Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos kisfiam arcán kezén...

8 hónapos kisfiam arcán kezén piros foltok jöttek ki. Allergia lenne?

Figyelt kérdés

Szopja az ujját, mindkét kezén ott jött ki a folt ahol a hüvelykujja kezdődik 1-1 folt. Az arcán pedig mint amikor kifújja a szél az ember arcát két jó nagy lángoló piros folt van. Kicsit érdesek, inkább szárazak.Azért írtam,hogy szopja az ujját,mert talán a nyálától lehet(?)

Félek, hogy allergia...valakinek volt már ilyen?


2012. febr. 7. 14:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Fogai? Lányomé ugyanilyen, 6 hónapos lesz, nagyon nyálzik, fogzik, 4 foga van. A fiam arca mindig kivörösödött, sőt, ekcémás volt a fogzás durva szakaszaiban.
2012. febr. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ja, és érdes is. Akkor tuti atópiás bőr. Tejterméket még nem kapott? Szerintem a fogzás miatt van - első vagyok.
2012. febr. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ. Babapisótát adtam neki, napi 1-2 darabot, mert szeret rágni, és nem tudtam mást kitalálni neki. 2 foga már kint van, akkor nem volt piros az arca amikor azok jöttek, bár annyira szenvedett szegény, hogy szinte minden ami rossz tünet lehet fogzáskor az nála jelentkezett kivéve a bőrpírt. Lehet, hogy most már kezd savasodni a nyála (van ilyen egyáltalán?) ahogy mocorognak a fölső fogacskák. Én ebben reménykedni tudok csak.

És az nem számít,hgy néha szinte lángol a két piros folt az arcán?

Nem viszket neki, mert észre sem veszi, sem a kezén, sem az arcán.

2012. febr. 7. 15:22
 4/18 anonim ***** válasza:

ekcéma :(

A hidegtől....


üdv:ekcémás kislány kozmetikus anyukája

2012. febr. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Semmilyen tejes dolgot kivéve a tápszert, nem kapott, új ételt nem kóstolt mostanában.

Anyósomnál volt de remélem ő nem mert neki adni semmi tejeset, bár nem hiszem, hogy be merné vallanai ha rákérdeznék.

2012. febr. 7. 15:23
 6/18 A kérdező kommentje:

Ekcémára gyanakodtam először én is. Nekem is érzékeny a bőröm, mindentől kiütéses leszek, szóval benne van a pakliban, hogy az ő bőre is ilyen lesz.

De nincs kint a hidegben, talán ha 2-3 alkalommal volt kint az utóbbi 2 hétben.

De ha mégis ekcéma, mit kenjek rá, vagy mutassam meg a dokinak előbb?

2012. febr. 7. 15:25
 7/18 anonim ***** válasza:

Nyál+hideg.


Mielőtt kiviszed a levegőre, kend be akár a gyógyszertári fürdetővel is. Vagy a DMben lehet kapni időjárás krémet, ami a hideg és a szél ellen véd.

A lakásban pedig szintén zsírozd az érintett felületet, hogy ne száradjon ki mégjobban, mert akkor még csúnyább és még fájdalmasabb.


Üdv, még a 4évesem is ilyen, ha nem kenem az arcát. Tehát nem allergia.

2012. febr. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

És itthon mivel kenjem? Sima fémtégelyes niveát kentem ma már rá kínomban, az talán elég zsíros. Van még gyógyszertári fürdető.

Felhívtam a védőnőt, de komolyan elkeserítő...semmit nem mondott érdemben, csupán ennyit: Nekem kellene tudnom, hogy mitől piros az arca? Te vagy vele nap mint nap.

Éppenhogy nem hülyézett le.Na gondoltam magamban, köszi a segítségedet, sokra megyek vele.

2012. febr. 7. 16:40
 9/18 anonim ***** válasza:
Figyeld a kis hasát,lábát is,az én lányomnak másfél évesen volt pillangó vírusa,ez általában az arcon kezdődik,olyan mint két lángoló lepkeszárny.aztán beborította az egész testét,a hasán foltokban jelentkezett,majd az is összefüggő piros volt.Nem biztos,hogy ez van neki,de ez is egy lehetőség.Ez egy ártalmatlan gyerekbetegség,de annál inkább kellemetlen.Esetleg olvass utána a neten,kép is van róla!
2012. febr. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, már olvasok is!
2012. febr. 7. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!