Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is van ilyen? Mit...

Másnak is van ilyen? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

8 hónapos a lányom. 6 hónapos korában kezdődött, hogy amint elmentem mellőle, máris hisztizni kezdett. Aztán 7.5 hónaposan kicsit javulni látszott.Most pedig lassan több, mint egy hete szinte non-stop ordít. Már akkor is, ha mellette ülök. Ha kézbe veszem, akkor is kis idő múltán ugyanez. Persze úgy hisztizik, hogy kétpercenként szívhatom az orrát, mert folyik mindenhová. Ha véletlen nem tudom megtörölni (mert a nagyobbnak készítek ennivalót), akkor meg törölni mindenfelé és kötőhártyagyulladása van. Nem álmos. Kanalas kaját alig eszik, már 1.5 óránként is szoptattam, hátha éhes. De leveszem ciciről és máris rázendít. Még a segge sem éri a földet, de máris ordít.

Aztán időnként mint akit elvágtak, eljátszik fél óra-órát tök szépen. (napi 1-szer, max 2-szer). Mindig próbálok új dolgot adni neki, hogy lekösse, de nem.


Egyszerűen tanácstalan vagyok. A fiammal ilyen gondom sosem volt.

Tegnap kezdett el kúszni. Ahelyett, hogy örülne, hogy övé a világ és menne mindenfelé, ordít. Nem értem...


Bármilyen tipp, hogy mi baja lehet jól jön. És bármilyen ötlet, hogy mit kezdjek vele, úgyszintén.


Fogát nem látom, hogy jönne. Az biztos, hogy a kakilással vannak gondjaink, mióta (6 hónapos) kanalas kajákat is kap. De ez a probléma fennáll kakilás előtt és után is.



2012. febr. 9. 11:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szeparációs szoronjás, teljesen normális ebben a korban:). És emellé még kúszik is, "megijeszti", hogy el tud távolodni Anyától, hogy Anya és ő nem egy és ugyanaz.

Próbáld meg hordozni, ha dolgod van de nem viseli jól, hogy eltávolodtok, akkor kösd fel és mindketten jól jártok: ő sem lesz egyedül, Te is tudsz haladni a munkáddal:).

Egy ekkora babától nem is várható el, hogy többet ellegyen egyedül, egész egyszerűen a kis agya nem tud még sokáig egy dologra koncentrálni.

2012. febr. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Kiväncsian värom en is a välaszokat mert nälunk ugyanez a helyzet csak annyi a külömbseg hogy az en länyom eszik rendesen es mikor vegzett ordit toväbb!
2012. febr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

7.5 hónapos a kisfiam, nálunk is ugyanez van (2hete mászik), annyi különbséggel hogy -míg eddig végigaludta az éjszakákat a kiságyában- most kb. 10x felkel éjjel, visítva!

Viszont ilyenkor hamar megnyugszik.

Már utóbbi pár éjjel magunkhoz vettem, nem tudom jó lesz-e ez hosszú távon, de már mást nem tudok.

2012. febr. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Az elsőnek reagálnék, hogy 6 hónapos korában én is ezt hittem. Szerencsére elég volt az is, ha a bátyja ott volt vele a szobában, így ki tudtam menni mellőle. De most akkor is ordít, ha ott ülök mellette, akkor is, ha közben simogatom.

Magamra meg nem köthetem (én így gondolom), mert van egy 2 éves bátyja, akinek ugyanúgy szüksége van rám és elég nehéz neki így is, nemhogy még ha a kicsi nonstop rajtam csünghetne. ÉS abban sem vagyok biztos, hogy ez megnyugtatná. Ráadásul akkor hogy tanul meg mászni, ha egyfolytában rajtam lóg?


A kisfiam olyan ügyesen elvolt világ életében (pár hónapos korától). Szerencsém volt vele, tudom. De azért a lányom a ló másik oldala mostmár...


Azért valamelyest örülök, hogy másoknál is van ez így. Legalább kizárhatom a betegséget...


Kitartás bajtársak :)

2012. febr. 9. 11:46
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
Az enyém 11 hós,ugyanezt csinálja,kezdek bedilizni.Lassan zubbonyban visznek el:S
2012. febr. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem egyfolytában lóg rajtad. A kicsiknek, igen még az ilyen nagy kicsiknek is, ugyanolyan igényük a testközelség mint az evés/ ivás/ ürítés. Ha a szükségletet kielégíted, hidd el, magától fog lekéretőzni. Képzeld, a hordozott gyerekek is másznak, ülnek, sőt járnak is:)!

A nagyfiaddal kapcsolatban pedig: ha a kicsit a hátadra kötöd, szabadon tudsz foglalkozni, játszani a naggyal, meg tudod ölelni, tudsz vele legózni, rajzolni... neki erre van már szüksége. Ha kipróbálnád a hordozást, kiderülhetne, hogy két gyerek igényeit is ki tudod elégíteni, és neked is sokkal könnyebb lenne;)!

2012. febr. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ja, igen: a szepaszorongás másfél éves korig is eltarthat:(.
2012. febr. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Még mindig én:), bocsánat! Ha az elkényeztetéstől félsz a hordozással kapcsolatban, olvasd el ezeket a cikket:):

[link]

[link]

[link]

2012. febr. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Azt hiszem elárultam, hogy soha egyiket sem hordoztam. Fel sem merült bennem a hátamra kötés.

Viszont kézben is nyűglődik. Ennek ellenére is megoldásnak látod a hordozást?

Tudom, hogy hordozott gyerekek is másznak, stb, csak gondoltam nem éppen ideális akkor hordozni egy babát, amikor már csak egy apró löketen múlik, hogy megtanuljon mászni. Megint más, ha már megtanulta vagy még nem is képes rá. De lehet, hogy ezt is csak azért látom így, mert nem voltam sosem híve annak, hogy a gyerek nonstop rajtam lógjon. Persze az is tény, hogy minden gyerek más és más.


Most pl a lányom is elvan szépen, gügyög, játszik, pörög-forog. Kíváncsi vagyok meddig fog tartani.

2012. febr. 9. 13:12
 10/16 anonim ***** válasza:

Ebből is látszik, hogy a babák nem egyformák. Van egy népcsoport akiknél 2 éves korukig hordozzák őket csak éjjel fektetik le őket és mikor 2 évesek jön a kistesó akkor már ők vannak hordozva. A lényeg, h akit már nem hordoznak tud járni és minden egyebet.

A babák alapjáraton ragaszkodók. Most nagy dolog is történt vele nálad keresi a biztonságot. Nekem csak 1 van, de hasonló lenne a tiedhez csak ő azért nem ordít mert mindig szinte ölben van éjjel meg mellettem alszik.

2012. febr. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!