Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 év korkülönbség. Sokkal...

2 év korkülönbség. Sokkal nehezebb az elején mint az első gyerekkel?

Figyelt kérdés
Gondolom gyerekfüggő is, de azért kíváncsi lennék a tapasztalatokra. Az első babánk nagyon hasfájós volt 3 hónapig. Sokat sírt emiatt, és aludni is nehezen aludt el. Csak remélni tudom hogy a másodiknál kimarad a pocakfájás, és talán így könnyebb lesz az első időszak mint az első babánál. Nálatok hogy volt? Mik a nehézségek ekkora korkülönbségnél?
2012. febr. 13. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Pont két év a korkülönbség! Hát, mit mondjak, az első hasfájós, kialvatlan időszak egy havaii-i nyaralás az utána következő időszakhoz képest! Jön a nagy dackorszaka, viszont a kicsi elindul világot felfedezni rendszerint öngyilkos szándékkal ha csak egyszer is leveszed róla a szemed. De eközben a nagy sem akkora nagy hogy megbízható legyen. Na ez a rész a kemény. De emellett még háztartást is vezess. Sőt vidd el őket sétálni,mikor a nagy az "ÉN" korszakban van, a kicsi a hisztis korszakban. Szóval az az első pár hónap, amikor a kicsit még leteszed és ottmarad sokkal könyebb, még akkor is ha fáradt vagy.

De mindemellett rengeteg pozitívum is van, hihetetlen édesek :-) Nem csinálnám másképp ha újra kezdhetném!

2012. febr. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk nem maradt ki a 2. babánál sem a hasfájás.

1-3 hó éjszakái így meg lettek pecsételve. nappalok tökéletesek, eszik-alszik baba.


6. hónaptól a nagy rájött, hogy a kicsi el tudja venni a játékait, na itt kezdődtek a gondok.

szereti a testvérét, de fellöki, hisztériázik, akaratos és irigy lett.

Játszótéren is gáz, félti a hugát, aki közelít kisgyerek, megtámadja.

szóval a naggyal vannak gondok, a kicsi egy tündér, hangja sincs, nagyon cuki.

Nálunk ez van

1éves és 3 éves gyerekek.

2012. febr. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Séta: öltöztetés kész őrület télen. Utálom az öltöztetést. De ennél mégjobb, hogy a kicsi utálja a hideget, 1 óra kintlét után sír, a nagy is, ő viszont azért, hogy még neeeeeeeeeeeeeee menjünk haza.

Kész káosz.

De igen, egyébként csodálatos!


Nálunk semmi, azaz nulla a segítség szó szerint, és se járókánk, se kompunk, se rácsunk, se kiságy:(

Na te ne így csináld! Legalább kiságy legyen, ahova a kicsit be tudod tenni, legalább még fürdesz.

Most a pici alszik, a nagy eljátszik egyedül. Érdekes. Ha fent a pici, a nagy igényli, hogy csak vele játszak.

2012. febr. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem a "nagy" (most 2 év 4 hónapos) egy angyal volt. Evett, aludt. A kicsi 2 hónapos, hasfájós. Hát, így nehéz. Fordítva jobb lett volna. Főleg az esték nagyon gázosak, mikor a nagy aludna, a kicsi meg üvölt.
2012. febr. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok. a 3 évesem nem ovis, minden szempontból jobb lenne, ha az lenne. Mindenki ezt mondja. Lehet.
2012. febr. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

23 hónapa korkülönbség.

Szerencsére egyik sem volt hasfájós, így az éjszakák nyugisak voltak. Én az első hónapban úgy oldottam meg a pihenést, hogy 7 körül szoptatás után lefeküdtem aludni, és 10-ig aludtam, amíg a kicsi felkelt enni. A nagyobbat meg apa dugta ágyba. Aztán visszaszoktam az éjszakázásba, és újra a régi rend szerint éltünk.

Nálunk volt már egy év korkülönbséges páros is, és az könnyebb volt egy fokkal. A nagy is annyira kicsi volt még, hogy gond nélkül váltott át kistesós üzemmódra. Most egy picit nehezebb, mert egy 2 éves már öntudatosabb, akaratosabb. Az enyém pl. egy hónapig (1 és 2 hós kora között) verte az öccsét. Aztán elmúlt, és azóta semmi gond nincs velük. A kicsi 7 hónapos múlt, és már játszanak együtt. Az öltöztetés, indulás nálunk nagyon tempósan zajlik, mert a többieket suliba kell vinni, így nincs idő vacakolásra. Könnyen megszokták a kicsik is, ha kelni kell, kelnek, ha öltözni kell, haladósan öltözünk.

Az utazás volt egy picit bonyolult, mert anagyobb nem mindig arra akart menni, amerre mondtam, de ikerkocsival ez is megoldódott.

2012. febr. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk 1év 8 hónap korkülömbség van!

Két kisfiu!

Háth mit is mondhtnék!Nehéz néha!Vagy Mindig!

Az elején nekem nagyon könnyű dolgom volt áldott jó gyerek volt mind a kettő!

Mostmár a ngyobbik nemsokára 5 lessz a kisebbik 3 éves!Járunk oviba(nehezen jutunk el)

Állandóan összekapnak valamin hol ez sir hol az ,anya engemm vegyél fel ,anya inkább engem!Anya ezt csinálta a tesó anya anya anya!!

Összepakolni nem akarnak mindig egymásra fogják hogy ő szedte le!

Nehéz velük!

De soha nem csinálnám máshogy ha tehetném mert ezeket félretéve annyi szeretetet tudnak adni hogy az elképzelhetetlen! :)

2012. febr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!