocsiban, csak sétálva.

De mindenki a saját belátása szerint cselekedjen, nem tudom, miért kell engem csesztetni, mert szerintem nem lesz tragédia, ha nem viszik ki. Tán megfullad a lakásban két nap alatt? Abból sem, ha felöltöztetve kiviszik.

2012. febr. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!