Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is tanácsolta a védőnőj...

Másnak is tanácsolta a védőnője hogy bentre szandált adjon járni tanuló babájára?

Figyelt kérdés
Hideg a padló a lakásunkban, a babám már jó ideje feláll bútorok mellett lép párat. Azt tanácsolta vegyünk bentre szandált ami a bokáját is tartja, de hajlékony a talpa.10,5 hónapos a babám
2012. febr. 8. 11:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nemrég voltunk ortopédián, mert befelé fordul a fiam bokája. A doktornő azt mondta, hogy közrejátszhatott benne, hogy sokat mezitlábazott.
2012. febr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, már az enyém is hord. Már nem a harántemelőset (pl. Siesta) javasolják, hanem a szupináltat (pl. Szamos), a lánykámnak ilyen van.
2012. febr. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én is szerettem a jó minőségű, betétes szandálokat a gyerekeimnek. Jobban tartja a lábukat, mint pl egy vászon cipő. Lehet kapni zárt elejűt is, ha a felfázástól félted. Nekem nem a védőnő tanácsolta, hanem más anyukáktól hallottam még anno. És könnyebb is ezekben a lábbelikben járni.
2012. febr. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszönöm hogy írtatok :) Akkor beszerzünk egyet! :)
2012. febr. 8. 11:17
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Én nem javaslom, és a mi doktornénink sem javasolta. Ha rendesen odafigyelsz a babára és tornáztatod a lábfejét esténként akkor nem fordul be a bokája, viszont a mezitlábazás jobban erősíti a talpizmait.
2012. febr. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A csak mezitlábazás kifejezetten káros. Azért kell a szandál, hogy ne legyen később csámpás és, hogy az izmok erősödjenek. Persze ez nem azt jelenti, hogy mezitláb egyáltalán nem totyoghatnak.
2012. febr. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a védőnő javasolta volna, akkor még utánanéztem volna :) DE az ortopéd doki is mondta. Amúgy tévedésben van aki azt gondolja egészséges a mezítlábazás. Pontosabban egészséges, csak nem a padlón meg a járólapon, hanem az udvaron meg az egyenetlen talajon.
2012. febr. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem a gyógytornász mondta, hogy vegyünk. De csak akkor, amikor már el is indult a lányom, addig nem kellett.
2012. febr. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszia többi választ is. Abban tudnátok még segíteni hogy a méretet hogyan találjam el? Mire figyeljek hogy ne is legyen nagy, de kicsi sem? Nem szeretném ha 2 hét múlva kinőné :) A Humanicba benéztem délután és láttam egy zárt orrú szandált, akciósan 2500- . Ha vki látta írna róla véleményt hogy azt érdemes e megvenni
2012. febr. 8. 18:18
 10/13 anonim ***** válasza:

Vidd magaddal, és próbáld a lábára mindenképpen! Anélkül nem szabad a gyereknek cipőt venni.

A Humanicos cipőkről nem tudok mit mondani, mi Siestát vettünk, mert az egészségpénztár kártyára is lehet.

2012. febr. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!