Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek milyen egy jó...

Szerintetek milyen egy jó anya? milyennek kell lennie, milyen tulajdonságokkal kell rendelkeznie? (még 1-3 hónapos babák eseténél gondolom).

Figyelt kérdés

Csak az a jó anya aki mindig minden percben egyformán örül a babájának?Soha nincsenek negatív gondolatai a babáját illetően?(pl.nincs kedve néha neki megetetni,vagy neki megfürdetni).

Vagy már besokall a sok sírás miatt,néha elege van már az egész anyaságból.

Tehát Anyukák csak őszintén.

Másnak vannak ilyen gondolatai?Ettől már egy anya rossz?


2012. febr. 2. 15:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó válaszoló. Nem akarok kötekedni, de ez nem igaz, hogy minden anya besokall az elején csak nem vallja be. Ezt azok mondják akik besokallnak és így "nyugtatják" a lelkiismeretüket. Persze ez nem azt jelenti, hogy ők nem jó anyák, csak mások. Én az a fajta vagyok, aki kb. semmitől nem készül ki. (Pedig nem egy rózsaszín álom az életem sajnos...) Ezt csak azért mondom, mert rossz hallani, hogy valakinek ezt elmondom és egyből azzal jönnek, hogy hazudok, nem vallom be h besokalltam. Mindenki magából indul ki..
2012. febr. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
utolsó én azt mondtam,hogy minden anyának van olyan hogy besokall,nem pont a legelejére gondoltam,hanem az egész gyerekkorra,lehetetlen,hogy 18 év alatt az anyuka nem gondolja egyszer azt hogy na most elegem van..
2012. febr. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nekem éppen most is "elegem van". Az ősanyák általában marhára ki szoktak ettől borulni, de én vállalom a véleményem, hogy majd akkor lesz jó, ha végre mindkettő bölcsis és ovis lesz (15 hó van köztük).

Persze cukik meg aranyosak, de mikor felváltva ordítanak, mert egyiknek a hasa fáj, a másiknak a foga jön, hát nem éppen az az első gondolatom, hogy most aztán de beteljesült az életem :). Még mielőtt vki kitalálja, ez messze van a depressziótól, egyszerűen csak olyan időszak a két picivel, amit át kell vészelni valahogy, később úgyis az marad meg az ember fejében, hogy milyen kis helyesek meg jó fejek voltak.

2012. febr. 4. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Azért mert valakinek magasabb a tűréshatára már "ősanya"? Annyira nem értem az ilyen életbe is belefásult embereket...
2012. febr. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Látod, pont erre gondoltam :))) Sajnálom, hogy így érzel, biztos nagyon rossz lehet.

Egyébként szerintem az enyhén szólva is túloz, aki több 3-4 órányi alvással átvészelt nap után is azt állítja, hogy minden rózsaszín és hintőpor illatú.

Hogy ne térjek el nagyon a kérdéstől, pont ez a lényeg, hogy az ilyen időszakokban is legyen az ember türelmes, és tudjon előre tekinteni, remélem érted ;)

Előző voltam.

2012. febr. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nem minden "rózsaszín és púderillatú" csupán megjegyeztem, hogy nekem lett "elegem 4 óra alvás után sem. Nekem olyan életem volt/van ami ennél rosszabb dolgokon is át kellett mennem és engem nem készít ki ez, még nem éreztem úgy a 4 hónap alatt, hogy besokallnék és mindig türelmes voltam. Talán baj, hogy én ilyen vagyok? Vagy ez olyan hihetetlen? Mások vagyunk és kész, nem mondtam h ezért rosszabb anay lenne bárki is.
2012. febr. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Akkor bizony neked még a java hátravan! Kívánom, hogy 2 év múlva meg a következők gyerek(ek) után is ugyanígy érezz :))).

Nem gonoszkodom, de amíg volt egy 4 hós angyali babám, hát sokszor még unatkozni is volt időm meg kedvem. Azóta ő is nagyobb és van kistestvére is. Össze sem lehet hasonlítani.

Hogy ha ettől fásultnak tűnök, mert beismerem, hogy néha fárasztó a korábbi kényelmesnek mondható életemhez képest, azt meg végképp nem tudom és nem is akarom hova tenni.

Az meg még szintén az eredeti kérdéshez tartozhat, hogy mi megígértük magunknak, hogy attól, hogy gyerekeink lettek, nem fogjuk feladni magunkat és a hobbijainkat teljes mértékben. Ez mondjuk későbbi időkre vonatkozik inkább, de a gyerekeknek is jobb, ha a szülei időnként mással is foglalkoznak, ami nekik kedvtelés, és ezekből feltöltődve velük is sokkal lelkesebbek.

2012. febr. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Elismerem, biztos vagyok benne, hogy nem mindig lesz így, de a kérdésben kisbabákról volt szó, én leírtam amit eddig tapasztaltam. :)
2012. febr. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A saját életét adná a gyerekéért, ha szükséges egy válsághelyzetben.


A többi, hogy menet közben mi van, coptat nem coptat, hány évet hagy ki a munkából, mit főzött tegnap stb stb nem lényeg.


Az a lényeg, hogy beérjen gondolatban annyira, ha a gyereke és a saját élete között kellene választania, gondolkodás nélkül a sajátját dobná el. Szerintem a nőknek csak 60 %-a jut el jó esetben erre a pontra.

2013. febr. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!