Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire eszik önállóan (pl....

Mennyire eszik önállóan (pl. kenyérfalatkákat) egy év körüli gyerkőcötök?

Figyelt kérdés
Az én kislányom 13hónapos,és nekem kell csipkedni a kenyér falatokat,pogácsát,kiflicsücskét,különben vagy csak nyammogja,vagy eldobálja,illetve nem enne belőle,csak két harapást,pedig látszik hogy ízlik neki.Ezért is van,hogy csak most vezettem be reggelire a vajas kalácsot,vajas kenyeret sajttal,mert alig eszik belőle,illetve még adok neki gyümit,vagy joghurtot utána.Régóta próbálgatom kínálgatni mindenfélével,de többnyire kiüti a kezemből pl az almacikket,vagy még a banánba sem hajlandó beleharapni,holott ezeket reszelve illetve pépesítve simán eszi és szereti.Nem egy nagyevő,sokszor van nyafi mikor enni kell.Nehogy félre értsetek,nem várok tőle csodát,csak néha kiakadok,hogy a kaja terén fura szokásai vannak.
2012. febr. 14. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:

:) Ne akadj ki. :) A gyerekek már csak ilyenek. És még mi lesz később: "anya úszik valami a levesemen, szedd ki..." ami a petrezselyem vagy egyéb fűszer... :)


Mind két lányom a darabos ételt (főzelékben) későn fogadta el (13-14 hó a nagy, a kicsinél próbálkozom de mindig kinyomja a nyevével -ő 11,5hónapos).

De pl ha vajas kenyeret adok a kicsinek, akkor a kockákat szépen beteszi a szájába és elnyammogja. :) A nagy is kb ekkor evett ilyet így. De ha a levesemből egy karika főtt sárgarépát adnék neki, attól elfordul. De ez majd változik.

A nagy októberben született, első szülinapja után karácsonykor a rántott halat fogta a kezében és harapta. :)

Tényleg ne aggódj, nem kell erőltetni, csak a gyerek igényeit nézd.

Nálunk mostanában a napi étkezés a kicsi szempontjából:

reggel (ha 5-kor kel vagy 7kor) 210 ml tápi, majd reggeli, vagy vajaskenyér katonákat eszik Ő is, vagy csak a kenyeret/kiflit fogja és majszolja. 10-11 között gyümi turmixolva vagy üveges (hiába próbáltam pl kezébe vagy elé tenni a banánt felkockázva vagy bárhogy, nem kellett.... így maradt a turmix. 2 körül ebéd ( vagy amit főztem turmix nem teljesen pépesre, vagy babakaja), utána vacsira vagy tejpép vagy vm főzelék ismét, és este tápi. Én nem aggódom, hogy mit eszik darabosan, hiszen ha babapiskótát, kiflit adok szépen elmajszolja, elrágja. Ma pl a főzeléket is úgy ette, mintha darabos lett volna, rágni próbálta...:)

2012. febr. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Már 6 hónaposan elnyammogta a kiflicsücsköt,kenyeret. Egyévesen már minden darabos ételt evett. Apróra vágtam neki,otthagytam előtte. Ha játszott vele,vagy dobálta,elvittem az asztaltól és a következő étkezésig nem kapott semmit. Ha éhes volt,akkor evett szépen.
2012. febr. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, a reggeli 7-8 között van, ahogy a nagyobb felkelt. Kicsit visszaolvasva ez furán jött ki. :)
2012. febr. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A fiam az elejétől kezdve (7-8 hónapos korától) önállóan evett. Mondjuk mi nem a klasszikus pürés-kiskanalas hozzátáplálást csináltuk, hanem az igény szerintit, szóval ő hozzászokott a darabos kajához az első falatoktól fogva. Egy éves koráig jóformán semmi kanalasat nem volt hajlandó enni, csak amit ő maga csipegetett fel a tálcáról. Utána rájött, hogy gyorsabban telik a pocak, ha én is etetem.


Szerintem tegyél le neki a tálcára egy fél banánt, aztán rá se nézz, csinálj valami mást. Ha nem lesed árgus szemekkel, hogy eszik-e már, talán nagyobb kedvet kap a felfedezéshez. Vagy főzz neki pl fussili tésztát, azt könnyű kézzel megfogni, sajtot reszelsz rá, és megint csak hagyd ott, hadd küzdjön vele.


Sok anyukától hallom.tapasztalom, hogy a pépessel etetett gyerekük nem hajlandó rágni, vagy darabosabb kaját enni egy évesen. Biztos alkati dolog, aki lustább típus, az inkább nem eszik, csak ne kelljen megdolgozni a kajáért.

2012. febr. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A lányom sem evett soha 2-3 falatnál többet.

Most 1 hete viszont nem eszik rendesen, főtt ételt sajnos egyáltalán nem. De a vajas kalácsot azt bezzeg harapja. :)Mondjuk én fogom, mert ő csak szétnyomkodná.

Eddig meg akart fulladni a darabos kajától, most meg csak falatkákat eszik. Vagy odaadom a fél kiflit, és ő szépen elcsócsálja magának.

A falatokat nem nagyon fogja meg, csak amikor már jól lakott, akkor az utolsó 2-3 falatot próbálgatja ő a szájába tenni.

Valamelyik nap répát rágcsáltam, erre odajött, és elkunyerálta a kezemből, és azt rágcsálta. Hozzá kell tennem, 2 foga van alul, és ennyi.

Ráadásul én azt nem értem, hogy így egyik napról a másikra állt be ez a változás.

2012. febr. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az ikreim ezen a héten lesznek 1 évesek. Megeszik a darabosat,pl. már a húslevest sem pürésítem, csak kisebb darabokban kínálom belőle a répát, husit...A főzelékből a zöldbabot még egy kicsit pürésítenem kell. A többit eszik nagyjából simán.

A falatkákat imádják, de nekünk kell adogatni a szájukba, mert egyikük pl. csak összecsippenti a kis ujjai közé, marhára örül neki, csak szorítja-szorítja, de el nem engedi...Néha beleteszi a szájába, de nem sokra megyünk vele, mert gondolom még nem jött rá, hogy el is kell engedni az ujjai közül, különben nem működik:) Szóval csak bekapja,de ki is veszi:))

Kanalazással még nem próbálkotunk, mármint hogy ők kanalazzanak. Ha a kezükbe adom, csak örömködnek és büszkén mutogatják, hogy nekeik ilyen is van:)

2012. febr. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne izgulj! A fiam 18 hónapos, kb. 1 éves korától csipegette a kenyeret, banánt stb. ha elé raktam. Persze csak pár kockát, mert megunta, aztán én adogattam a szájába. Mindig csak 1-2 kockát rakj elé, ha azt megette, kaphatja a következőket. Egyébként a fura szokásokról annyit, hogy a fiam kb. 2 hete tanult meg önállóan kanállal enni. Azóta még a vajas kenyeret is szét kell csipkednem és tányérba rakni, mert csak kanállal hajlandó megenni. :)
2012. febr. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!Visszaigazolás volt ez számomra ismét,hogy minden gyerkőc más és más és hogy a lehető legjobb úton járunk.

Alapban a darabosabb ételt (pl.11 hós üveges kajcsi) szépen eszi,igaz eltart az étkezés fél órán át.Sajtot,és babakekszet szépen harapja,szorítja a markában,azt el nem dobná,csak ha már nem kell neki,akkor jön a huncutkodás,de itt is érdekes,ha elveszem tőle és csipetekkel kínálom,azt még elfogadja.Szóval szerintem sokszor nincs türelme hozzá,ahogy alapban az evéshez.Mindig mehetnéke van,minden érdekesebb a kajcsinál.:D

2012. febr. 16. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!