Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Iszákos gondozónő? Mit tennél...

Iszákos gondozónő? Mit tennél a helyemben, ha ilyen gyanúd lenne?

Figyelt kérdés

Őszintén várom azok válaszait, akiknek van bölcsis gyermekük, esetleg jártak már úgy, hogy probléma miatt a vezetőig kellett menni! Picurkám szeptember óta jár bölcsibe, iszonyú nehezen szokta meg. Az ő gondozónője egy iszonyú kedves, aranyos, babusgatós, halk szavú hölgy, viszont, a másik egy erélyesebb típus. Nem szereti, ha sírnak a gyerekek, nem vígasztalja őket. 2 hete már kifejezi a kicsim, hogy ő nem szereti, nyugtatja magát, hogy nincs itt XY és elmondja, hogy anya nem sírhatok, persze mindezt sírva. Felmerült a gyanú, hogy a gondozónő iszik, volt aki látta vasárnap este hulla részegen kijönni a kocsmából, másnap hétfőn ő vette be a korán érkezőket, és bizony két esetben én is éreztem és láttam erre utaló jeleket.

Egyszerűen nem tudom mi a jó megoldás, mikor teszek jót, jelezzem-e a vezetőnek? Mi lesz a lányommal, nem tudom az összefonódásokat, nem fognak-e rosszul bánni vele az ott maradó gondozónők? És mi lesz azokkal a kicsikkel, akik az ő gondozása alatt álltak? Ma 2 embertől is azt a választ kaptam, hogy hát szabadidejében azt csinál amit akar, na de könyörgöm, ha valami történik az egyik kicsivel ki lesz a felelős? Olyan kétségek között vagyok, csak őrlődök. Őszintén Te mit tennél a helyemben?



2012. febr. 22. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Beszélj több szülővel, hogy mások is tapasztaltak e már az ivászatra utaló jelet. Ha igen , beszéljetek a másik gondozónővel és utána a vezetőnővel. Ha egyedül vagy ezzel az állításoddal, akkor gyakorlatilag nem tehetsz semmit. Azzal, meg hogy ő nem babusgatja a piciket nem igen fognak kezdeni semmit.
2012. febr. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem beszélj a vezetővel, ne konkrétan azzal a dologgal fordulj hozzá, hogy iszik a gondozónő, hanem, hogy a gyereked otthon sír, hogy fél ettől a nőtől, meg nem vigasztalja meg őket stb...

Aztán ezek után én megemlíteném, hogy már volt olyan, hogy érezted rajta az alkohol szagot és mások is látták már részegen kijönni a kocsmából. Bár te nem akarsz beleszólni szabadidejében mit csinál, de azért ne legyen az ital hatása alatt a munka megkezdésekor. Utána megkérheted a vezetőt, hogy kezelje diszkréten a helyzetet!

2012. febr. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ez itt a probléma kérem, hogy "ha egyedül vagy nem tehetsz semmit"! Igen, ez akár lehet így is, de kérdem én miért? Az én gyerekem nem gyerek? Nem csak az enyémet veszélyezteti, hanem másét is! Miért van az, hogy nem merünk szólni, ha bajunk van? Én is ezt mondom, hogy ha nem tud kijózanodni a munkaidejére, akkor ezzel a szabadidejében azt csinál amit akar kérdéssel gond van. Megpróbálok körülszaglászni a szülőknél, itt is veszélyes, mert nem akarok ellenséget begyűjteni. És igen is a gondozónőnek az lenne a feladata, ha kicsit nehezebben szokik be a gyermek és vígasztalásra van szüksége, akkor igenis vígasztalja meg, egy kicsit tartsa ölben, ez a dolga. És ha megnyugodott küldheti játszani, ennyi, ezt tanulta, nem? Ha meg a háta közepére nem kívánja az egészet, akkor menjen el a Tescoba eladónak vagy utcaseprőnek.
2012. febr. 22. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!