Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az üveges bébiételek miért...

Az üveges bébiételek miért tartalmaznak hozzáadott cukrot (kivéve néhányat)?

Figyelt kérdés
2012. febr. 6. 22:36
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Hogy legyen íze is a bébiételnek. Semmi baja nem lesz egy kisbabának,ha az ételében van egy kicsi cukor(vagy só)
2012. febr. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem kóstold meg, és rájössz. Amelyikben nincs, az ehetetlen, máshogy készül, mint amit te főzöl otthon, és emiatt teljesen más az íze. De az sem jobb, amiben van cukor. Én egyszer vettem sárgabarackot...háááát ennyi erővel ha odaadom a gyereknek a házi lekvárt, jobban járok.
2012. febr. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mostanaban van ebbol botrany, hogy Magyarorszagon a kulfoldi termekek nem olyan minoseguek, mint amit kulfoldon ugyanazon a markaneven forgalmaznak. Higitjak, igy olcsobb az eloallitas. Be is perelte oket a fogyasztovedelem.
2012. febr. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
szerintem meg pont íztelen.Én a görényemnek szoktam venni bébi ételt, de idáig mind1ik íztelen volt, a fő h neki ízlik. Most a rossmannba vettem jóéjt tejpépet, azt ugye vagy tejjel vagy vízel lehet csinálni, a tejes verzió nekem bejött, finom
2012. febr. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
biztos sok olyat is találsz ami nem úgy tartalmaz cukrot, hogy beleöntenek egy zsák kristálycukrot hanem pl. almát tesznek bele és annak az almának a gyümölcstartalma van feltüntetve. én már jó ideje nem veszek bébiételeket, de mikor 2 éve vettem akkor a legtöbb univeres bébiételben alma volt, azért azt vettem :)
2012. febr. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mar ne is haragudjatok, de pont a cukrozottaknak nincs jo izuk szerintem. A cukor hozzaadasa nelkul keszulteknek dragabb az eloallitasa es dragabbak is, jobb minoseguek. A cukrozottat olcsobb eloallitani ugy, hogy eheto is legyen. Ennyi. Csupan uzleti szempontbol van igy.
2012. febr. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azt nem értem,ha ennyire tartotok a cukortól,akkor miért is akartok egyáltalán bébiételt adni a babának. Főzzetek kizárólag magatok. Én magam főzök a babámnak(só és cukor nélkül,szerencsére megeszi jóízűen),csak azt veszem meg bébiételben,amit én magam nem tudok előállítani,vagy nem szezonális gyümölcs,zöldség. Olyat nem veszek,ami tartalmaz hozzáadott cukrot,de a bébiételekben lévő gyümölcsöknek van saját cukortartalma,azt nem veszik ki belőle. Az anyatejnek is van cukortartalma,szüksége is van rá a pici szervezetének ugyanúgy,mint nekünk is. Az én nagymamám anno a kecskeméti konzervgyárban dolgozott, nyugodt szívvel adta nekem az ott gyártott bébiételt,gondolom ha annyira silány minőség lenne/lett volna,nem mérgezett volna vele! Egészséges felnőtt lettem!

Válogassatok a polcokon,és nem kell ezt a cukor dolgot annyira túlzásba vinni.

2012. febr. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azert ne keverjuk, a gyumolcsben elofordulo cukor mas, mint a hozzaadott kristalycukor, az utobbi karos, felnotteknek sem ajanlott tulzasba vinni. A gyumolcs pedig egeszseges, gyumolcscukortartalmaval egyutt.

En is fozok mindig, de tele van a szekreny hippel (kizarolag hozzaadott cukor nelkuli, jo ejt papit es tarsait pedog alapbol nem veszek), mert bizony, sokszor van, hogy nem eszik, igy kesobb eliveszek egy uvegest, hatha. Azert nagy segitseg ez, hiaba nem vagyok oda az uveges kajaert, ami koncetratumbol keszul es nem friss. Babakekszet is a hippnek a cukornelkuli valtozatat veszem. Nem felek a cukortol, mint a tuztol, de minek ilyen koran neki, mindent megkap, ami kell, a kristalycukor pedig felesleges. Nem vagyok orult biomami, de odafigyelek par dologra. Raadasul, allergias is a fiam, igy csomo mindenre oda kell figyelni. Raer meg az edesseg boven. Mindent esszeru korlatok kozott.

2012. febr. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7.vagyok!

EGyetértek veled kedves Utolsó! De sokan már a gyümölcs cukortartalmának kivonásáról beszélnek, ezért persze szerintük olyan drága egyes bébiételek előállítása. Az én babám ekcémás,kifejezetten odafigyelek,h mit egyen. Egyértelműen cukor és gluténmentes táplálékot kap mindenből,de nem mindent lehet kivédeni. Én sem akarok neki akarattal cukrot adni,csak már annyira unalmas ez a téma itt a Gyik-on. Hiába főzök én is a babámnak,sajnos nem minden tuti,amit a zöldségesnél veszünk. Tavasszal veteményezek. :)

2012. febr. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

mert a cukor képes majdnem olyan függőség kialakítására mint a drog.

ezért a cukros ételből többet fog venni a hozzá nem értő kevésbé tudatos vásárló.

jelenleg szinte nem is kapható olyan feldolgozott élelmiszer amihez ne raknának cukrot.

íztelennek pedig azért érzik a természetes ízeket a cukorfüggők,szénhidrát függők,mert ők hozzá vannak szokva a "kirobbanó" ízekhez a cukor miatt,és a "kielégüléshez"a hirtelen inzulinválasz miatt.

ezért a cukor a világ legnagyobb bizniszeinek egyike.

a cukorfüggőség kielégítésének köszönhető,hogy afrikából elhordták a négereket amerikába a cukornád ültetvényekre rabszolgának.

ilyen embereket,ilyen szintű multikat meg mit érdekli hogy milyen egészségügyi következménye lehet a gyerekre?

az a céljuk hogy minél többet vegyél és ennyi.

2015. júl. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!