Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szükséges a légzésfigyelő?...

Szükséges a légzésfigyelő? Nektek használt? Mik a vélemények?

Figyelt kérdés
2009. jún. 2. 13:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
36%
Én nem használtam.Előtte alaposan utánanéztem mennyire nélkülözhetetlen.Nem is volt semmi probléma.Már kinőtte a veszélyes időszakot.
2009. jún. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
35%

Szia!

Nekünk Angelcare 401 van. Sokan panaszkodnak rá, hogy beriaszt ok nélkül. Nekünk szerencsére még nem riasztott, se okkal se ok nélkül. De én nyugodtabban alszok, hogy van. A bébiőr részét nagyon szeretem, mert külön szobában alszik a kislányom, így napközben és éjszaka is hallom, ha felkel.

2009. jún. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%

szia! mi nem használtunk, de egy légtérben vagyunk a babámmal, minden szusszanását hallom. már 8 hónapos.

viszont amikor megszületett a kicsim, megkértem egy gyerekorvost, hogy készítsen fel, milyen vészhelyzetek adódhatnak és olyankor mit kell tennem. nagyon rendes volt, hasznos tudást szereztem.

a védőnők is szerveznek ilyen oktatásokat, én ajánlom mindenkinek! nem elég a légzésfigyelő, azt is tudni kell, mit tehetsz, ha esetleg -nem ok nélkül- riaszt!

2009. jún. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%
Nekünk nem volt! 8 hónapig egy szobában aludtam vele.
2009. jún. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
39%

Pénzkidobás.Ráadásul káros. Gondolj bele, folyamatosan elektromos kütyük veszik körül a gyerekedet. Érzékelők a matraca alatt, mindez a semmiért. Én kérdeztem gyerekorvost is, mennyire jó dolog, azt mondta, 30 éves praxisa alatt egyetlen gyerek halt meg alvás közben, annak is pehelypárna volt a feje alatt.

Nálunk amúgy sem alszik külön a kicsi, főleg, mert éjjel is többször szopizik. Nappal ha alszik akkor a kiságyában vagy a babakocsiban a teraszon szokott, de éjjel mellettem, így szoptatni se kell fölkelnem. Így nem is lenne hová tenni a légzésfigyelőt, de amúgy is felébredek rá, ha nem hallom a lélegzetvételét, mert átfordul mondjuk a másik oldalára.

A mai világban mindent el akarnak adni a kismamáknak és bebeszélik, nem is vagy jó anya, ha nem veszed meg. A légzésfigyelőtől a sterilizálóig ha minden ajánlott dolgot megveszel, rá fogsz jönni, miután megszületik a babád, hogy semmi szükséged rájuk, viszont kidobtál sok tízezret az ablakon.

2009. jún. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%

nekem normál időre normális súllyal született a kisfiam és 2,5 hónapos lehetett mikor egyetlen egyszer jelzett és nem volt téves nem vett levegőt, többször meg kellett pacskolni az arcát stb. hogy újra vegyen, ekkor már 20 másodperc után nem vett levegőt, és még mire odaértünk, olyan előfordult még többször hogy 15 másodpercig nem vett de aztán igen ilyenkor nem riaszt még csak egyet csipog és ha még 5 másodpercig nem vesz akkor riaszt,

amúgy nem volt meleg és semmi más tényező ami miatt történhetett, azt olvastam kisfiúknál 2-4 hós korig a leggyakoribb,

mindenki döntsön a belátása szerint- nekünk lehet megmentette a kisfiúnkat

2009. jún. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
15%

Szia!


Nekünk van és én így sokkal nyugodtabb vagyok! Pedig már 13 hós a kislányom. Én már 2 olyan történetet is hallottam sajnos (egyiket a védőnőtől, másikat ismerőstől), ahol a délutáni alvásból nem ébredt fel a baba 8-10 hónaposan :-(

Én belehalnék, ha ez történne a kislányommal, úgyhogy mi használjuk. A kislányomért MINDENT megadnék, a pénz a pótolható... de Ő sosem!!!!!

A veszélyes időszak a babáknál állítólag a 6-18 hónapos kor között van!

2009. jún. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%

Nekünk volt és nagyon sokszor beriasztott. Szerintem többnyire tévesen, mert pár napos korától kedzve nagyon mozgékony volt a babám és mindig az ágy sarkaiba kúszott valahogy. Ráadásul eleinte mindig úgy aludt hason, hogy a térdeit behúzta a hasa alá, így a tüdeje mozgását nem érzékelte a figyelő. Ennek ellenére nekem megnyugtató volt, hogy jelez akkor is, ha tényleg gond van. Férjemmel elvégeztük a csecsemő újraélesztési tanfolyamot a Heim Pál Kórházban, mert nem sok értelme a figyelőnek, ha baj esetén azt sem tudod, mit kell tenni.

Nekünk Angercare van, amivel érthetően az volt a bajom, hogy a két érzékelő lap egyszerűen túl kicsi volt ahhoz, hogy az egész ágyat legedje.

2009. jún. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
65%

mi nem állunk olyan jól anyagilag, de a légzésfigyelő nem kidobott pénz az ablakon!

mindenkinek szíve jog, hogy használ-e, vagy sem!

de hogy egy légtérben alszol a babával, és minden szusszanását hallod, az nem éppen megnyugtató...

hiszen az bekövetkezett csecsemőhalál, csendeben történik, és nem hiszem hogy valaki arra felébred!!! amikor épp nem vesz levegőt a baba

szerintem érdemes beruházni egy légzésfigyelőre, egyszer kel megvenni

2009. jún. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%
A veszélyeztetett időszak 2-5 hónapos korig tart.Ahogy már valaki írta, főleg kis súllyal született kisfiúknál gyakoribb.
2009. jún. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!