Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggódtatok, és végül egészsége...

Aggódtatok, és végül egészséges lett a babátok?

Figyelt kérdés
Ti is aggódtatok a terhesség alatt, hogy a babátok véletlenül nem lesz egészséges? És végül mégsem lett semmi baj. Igaz? Kellene pár megnyugtató válasz.
2011. aug. 11. 16:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ez mindenkiben benne van, egy bizonyos szintig egészséges is az anyai ösztön miatt, viszont túlaggódni semmit sem kell, mert az csak bajt hoz.
2011. aug. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

nekem még okom is volt aggódni, 12. héten elmérték a nyaki redőt, aztán sok- majd kevés lett a magzatvíz, találtak a koponyájában és a veséjén cisztát, majd az utolsó heteket toxikózissal kórházi bentfekvéssel töltöttem, állandó vizsgálatok, rossz nst, azonnali szülésindítás.

DE! Makk egészséges lett, a cisztáknak nyoma sem volt már, mikor a 6 hetes kontrollra mentünk, nem down szindrómás, nincs baj a szívével, nem viselte meg a toxikózis. Sőt! Kiegyensúlyozottabb baba, mint a nővére, akivel nem voltak terhesség alatt ilyen problémáim, nem kellett minden nap aggódással kelni és feküdni. Rengeteget mosolyog, az élet napos oldalán áll mindig. A barátaink szerint ezzel kompenzálja azt a 9 hónapot. :-)

2011. aug. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megnyugtattatok! :)

2011. aug. 11. 17:05
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt elég érdekesen éltem meg. Mikor még tervben sem volt a baba eszembe jutott néha, hogy mi van, ha majd a születendő gyermekemnek valami baja lesz? Nagyon féltem tőle. Aztán mikor kiderült, hogy baba lesz ez valahogy mérséklődött. És makk egészséges, nem sokszor gondoltam rá, hogy beteg is lehet.
2011. aug. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Én is még a terhesség közelében sem vagyok, csak néha elfog az a gondolat, hogy jó lenne ha lenne gyerekem, de sokszor bevillan ez a gondolat.
2011. aug. 11. 17:25
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi épp a babaprojekten dolgozunk, és már most aggódom, hogy mi lesz, ha nem lesz egészsége. De azt tudom, hogy akkor is ugyanúgy fogjuk szeretni.

2011. aug. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon érdekes kérdés, legalábbis nekem.

A terhesség közepe táján, kb. 25 hetes lehettem állandóan az motoszkált a fejemben, hogy mi van ha vakon születik a babám, ha nem fog látni.Vmiért minden nap ez foglalkoztatott, néha teljesen kikészítettem saját magam.De a terhesség vége felé kicsit normalizálódott ez a paranoiám.

Amikor megszületett rögtön a szemét néztem, persze ordított és nem láttam semmit.

2 hónapos koráig úgy tűnt minden rendben van.De egyre többször kezdett kancsalítani az egyik szemével,mindenki azzal nyugtatott, hogy ez ilyenkor normális dolog.

Végül 3 hónaposan elvittem szemorvoshoz, ahol kiderült, hogy egy ritka genetikai rendellenességgel született, mivel azzal a szemével nem lát csak fényeket.A rosszban a jó az volt, hogy a másik szeme tökéletes, de nincs kétszemes látása.

Úgyhogy ezek után azt mondom, hogy az anyai ösztönökre érdemes hallgatni, én ezt éreztem már a pocakomban, pedig a családban még szemüveges sincs.

2011. aug. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt normális ciklusom, úgyhogy nem lehetett tudni pontosan, mikor fogant meg kisfiam. Ezért az afp-n már adott volt, hogy nem lesz jó az eredmény. Így is lett, beutaltak genetikai uh-ra, nagyon későre kaptam ott időpontot. Ezért elmentem az istenhegyi géndiagnosztikai központba, ahol a genetikus azt mondta, kisebb a baba, mint kellene, négyes tesztet javasol (addigra már integrált meg kombinált teszthez késő volt). Négyes teszt eredménye: Down-kór kockázat: 1:450-hez, viszonylag magas. Na ezek után beparáztam. Elmentünk a sotéra a genetikai uh-ra, ott a gyerek fejében cisztát láttak, és az egyik szívizom meg volt vastagodva. Amniot javasoltak, mondván ezek tipikus down-jegyek. :(( Gondolhatod, azonnal belementem, nem akartam bizonytalanságban élni a terhesség végéig, és pláne nem akartam beteg gyereket. Így megcsinálták az amniot. Amíg vártunk az eredményre (3 hét), pokol volt az életem, nem kívánom senkinek. Eredmény: minden okés, a gyerek egészséges.

Most szeptemberben lesz 2 éves, tényleg makk egészséges, egy gyönyörű, és nagyon okos kisfiam van. Visszagondolva kár volt ennyire idegeskedni, parázni, de hát ezt előre nem lehetett tudni.

2011. aug. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Hali! Nekem is megfordult a fejemben nagyon sokszor, és bevallom féltem is. Van egy baráti házaspár,akinek beteg a fia, szülés közbeni oxigénhiány miatt! Hát...nem tudnám végigcsinálni,amit ők!!!! Szerencsére egészséges kislányunk született 7 hete,de a párommal féltünk...nehogy baj legyen. Sajnos van szívzöreje,ami állítólag minden 2. babának,de azt mondják ne aggódjak! :)
2011. aug. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Nekem az első babám Edwards szindrómával született, 16 napot élt. Abban a terhességben csak akkor aggódtam, amikor már találtak jeleket, de már késő volt lépni és nem tudtuk, hogy mi lesz. (26-ik héten látta az orvosom, hogy sok a magzatvíz és 35-ik héten szültem, másik kórházban.) Borzasztó terhesség volt. Fájdalmas haskeményedéses, ülve aludtam stb... Rá 10 hónapra újra terhes lettem. Vérzés miatt egy hét kórház, utána mindig voltak kisebb problémák a terhességgel, amniocentézisen is voltam, de a 41-ik héten megszületett a makk egészséges kisfiam, aki holnap ünnepli első születésnapját! Még mostanában is sokszor aggódok, hogy nehogy valami baja legyen, mert azt már nem bírnám ki, de mi anyák már csak ilyenek vagyunk... Minden jót neked és kívánom, hogy nemsokára egészséges kisbabád szülessen!
2011. aug. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!