Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ujjszopás! Mi tévő legyek?

Ciccmacsek kérdése:

Ujjszopás! Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
4hónapos lányom a napokban rájött, hogy van hüvelykujja és azt be is lehet kapni. :) Azóta eltelt 2 nap és az ujja állandóan a szájában van. Ha kiveszem, ordítás van. Normális ez? Mit csináljak? Cseréljem le cumira, vagy hagyjam?

2012. febr. 9. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
az én fiam is 4 hónapos. ő rég óta szopja az ujját, mikor épp melyiket találja meg. én nem bánom, csak 1 baj van, beöltözve nem tudja, de majdcsak itt a jó idő. a cumit mindig kiköpi.
2012. febr. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs itt semmi pánik. :)

A cumi sem jobb, lehet el sem fogadná, ha adnád neki.

Most rájött van ujja, hát szopizza. Vagy majd abbahagyja, vagy csak "csökkenti" az ujjszopizást, lehet csak elalváshoz fogja használni. Bárhogy is lesz, nincs itt nagy baj. Sok gyerkőc szopizza az ujját, vagy cumizik. Majd leszoknak róla, de most még csak 4 hónapos, úgyhogy hagyd.

2012. febr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A keze mindig tiszta, pont anniy kosz van rajta mint amennyi kell, hogy egészségesen ismerkedjen vele. Szerintem jobb mint a cumi. LEhet érzi jön a foga, és jólesik neki. Nem piszkálnám.
2012. febr. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 sumergo ***** válasza:
A keresztfiam 10 éves, és még mindig a szájába veszi az ujját, mikor álmos, és elaludni készül. Én nem hagyom a lányomnak ezért. Lehet, hogy a gyerekek többsége gond nélkül leszokik, de van aki nem, és én nem szeretném, ha a lányom nem szokna le róla, ezért én kiveszem a szájából, kap helyette cumit, mert azt majd el lehet venni tőle.
2012. febr. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Semmiképp se cseréld cumira:)! Miért zavar egyébként?

NÉhány érv az ujj mellett a cumi ellenében:

-az ujját a gyerek választja, akkor teszi be és ki mikor akarja)éjszaka is vissza tudja tenni már egészen pici korában is)

-a cumi mindig egy helyen van a baba szájában(a kialakítása miatt), az ujját képtelenség lenne mindig ugyanoda helyezni, így a fogak/ állkapocs deformálódása sem fenyeget olyan mértékben mint a cuminál

- a játékhoz mindkét kezére szükség van, nem tud lógni a szájából, mint a cumi

...

2012. febr. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem zavar, csak nagyon félek! 2 hete műtötték a száját, és a seb miatt tartok tőle, h. gond lesz belőle. A sebésszel még nem tudtam beszélni.
2012. febr. 9. 14:19
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez esetben a cumi még rosszabb megoldás szerintem, a umin nagyon meg tudnak tapadni a bacik. Ugyanannyi munkával, mint a cumifertőtlenítés, az ujjacskáját is tudod törölgetni:).

Ja, és az előbb kimaradt a legfontosabb:

az ujjszopástól nem lesz cumizavaros a babád, ami a gumicuminál könnyen előfordulhat.

2012. febr. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!