Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek 3 vagy 4 év...

Szerintetek 3 vagy 4 év korkülönbség az ideálisabb a tesók között?

Figyelt kérdés
2012. febr. 13. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs olyan hogy ideális korkülönbség.Van aki már 1-1,5 év után szüli a másodikat és van aki meg nem akar kicsi korkülönbséget.Az én kislányom jövő hónapban lesz 2éves de még 1-2 évig nem tervezünk kis tesót.Mondták már nekem is hogy nem jó ha nagyobb a kórkülönbség de ezt mindenki maga dönti el.Nekem egyenlőre bőven elég a kislányom is.
2012. febr. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Czeizel professzor szerint 15hónapot jó lenne minimum várni (gondolom a regenerálódás miatt),és azt is mondta, hogy utána minél hamarabb jön a tesó, annál inkább tudnak együtt játszani. Én ezzel egyet is értek, viszont én azt is nézném, hogy ha kicsit nagyobb az egyik, akkor ő már legalább önállóan tud öltözni, enni, wcre menni, és talán egy kicsit könnyebb az anyának. Szóval, szerintem sincs idális korkülönbség, mindegyiknek lehet előnye is, nehézsége is.
2012. febr. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én gyerekim között 3 év 3 hónap,nagyjából így is terveztük.

A tesóm és köztem pedig 3,5 év van, szerintem jó ez így, mert együtt nőttünk fel és ő sem volt már olyan kicsi, amikor megszülettem.

2012. febr. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt mindenkinek magának kell eldöntenie,hogy mit tart ideális korkülönbségnek.Az én gyerekeim közöttt 6 év van,mi igy is terveztük.
2012. febr. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én gyerekeim között 19év van :) Együtt nem fognak játszani,úgy mint a kicsik, egyébként játszanak. De imádják egymást. Látni kellene amikor a nagylányom hazajön a suliból, azt a boldogságot, ahogy a kicsi meglátja, felcsillan a szeme és mint a villám mászik hozzá és onnantól csak utána megy. Nálunk így alakult, de nem is szerettem volna kis korkülönbséget. Barátnőimnél 6 év van a gyerekek között, az már jó.

De mindenki maga dönti el, hogy neki mi az ideális. Aki kicsi korkülönbséget szeretne, annak az elején nehéz, de utána eljátszanak, na meg veszekednek is egy csomót :), aki nagyot annak könnyebb, mert a nagy már önálló, viszont nem játszanak együtt el.

2012. febr. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én fiaim között 2.5 év van, így is terveztük, de soha többé nem vállalnám így! A nagy kiscsoportos, fejletlen az immunrendszere, így minden betegséget összeszed, és a kicsi is elkapja. A kicsinek a füle a "gyenge pontja", 13 hónaposan meg kellett műteni(!), kivették az orrmanduláját, berakták neki a tubust. Épp hogy kijöttünk a kórházból, eltelt 2 hét, erre a nagy influenzás lett, magas lázzal, köhögéssel, hát persze, hogy most meg a kicsi esett bele, komolyan az őrület határán vagyok. Ja, és állandóan piszkálják egymást, mindig az kell ami a másiknál van, szóval ez az együtt játszás se jött be nálunk. Ha újra kezdeném 6 év lenne köztük, így a naggyal tudnék tanulni amikor iskolás lesz, és már ő sem hozna haza annyi betegséget.
2012. febr. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Mi eredetileg 4 vagy 5 évet terveztünk, és a válaszok alapján azt hiszem nem volt rossz elgondolás. A munkahelyem miatt vacilláltunk a 3 éven, de még várunk.
2012. febr. 24. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!