Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy vezettétek be a tehénteje...

Hogy vezettétek be a tehéntejet 1 éves kor után?

Figyelt kérdés
És milyen fajta tejjel kezdtétek?A zsírossal, vagy a zsírszegénnyel?Drágábbikkal, vagy az olcsó is megfelelt?Dobozost vagy kannást?Kevertétek tápszerrel, vagy csak megitattátok vele?

2012. febr. 10. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:
én mindent féltem bevezetni,de a dobozos tejet nem,mivel ha tápszert kap az orvosom szerint az tejpor így a pasztőrözött tejtől nem lehet baja,viszont a házi tejet még nem próbáltam.
2012. febr. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először főzelékeket csináltam neki tejjel, majd később összekevertem tápszerrel. Én azért vezettem be így, mert lányom magában nem volt hajlandó elfogadni egy jó darabig.

Amúgy sima bolti 2,8-as tejjel kezdtem, nem a legolcsóbbat, de nem is vettem drágát.

2012. febr. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sima dobozost adok neki.(13 hónapos)

Már régóta kapott tejterméket, így nem aggódtam.De azért kb 2 hétig vizeztem neki a tejet.Elsőnek fele-fele arányban öntöttem össze, és szép lassan csökkentettem a víz adagot.Most már simán issza.Nincs semmi baja.Sőt, sokkal többet iszik belőle, mint a tápszerből.11 hónapos kora után egyszerűen 60-70ml-nél többet nem volt hajlandó inni a tápszerből, de tejből megiszik 200ml-ert! :)

2012. febr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tápszerrel kevertem, először 2/3 tápszer és 1/3 tej, utána fele-fele arányban, szóval fokozatosan csökkentve a tápszer arányát, és figyeltem, nincs-e valami ellenreakció (szerencsére nem volt semmi).

Dobozos bolti tejet (2,8-as, ha nincs, akkor 1,5-öset). Házitejet nem akarok adni, mert túl zsírosnak találom, és a családban mindenkinek hasmenése van tőle, mármint a felnőtteknek.

A gyerekemnél nem akarok kockáztatni.

2012. febr. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Soha nem kevertem tápszerrel,egyik nap elfogyott a tápszer,másnap tejet kapott. Már 1éves kora előtt is evett a lányom tejből készült ételeket,így nem aggódtam. A tejtermékeket,meg kifejezetten szereti.

Eleinte bolti tejet kapott,próbálok jó minőségűt venni,de nem a legdrágábbat. 15hónapos korától kapott házit is,mikor melyikhez jutottam hozzá. Mivel a gyerekorvosunk azt ajánlotta hogy minél zsírosabb tejet adjak neki,így a boltiból 3,5%-ost kap. Először mindkettőt forraltam,de a boltit csak 3hónapig.

2012. febr. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!a lányom 11 hónapos múlt, esedékes lesz lassan a tej bevezetése.Most kaptam pár jó ötletet...
2012. febr. 11. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!