Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztal anyukak ti is...

Tapasztal anyukak ti is ennyire aggodtok vagy aggodtatok ha babatok esett es koppant a feje?

Figyelt kérdés
Minidg ugy aggodom akkorak esik a kislanyom.11 hos es most kezdett el lepkedni valahogy soha nem tudom elkapni es koppan a feje lehet ettol baja?

2012. febr. 23. 17:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

13 hónapos a lányom.

Mikor megindult 10 hónaposan, így lépegetett, szinte állandóan zuhant.Eddig 3szor esett le az ágyról, 4 hónaposan 2szer legurult, 10 hónapos kora környékén pedig lesétált szabályosan de a végén csinált 1 szaltót!Nagyon megijedtem akkor is.Eddig nem lett komoly baj.Mai napig naponta koppan, de én azt vallom, hogy így lesz egyre óvatosabb és ügyesebb.

2012. febr. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ó, persze. A mai napig. Pedig már 3 éves. Hidd el, nagyon sokat kibírnak ezek a kis okos buksik. Kisfiam keveset esett, de az elsőnél nagyon megijedtem. 13 hónaposan indult el egyedül. Neki esett a szekrény sarkának. Nem volt már időm elkapni, pedig ott voltam mögötte. Rögtön púp lett a homlokán, meg kékült. Amint megnyugodott azonnal hívtam a dokinéninket aki meg is nyugtatott. De azért mondta, hogy figyeljem az intő jeleket, és akkor kórház. A második komoly esés, pedig anyukáméknál történt. Leesett a teraszról 3 lépcsőfokot. Pedig szintén ott álltunk mögötte apukám és én. Mégis a pillanat tört része alatt történt meg. Akkor az arcát horzsolta le, a buksija nem koppant.
2012. febr. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sógornőm mesélte, hogy a férjem hisztizett, és közben teljes erőből verte a fejét a kiságy szélébe vagy a falba. :) Semmi baja nem lett. :)
2012. febr. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Két perce hagyta abba a koppanás utáni visítást.

11 hónapos, már 6 hónapos kora óta ül stabilan, most valahogy mégis rosszul próbált lecsücsülni, megbillent és elborult, mindezt úgy, hogy egy méterre volt az apja.

Mindig megijedek, mindig aggódom, de eddig szerencsére sosem lett nagy baj, remélem, nem is lesz.

2012. febr. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A lányom 8 hónaposan állt fel és kezdett lépegetni a bútorok mentén. Na, akkor volt egy koppanós időszak. Aztán szépen megtanulta a dolgot. 10,5 hónaposan indult el. Na, azóta meg még mindig esik állandóan. Hiába szólok rá, hogy lassan menjen, neki mindig sietnie kell valahová. Aminek az a vége, hogy elborul. És ő mindig a fejét veri be. Nem hiszem, hogy lesz baja, mert azért legtöbbször inkább csak a hangja nagy ezeknek az eséseknek.

Kb. 1 hónapja viszont azt hittem, szétcsapta a fejét. Bement a földig érő függöny mögé. Aztán a fejére szorította, és elkezdett menni. Hiába szóltam rá, hogy álljon meg, mire odaértem, a függöny már visszarántotta, és úgy földhöz csapta, hogy zengett a ház. Még 10 perc múlva is remegtem, annyira megijedtem. Ő sírt kb. 1 percig, és már ott sem volt.

1 éves kislány anyukája

2012. febr. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Elso kislanyom es egyszeruen rettegek ahanyszor koppan foleg en az aggodos fajta vagyok igy rogton minden rosszat bekepzelek:((
2012. febr. 23. 22:16
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én kis fiam is mindig rohan valahová. Mindig beveri ugyanott a homlokát és mindig vérzik az innye is. Rettegek, hogy ne törjön ki s foga, vagy legyen nagyobb baja. 21 hónapos
2012. febr. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

két gyerekem van, mindkettőnek milliószor koppant a feje, egy két puklit leszámítva soha nem lett semmi bajuk, pedig néha úgy rohanta oda hozzájuk, hogy menet közben felkaptam a telefont, hogy hívjam a mentőt, mert biztos voltam benn, hogy betört a fejük. :))

Rengeteget kibírnak.


Arra kell figyelni, hogy egy-egy nagyobb esés után, nem lesz-e bágyadt, nem kezd-e hányni, nem lesz-e aluszékony. Ha bármi furcsát is tapasztalt, hívd fel az orvost!

2012. febr. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tényleg sokat kibírnak, de hát "gumiból" vannak még. :)

Persze, hogy megijedek én is jó párszor, mert hát lányom is olyanokat tud esni pillanatok alatt, hogy csak nézek, de szerencsére semmi komoly baja nem volt még ebből.

Egyszer vágta csak be úgy a fejét, hogy hátul feldagadt neki egy ponton és percekig csak ült és nézett maga elé szipogva. Na akkor nagyon megijedtem, erre eltelt 10 perc és rohant tovább, nem lett utána baja.

Igazi kis tornádók a gyerekek, és nagyon jól vannak összerakva. :)

2012. febr. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én kisfiamnál akkor ilyedtem meg nagyon,amikor még csak kúszni tudott és fejjel előre lekúszott az ágyról,rá a parkettára :( A homlokán egy nagy púp lett, sirt nagyon,de aztán semmi baj nem lett. Én is azt figyeltem,hogy bágyadt-e,aluszékony-e,zavart vagy ha hányt volna,akkor azonnal orvos,mert agyrázkódásra utalnak ezek a jelek. Volt olyan is,hogy nekiindult,megbotlott a küszöbben és nekiesett fejjel a fa esernyőtartónak. Akkor is púp és horzsolás lett a homlokán. Egyszer a boltban szaladt és hasraesett,akkor is homlokra... Szóval sok ilyen volt,én is hülyét kapok,hogy mi lehet még...
2012. febr. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!