Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a rákért kell a tejfölbe...

Mi a rákért kell a tejfölbe cukrot tenni? (vannak neves! Márkák, amelyek hozzáadott cukrot tartalmaznak)

Figyelt kérdés
2010. júl. 19. 07:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
olcsó állagjavító, egyébként minden más szart is beleraknak, ahogy ma a legtöbb élelmiszervbe, ma sajna nem az a cél, hogy egészséges hosszúéletű legyél, hanem, hogy minnéltöbb dilibogyót egyél, attól lesz gazdagabb a gyógyszergyártó cég...
2010. júl. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Erről még nem hallottam, pedig meg szoktam nézni az összetételt. Megírnád - akár e-mailben -, melyikekről van szó? (Kösz!)


Nem csak laktóz van benne?

2010. júl. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kell ízesíteniük.
2010. júl. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

hello! na erre én is kiváncsi lennék, mert életembe nem hallottam, hogy a tejfölbe cukrot tegyenek.

a mienkében garantáltan nincs!!

üdv-tejiparos-

2010. júl. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
a fehérvári alföldi tej biztos nem tesz bele cukrot mert még azt is sajnálja (Y) ott dolgozó ...
2010. júl. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de nagyon sok ilyen kaja van-.- amibe el nem tudom képzelni minek a cukor. Pl. mustár. Azt se értem. Azér, hogy aki diétázik véletlen se ehessen ilyeneket xD
2010. júl. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

az a probléma az egésszel, hogy lassan a sok hozzáadott cucctól már nem is érezzük az ételek eredeti ízét

legjobb példa: megeszel egy almát és totál már íze van mint az almalének amit megveszel a boltban, igaz, ha otthon felszeletelem és kinyomkodom az almát akkor annak is más íze van, de az se az a bolti almalé

a legjobb az amit otthon megtermel az ember, és feldolgozza

teljesen egyetértek azzal a mondással, h az vagy, amit megeszel...

2010. júl. 19. 11:17
 8/13 anonim ***** válasza:

Jól gondoltam, ez nem hozzáadott cukor, hanem laktóz. (Ahogy a benne lévő zsír sem hozzáadott zsír.)

[link]

Itt azt írják, hogy a "hagyományos" tejföl 70%-kal kevesebb laktózt tartalmaz, mint a tej. Vagyis 30% lehet benne.

De a laktóz nem úgy viselkedik, mint a kristálycukor, fogyókúra esetén is simán lehet fogyasztani. Csak tejcukorérzékenyek nem ehetik.

2010. júl. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Persze, hogy az otthoni almalé más... mivel az nem sürítményből készül.

Nyilván jobb mindenből az otthoni, csak baromi nehéz (szinte lehetetlen) megoldani. A narancs- és almalé még kivitelezhető, de én nem tudok a társasház erkélyét tehenet tartani, hogy magam csináljak tejfölt meg vajat.


Annyit tehetünk, hogy mindig megnézzük, mi az összetétel, és megpróbáluk a legkevésbé rossz dolgokat venni.

2010. júl. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
hát ok, én hiszek neked... de azért maradok a tejfölmentes életnél (amúgy se szeretem nagyon)
2010. júl. 19. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!