Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nem jó, ha egy 10...

Tényleg nem jó, ha egy 10 kilós babának vennék 9-36 kg-ig tartó gyerekülést? És miért? Miben jobb a 9-25 kilós?

Figyelt kérdés

Lassan már stabilan ül, 8 hós múlt. A hordozó már kicsi, de még abban utazik a kocsiban. Itt az idő gyerekülést venni. Mi a különbség a 9-36 és 9-25-ös ülések között?

Mert azt olvastam, hogy a 36 kilóig lévő ülésbe is max csak 25 kilós baba fér el kényelmesen.



2012. febr. 18. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:

A 9-36 kg, nem dönthető, 18-kg ig saját övvel, utána az autó övével kell bekötni. A későbbiekben ülésmagasítóvá alakítható, így gyakorlatilag nem kell mást venni. A fiam 3 és fél évesen kapott ilyet, amikor kinőtte a 9-25 kg, és a húga belenőtt.

A 9-25 kg szerintem nem kerülheted ki, ez legtöbb esetben 3 pozícióban dönthető, és pár hónapos kortól 3-4 éves korig használható. 18 kg fölött itt is az autó övével kell bekötni a gyereket, mert úgy biztonságosabb.


De ha bármelyik típusú gyerekülés jellemzőit elolvasod, magad is meggyőződhetsz róla.

2012. febr. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a 9-25kgos ülések biztonságosabbak, hisz képzeld el, hogy hogy mekkora hely lehet benne, ha egy 36 kg-os gyerek is belefér.

Mi is ekkortájt váltottunk, mert a hordozók sem igaz, hogy 13kgig jók, nekünk 8kg volt a lányunk, mikor már üvöltött, meg én is, mert alig lehetett szegényt belepréselni.:-(


Nekünk így 9-25kgos van, de most 12kg a lányom, overálban már alig fér bele:-DDD, tehát az is tuti, hogy 25kg ez sem lesz jó. Viszont, örülök, hogy ezt vettük, mert tényleg igaz lehet, hogy biztonságosabb, ugyanis mikor megvettük, a lányom lötyögött benne, és azon agyaltam, hogy atyavilág hogy pattogna a kis feje a két fejtartó közt, ha vmi gáz lenne...:-(

Márpedig pont ez is lenne a cél, hogy stabilan tartsa, mi ezért döntöttünk emellett, de biztos, hogy ha még hízik 3-4kg, csere lesz.

2012. febr. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

És erről mi a véleményetek?

[link]

Ezt most találtam, 9-36 kilóig van, és mégis dönthető a háttámlája.

2012. febr. 18. 22:08
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Igy dönthető a háttámla, de ha be van szerelve az autóba, nem kivitelezhető a döntés. Ha a háttámlát döntöd, az ülés részt előre kellene húzni, de akkor már nem biztonságos. Amig a saját övével kötöd be a gyereket az ülés háttámláját kell az autó biztonsági övével rögzíteni. Itt a háttámla, egy síkban is eldönthető, ugyanis mobil, csak ki kell akasztani a háttámlát, és máris van egy ülésmagasítód.

Az ülés szűkítő nem rögzíti annyira a babát, h biztonságos legyen.

2012. febr. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Így már kezdem érteni! :)
2012. febr. 18. 22:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát én ajánlomhogy,a 9-25 i vedd meg.Én körbejártam érdeklödtem elöször is magasan van a kicsi és kilát belöle ami fontos mert különben a kocsi ajtot nézheti ami nem nagy öröm és sirás lene a vége.Másodszor- állithat fektehetö üllés nagyon fontos ilyen kicsiknél,harmadszor-a kicsi jejecskéjét tartsa és nem nyeklik össze vissza.Én a Nagykörösi út.55 be vettem top rider ugyaneben az árban ez egy nagyker minden kérdésedre válaszolnak.ja 18 ker be van.
2012. febr. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekünk is azt javasolták, de én is láttam, hogy a 9-36os túl nagy kategóriát akar felölelni. Kicsinek túl nagy még oldalt se lát ki nem is dönthető nem is elég magas egy pici gyereknek (azért egy 8 hós még kicsi) így mi 9-18 ast vettünk, majd 15-36-ost. Ez se biztos hogy így jó de max.9-25 ös az amit vennék, 9-36 ost semmiképp ilyen kicsi gyereknek.

Amúgy a hordi tényleg nem jó szerintem még 10 kilóig se (nekem a 7 hónapos fiam csak 8 kiló de már cipőkanállal hajtogatom be a hordiba egy vastagabb ruhában).

2012. febr. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha még nem ül stabilan akkor mindenképpen olyat vegyél amit hátrafelé be tudsz kötni. Elvileg 2-3 éves koráig így kéne ülniük a gyerekeknek a kocsiban. Persze a boltokban nem ezt mondják és a szülők is szeretik hamar megfordítani, de egy ütközésnél ez nagyon veszélyes, főleg ha még nem ül stabilan a gyerek. Mindegy hány kilótól hány kilóig jó az ülés a lényeg hogy a te babád bele illik-e az ülésbe. MIndenképpen próbáljátok ki.
2012. febr. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!