Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7,5 hónapos babám még kúszik,...

Alaszka kérdése:

7,5 hónapos babám még kúszik, és nem mászik? Hogy tudnám erre tanítani?

Figyelt kérdés
Szeret hason lenni, de ha messzebbre rakom a játékokat, akkor egy ideig úgy próbálja lökni magát, de aztán feladja, és sír. Oldalazni tud, de nem gyakran csinálja, 1-2 napig volt csak érdekes az is. Mondta a védőnő, hogy tegyem alá a lábát, de nem tudom, mert olyankor hátrafeszíti és nem sikerül...
2012. febr. 7. 10:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Tanítani nem szabad, magától kell megtanulnia! Ez nagyon fontos. A babák idegrendszeri fejlődésétől függ, milyen ütemben haladnak.Ha sietteted, csak kárt okozol vele. Persze, játékokat rakhatsz köré, hogy Ő "küzdjön" kicsit értük, de effektív tanítani nem szabad. Türelem, hidd el meg fogja Ő tanulni magától, csak idő kell hozzá. Az én lányom is kicsit lassabban haladt, de mindenre megérett szépen.
2012. febr. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt a videót, így gyakorolhattok ti, de ahogy alatta írják, napi 3*15 perc


http://www.youtube.com/watch?v=nRME1hQuvws

2012. febr. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nekem az egyik ikerbabám csak most kezdett mászni, pedig már elmúlt 11 hónapos! Mindent csinált, kúszott folyamatosan, felállt, az sem érdekelte, hogy a tesója mindig mászik, nem utánozta. Nem segítettünk neki, de 1xcsak elkezdett mászni.

Persze majd itt lehet, hogy közlik veled, hogy nem lesz okos a gyereked, mert nem tud mászni, mert nem lesz elég barázdált a kis agya, de ne foglalkozz azzal, ha vki ilyet mond!

7.5 hónaposan semmivel nincs elmaradva!

2012. febr. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem kell erőltetni, majd fog mászni. Fiam is inkább kúszott, sokáig, nagyon rövid ideig mászott csak.

Szerintem felesleges erőltetni:)

2012. febr. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tényleg nem kell erőltetni az én lányom is 7,5 hónapos és ő most kezdte el a kúszást és nincsen vele semmi baj,majd mikor ő megérett rá mászni fog:D
2012. febr. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A fiam 8 hónaposan kezdett csak kúszni, sokáig azt is féloldalasan csinálta, majd 10 hónaposan kapaszkodva felállt, és gondoltam, kimarad a mászás. Akkor már 2 hónapja kutyázott, de el nem indult négykézláb. Aztán kb. két hete (11 hónapos most) szabályosan elkezdett mászni, most már előnyben részesíti a kúszással szemben, de nem maradt ki, csak ő nem ugyanabban a sorrendben csinálta, ahogy mi azt elvártuk tőle :-) Még bőven van rá ideje, hidd el, fog ő mászni, de ne sürgesd, és bízz a gyerekedben! Sokáig én nem így tettem, és csak fölöslegesen izgattam magam, pedig szépen behozta a "lemaradását". Tulajdonképpen nincs is lemaradva, hanem olyan sok olyat olvas az ember, hogy fél évesen már fölállnak a babák, hogy az tűnik természetellenesnek, ha valamelyik normál ütemben fejlődik és nem szuperszónikusan!
2012. febr. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 7 hónaposan kezdett el kúszni, de mászni csak 9 hónaposan. Még nagyon ráér!

Mi a gyógytornász barátnőmtől kaptunk felfújható hengert, belül csörgőkkel, azt mondta ez játékosan fejleszti a mászást. Ráfektettük és egyidő után már ő is görgette magát. Nagyon tetszett neki, most 1 évesen is szereti dobálni meg rugdosni. Ilyesmi:


[link]

2012. febr. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lányom kis súllyal született (2 kg alatt). 5 hónapos korától jártunk vele Dévény tornára, mert nem tartotta hason a fejét. Az első 2-3 foglalkozás után sokat javult, de aztán a tornász állandóan kúszatni akarta.

6 hónapos volt, amikor mindkét oldalra forgott. Így megkérdeztem a neurológust, hogy rosszul gondolom-e, hogy ez esetben nem kell neki 7 hónaposan kúszni? Jól gondoltam. Így a tornát hanyagoltuk.

9 hónaposan elkezdett magától kúszni. Most 10 hónapos, két hete felült, tegnapelőtt elkezdett mászni, tegnap pedig felállt. Mindig is tudtam, hogy mindent akkor fog csinálni, ha megérik rá. De az számomra is meglepő volt, hogy ennyire egybesűrít mindent. Biztos unta már a kúszást. :)

2012. febr. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!