Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pici babáknál hogy csinálnak...

Pici babáknál hogy csinálnak hallásvizsgálatot?

Figyelt kérdés
Csak érdekel! Mert ugye ők még nem tudják jelezni,hogy hallják az adott hangot!
2012. febr. 4. 17:02
 1/10 anonim ***** válasza:
3,5 évesemnek is valamilyen készülékkel csinálták a hallásvizsgálatot, mert nem akart közreműködni.
2012. febr. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen, ezt nagyjából tudom, csak azt nem,hogy honnan tudják,hogy hall vagy nem, ha nem tud még jelezni!

2012. febr. 4. 17:22
 3/10 anonim ***** válasza:
Van egy készülék, ami búgó, sistergő hangot ad. Fogtam a kisfiamat, beszéltem hozzá, a védőnéni pedig a bal illetve a jobb füle mellett kapcsolta be a készüléket, kisfiam pedig arra fordult.
2012. febr. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17.24 A hangforrás fele fordult (ezt kihagytam)
2012. febr. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

De az egész pici babáknál is így csinálják? Mert a keresztlányomnál konkrétan 4 hetesen azt mondta a doki,hogy az a jó,ha alszik. Ő tuti nem fordult semerre!:)

2012. febr. 4. 17:26
 6/10 anonim ***** válasza:
17.24-25-ös vagyok. Amikor 4 hetes volt a kisfiam, akkor megkérdezték, hogy zajra felriad-e, vagy a hang fele fordul-e.A műszeres hallásvizsgálatot ha jól emlékszem 2 hónapoan csinálták.
2012. febr. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát akkor nem értem. Mert itt tuti műszeres volt. Bár én nem mentem be velük, de anyukája mondta,hogy bevitték egy kabinba, le se kellett vetkőztetni, csak a sapit levenni, a doktornő mindkét fülébe behelyezte a mérőműszer végét, majd közölte,hogy minden rendben!

2012. febr. 4. 17:43
 8/10 anonim ***** válasza:

A kórházban az újszülött osztályon csinálnak olyat, hogy azt sistergő hangot adó műsszert bekapcsolják és ha elkezd sírni, vagy kiváltja nála a Moro reflexet, akkor rendben. Viszont ti valami külön hallásvizsgálatra mentetek. Én csak annyit tudok, hogy pici babáknál, ha nem biztos, hogy hall, akkor altatásban csinálnak objektív hallásvizsagálatot, ilyenkor nem a szubjektív visszajelzésre alapoznak, tehát hogy a gyerek hogyan reagál, hanem ilyenkor a belső fülben keletkező hangokat mérik (de lehet hogy már fejlettebb technika is van ennél, és nem kell altatni)


Amúgy ha az orvos azt mondta minden rendben, akkor nem kell aggódni. Amúgy csak 3 hónaposan elvárás, hogy hang irányába forduljanak, addig csak összerezzenek az éles hangokra, vagy mondjuk figyelnek az érdekesebb hangokra, például előfordul hogy zenére hirtelen abbahagyják az addig vígasztalhatatlan sírást (fiamon tapasztaltam 2 hónaposan)

2012. febr. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
azt hiszem 1 hónaposan voltunk hallásvizsgálaton. először az egyik majd a másik fülébe dugják a hallgatót. monitoron meg hullámos vonalak vannak, nem szólhatsz a babához.
2012. febr. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok

A műszer odatették a füléhez, és az visszajelzett. Valami olyant mondott a doki, hogy ez negatív, vagyis nem jó az eredmény. 2 hét múlva kell újra vinnem, mert most náthás, és ez befolyásolja az eredményt.

Mi úgy mentünk ide, hogy a védőnőnél már megcsináltattuk a vizsgálatot, de a fiam nem volt semennyire közreműködő. A fül-orr-gégészt már úgy kerestem fel, hogy olyan vizsgálatot csináljon ahol a gyereknek semmi teendője nincs.

Egyébként a picinek még csecsemőkorában, az újszülött osztályon csináltak hallásvizsgálatot. Hogy hogyan nem tudom, de az van a záróján, hogy otoakusztikus emisszió hallásszűrés.

2012. febr. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!