Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szerettessem meg vele...

Hogyan szerettessem meg vele az általam készített bébipapit?

Figyelt kérdés
Van, mikor szépen megeszi, de van, hogy belekóstol és öklendezik, kiköpi. Bezzeg az üveges étellel soha nem csinálja ezt, azt az utolsó cseppig megeszi! :) Mit tegyek, hogy elfogadja az én főztöm? Nem akarom üvegesekkel etetni, szeretnék én főzni neki.
2012. febr. 15. 13:07
 1/4 anonim ***** válasza:

AMi üveges, annak egyiknek sincs ize, azért nem tiltakoik ellenük.

A sajátnak meg megvan a zöldségek, gyümölcsök ize, és van, amit elsöre nem szeret.

Amit nem akar megenni, azt ne add neki pár napig- egy hétig, utána próbáld megint. Elöfordul, hogy egyik-másikat nem fogja egy ideig szeretni, de nem muszáj mindent megenni, ha pár fajta tetszik, kkor már minden rendben. Ne keseredj el, és ne add fel, amit te készitesz, az legalább olyan egészséges, mint az üvegesek (Söt szerintem sokkal inkább, mert te tudod, hogy mit tettél bele).

2012. febr. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én másképp csináltam, mint az előttem szóló, de ahány ház... Amit nem evett meg egyik nap, megkapta másnap, akkor már többet evett belőle. Az enyémek sem akarták elfogadni eleinte a házi kosztot. Én úgy próbálkoztam, hogy a konzerv papiba mindig több házit kevertem. Legtöbbször működött, de van, amiből a mai napig csak a boltit szeretik (pl. a gesztenyés pulyka - ezt sosem tudtam überelni:)
2012. febr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Hát, azért volt 1-2 olyan üveges, aminek elég intenzív íze volt (pl. Kecskeméti paradicsomos-burgonyája), és mégis nyelte mint kacsa a nokedlit.. :) Lehet, hogy majd megpróbálom keverni. Mindenképp én szeretnék főzni rá, remélem sikerülni fog!

2012. febr. 15. 15:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Mintha én írtam volna ezt a kérdést! :D Hasonló problémám van, mint Nektek. Az én lányom is öklendezik a főztömtől, de az üvegest megeszi az utolsó cseppig. Annyira szereték neki főzni, de egyszerűen nem kell neki. Nálatok hogy áll a dolog azóta? Valami változás? Én próbálkoztam a házikosztot az üvegessel keverni. Az úgy ahogy csúszik, de annak is öklendezés a vége, mint aki jóllakott...aztán adok neki sima üvegest és szépen eszik tovább. Hihetelen!!! Lehet, hogy még egy darabig nem fogja enni a főztöm?? A paradicsomos burgonya nálunk nagy favorit!! :D

Mikor még nem született meg, azt gondoltam, hogy az én gyerekem majd szépen szopizik 6 hónapig, aztán eszi a főztömet, mert én biztos nem adok neki se tápszert, se bébikaját, teljesen felesleges pénzkidobás meg ki tudja mit raknak bele, stb.... Hát erre hogy járok??? Első héten tápszer, mert nem volt elég tejem és rengeteget fogyott, most meg ez?!?!? ÁÁÁÁÁ!!!! :D

2012. febr. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!