Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is van ilyen? Mit...

Másnak is van ilyen? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

8 hónapos a lányom. 6 hónapos korában kezdődött, hogy amint elmentem mellőle, máris hisztizni kezdett. Aztán 7.5 hónaposan kicsit javulni látszott.Most pedig lassan több, mint egy hete szinte non-stop ordít. Már akkor is, ha mellette ülök. Ha kézbe veszem, akkor is kis idő múltán ugyanez. Persze úgy hisztizik, hogy kétpercenként szívhatom az orrát, mert folyik mindenhová. Ha véletlen nem tudom megtörölni (mert a nagyobbnak készítek ennivalót), akkor meg törölni mindenfelé és kötőhártyagyulladása van. Nem álmos. Kanalas kaját alig eszik, már 1.5 óránként is szoptattam, hátha éhes. De leveszem ciciről és máris rázendít. Még a segge sem éri a földet, de máris ordít.

Aztán időnként mint akit elvágtak, eljátszik fél óra-órát tök szépen. (napi 1-szer, max 2-szer). Mindig próbálok új dolgot adni neki, hogy lekösse, de nem.


Egyszerűen tanácstalan vagyok. A fiammal ilyen gondom sosem volt.

Tegnap kezdett el kúszni. Ahelyett, hogy örülne, hogy övé a világ és menne mindenfelé, ordít. Nem értem...


Bármilyen tipp, hogy mi baja lehet jól jön. És bármilyen ötlet, hogy mit kezdjek vele, úgyszintén.


Fogát nem látom, hogy jönne. Az biztos, hogy a kakilással vannak gondjaink, mióta (6 hónapos) kanalas kajákat is kap. De ez a probléma fennáll kakilás előtt és után is.



2012. febr. 9. 11:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Igen, így is megoldás lehet:). Persze, nem állítom, hogy csodát lehet tenni, de ha másért nem is, néhány nyugodt percért is érdemes próbálkozni:). Merre laktok? Utána tudok nézni, hogy van- e a közelben hordozós klub, ahol tudnál próbálni hordozót, megmutatnák, hogyan kell:).

Mozgásfejlődés: a hordozás igen jó hatással van az idegrendszer fejlődésére, amihez, ugye, hozzátartozik az egyensúlyérzék is. Gondolj bele, Veled együtt mozog, az izomtónusa is avulhat ettől. Lehet, hogy ezzel pont meg tudod adni azt a "lökést", hogy stabilabban tartsa magát és továbblépjen:). A hordozás miatt így nem késik meg a mozgásfejlődés:)!

2012. febr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem avulhat, hanem Javulhat:D!

hangsúlyozom, a mi életformánkban a hordozás ritkán jelent non- stop hordozást, nem is szükséges feltétlenül, viszont sok- sok előnye van, ha naponta csak rövid ideig is tart:). Engem például megmentett pár "elborulástól" és zombiságtól;)

2012. febr. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

HOztam még Neked cikkeket, hordozás- mozgásgejlődés témában:).

[link]

[link]

2012. febr. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Bp. XI.kerületiek vagyunk. Látom elég elhivatott vagy a témában.

Lehet, hogy a lányom nem akar hordozva lenni, mert mióta átküldted a linkeket és elkezdtem olvasgatni olyan csendben van, hogy csak na. Ja, közben ettünk is. De előtte és azóta is tünemény :).

2012. febr. 9. 14:33
 15/16 anonim ***** válasza:

Igen, elhivatott vagyok, mert tudom, a saját bőrömön tapasztaltam, hogy a "lila" dolgokon túl is mennyi haszna van a hordozásnak és mennyivel megegyszerűsíti a dolgomat:). És azért is mert nagyon sok tévhit kering(mozgásfejlődés, elkényeztetés...), amik hülyeségek, és amik miatt a hezitáló anyukák nem engednek sem az ösztöneiknek, sem a jól láthatóan logikus érveknek a hordozással kapcsolatban.

Mennyivel egyszerűbb például hátra kanyarítva a babát elmosogatni kiteregetni, mint a nyűglődést/ sírást hallgatni(ami nem mellesleg nem tesz jót a babának, sem az anyának, sem kettejük kapcsolatának). Vagy mennyivel jobb nekiindulni a városnak tömegközlekedéssel vagy gyalog mint tesókocsival, ne adj' Isten otthonmaradni a hó miatt:).

2012. febr. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Két fiam van, nem mondom, hogy nem voltak anyásak, de bármelyik nagymamára ráhagyhattam egy-egy délelőttre, vagy délutánra, míg elintéztem a dolgaimat, vagy eljátszottak, míg gyorsan összedobtam a házat,kukucsoztunk a szobák között, "beszélgettünk", elég volt, ha a hangomat hallották... na most, a kislányom nem szakad le rólam!!! Szerencsére az ágyában alszik, ezzel egy percig sem volt gond, viszont azon kívül csak anya, öt percre nem hagyhatom senkire, mert ordít, ,míg vissza nem érek, nem tudom letenni az ölemből, úgyhogy én is bevetettem a kengurut, mivel főznöm csak kell, mire a többiek hazaérnek, meg mosni, stb... így legalább szabad a két kezem. Ha a kisfiad jól elvan, nem fogja rosszul érinteni, ha a kistestvér az anyu nyakában lóg, örül, hogy legalább addig is csendben van... :D
2012. febr. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!