Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos baba ehet már...

9 hónapos baba ehet már lisztes ételeket?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy 1 éves kor alatt allergizálhat, de a kisbabám állandóan kinézi és ha tudja kiveszi a kezemből a kaját. Ma pl-ul a sajtos tallérra csapott le és csak úgy majszolgatta. Már van 4 fogacskája, nagyon tetszik neki, hogy használni is tudja:)

köszi a válaszokat


2012. febr. 24. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:

A legújabb kutatások szerint 6 hónapos kor környékén jó bevezetni a glutén tartalmú ételeket, mert később nagyobb az esély az allergiára.

Nálunk ha 5 hónapig csak szopizott, akkor az 6 hónapos látogatáson a védőnő előtt kell megetetni egy háztartási kekszet anyatejbe áztatva a babával.

2012. febr. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 vespana ***** válasza:
57%
Nyugodtan adhatsz neki már kiflit , sajtos vajas és párizsis kenyeret ,virslit, sült húsokat és paprikát , paradicsomot is. Ha szívesen elfogadja . A tojást még ne az nehéz étel de egy éves kórtól azt is nyugodtan és onnantól kezdve szinte már mindent lehet adni amit te is megeszel , persze enyhe vajas rántással vagy habarással.
2012. febr. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

fiam 2,5 éves, nekünk annó 4 hónapos korban ajánlották a glutén bevezetését, csak anyatejes babáknál is. én anyatejbe áztatott háztartási kekszet adtam neki mert csak anyatejes volt...

úgy tudom most 6 hónap az ajánlás, mármint, hogy akkor be kell vezetni, hogy csökkentsük az allergia kialakulását. ez az 1 éves kor nagyon régen volt, jó sok allergiás lett, azért ajánlják most minél előbb.

szóval nem csak lehet, hanem kifejezetten azt tanácsolják

2012. febr. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekünk 4 hónaposan ajánlotta a védőnő a glutén bevezetését, így is tettünk. És semmi baja nem volt eddig tőle, most 7 hónapos, mindent eszik, leszámítva a folyékony tápot! Simán adok neki kenyeret is. Nyugodtan adj neki te is, nem lesz tőle semmi baja!
2012. febr. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mostmár nyugodtabb vagyok:)
2012. febr. 25. 22:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj,de nektek nincs gyerekorvosotok,védőnőtök?????Már rég kapnia kellett volna.Minél később adod annál nagyobb az esélye az allergia kialakulásának.
2012. febr. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az első babám csak 1 éves kora után kapta és semmi allergiája nincsen. Most 3 és fél éves. Akkor még azt mondták, hogy inkább 1 éves kor után. Mindig változik, hogy mikor mit adhatunk. Nem hiszem, hogy ezel gond lenne most. Amúgy 6 hónapig csak anyatejcit kapott mindkettő és a kicsi persze most is szopizik. Van aki azt mondja, hogy már 5. hótól hozzá kell táplálni. Szóval ez is változó. Ki, hogy csinálja:)
2012. febr. 27. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!