Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos kisfiam fél az...

8 hónapos kisfiam fél az idegenektől (neki még szinte mindenki idegen, hiszen csak a nagyszüleivel találkozik elég gyakran), mit tehetnék, hogy ne ijedjen meg mindig ennyire?

Figyelt kérdés
Sajnálom, mert mindig megijed, fél, ráadásul a családtagoknak véletlenül sincs annyi esze, hogy ne rontsanak rá, hanem szép óvatosan közelítsenek, hiába mondjuk mindig.
2009. jún. 2. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Életkori sajátosság, hogy a ritkán látott emberektől és az idegenektől fél. Az ő emlékezete még elég rövid, így ha valakit nem lát rendszeresen, elfelejti. Sajnos, itt csak a felnőttekkel kellene megértetni, hogy ilyen korban van a baba és nekik kell hozzá alkalmazkodni. Hagyjanak időt arra neki, hogy megbarátkozzon velük. Először csak távolról csodálják, beszéljenek hozzá, ha egy idő után feloldódik a baba, akkor már fel is vehetik. Persze azért jó, ha közben téged lát, mert te adsz neki biztonságérzetet. Kérd meg a rokonokat, hogy a baba közelében ne hangoskodjanak, mert azzal csak megijesztik és az is megeshet, hogy nem is fog a hangoskodóval megbarátkozni...
2009. jún. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz:életkori sajátosság,el fog múlni.

Ritkán látott vendégeket ne engedj a közelébe,ha te,v.az apja nincs ott.Ha az öledből "ismerkedhet",hamarabb lesz barátkozó.

2009. jún. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szeparációs félelemnek hívják,ez majd el fog mulni,de addig is fontos,h Benned,aki az Ősbizalmat adja a Kicsinek,mindig megnyugtasd a kicsi Lelkét ha megijed a Drága:-)

1 éves kor táján fog tetőzni ez,aztán szép lassan elmulik...

:-)

2009. jún. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, igen sajnos ezt én is tudom, csak a rokonaim értetlenek :(
2009. jún. 2. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!