Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell-e egyedül ennie egy 11,5...

Kell-e egyedül ennie egy 11,5 hónapos babának?

Figyelt kérdés
Az én fiam még nem tud egyedül enni, és nem is nagyon erőlteti magát. A kanalat szívesen megfogja rágja, de nem nyúl bele a tányérba, hogy kivegyen ételt. Cumisüvegből iszik még, és azt is én tartom neki, próbál egyedül inni belőle, de nem dönti meg eléggé, segítek neki és abban a pillanatban ahogy megfogom ő már engedi is el, hogy én tartsam neki, hogyan szoktassam rá a pohárra? Már próbálkoztunk vele, de az ital nagy része mellé ment. Hogyan kell megtanítani neki az egyedül evést, és mikor érdemes elkezdeni?
2012. febr. 15. 11:40
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem másfél évesen elég ügyesek már, de akkor is jó, ha ott vagy mellettük. Ennyi idősen 11,5 hó) még csak kézzel tud enni egy kisgyerek, szerintem. Pohárra egy éves kortól szoktathatod, de akkor is neked kell itatnod, 2 éves kortól már tud inni önállóan. Ha van a cumisüvegnek fogantyúja, akkor könnyebb neki inni belőle. Hagyd elöl az asztalon, majd leveszi magának, de ne vigye ki a konyhából. Nálunk önkiszolgálás volt ivásból, levette, ivott, visszatette, persze közben mellette voltam.
2012. febr. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Kézzel ügyesen megfogja a kisebb ételdarabokat, az már megy. Akkor nem erőltetek semmit, még ráérünk úgy látom.
2012. febr. 15. 12:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia, Nekem kb. 16 hós volt, mikor végre megfogta a cumisüveget, de ha kicsúszott a kezéből, akkor üvöltött, és nem nyúlt utána, nekem kellett visszatenni.

Most 18 hós, és már megy a dolog. A kanállal evéssel is próbálokzott nekem is, de még csak most van, hogy néha néha be is sikerül vmit tennie a szájába. A pohárral ugyanez volt, mindehová ment, csak épp a szájába nem, de én kitartóan próbákoztam, az elején főleg a kádban fürdéskor, és mostmár tök jól iszik, és elég stabilan fogja is.

De pl. a bnőm kisfia már 1 évesen egyedül itta a tejet, mindegy miből, viszotna kanalat az istenért meg nem akarta fogni...egyik srác ilyen, a másik olyan...

2012. febr. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!