Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más hasonló cipőben? Hozzátápl...

Más hasonló cipőben? Hozzátáplálás gondok 9 hós babával!

Figyelt kérdés

6 hónapig csak anyatejes baba volt a fiam,ekkor kezdtük a hozzátáplálást. Most 9 hós és még mindig nem nyitja ki a száját,sőt bezárja ha kanalat lát. Sosem erőltettem,és szinte minden zöldség-gyümölcsöt kipróbáltunk már. Ha ő fogja a kanalat,bekapja. Csak kézbe fogható dolgokat szeret enni,pürét nem. Ha betrükközöm a szájába nem köpi ki,tehát gondolom csak ízlik neki,de akkor miért nem nyitja ki a száját? Mikor lesz jobb? Már komolyan mindent kipróbáltunk,adtam cumisüvegből is a főzeléket,úgy sem fogadja el...


Valaki tud tanácsot adni vagy tapasztalatot megosztani?

Köszönöm!


2012. febr. 27. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Tanácsot nem tudok írni, de tapasztalatot igen! Fiam 1 éves, és még mindig nem fogadja el a kanalat :(

Csak olyanokat eszik amit harapni lehet, vagy katonákat csipeget a tálcájáról. Ehhez még hab a tortán, hogy semmilyen zöldségfélét nem fogad el! Ha éppen tévedésből bekap egy-egy zöldségfalatot, akkor pár öklendezés után kihányja...

Én is trükköztem, de nem éri meg, mert annál jobban megutálja a kanalat.

Mostanában sikerült azt elérnem, hogyha valami nagyon leköti, akkor tudom etetni péppel/kanállal (főként a gyümölcsök miatt érzem fontosnak).


Ez miatt megdőlt az összes hozzátáplálással kapcsolatos elvem... És mivel nem fogadja el a főzelékeket/párolt zöldeket így még napi 3-szor cicizik...


Még azt is szoktam, hogy kispohárba rakom a pépet (mert az olyan felnőttes) - és ha nagyon éhes, akkor meg tudom itatni vele.

Joghurtból (doktornő javaslatára) Actimelt kap - na azt imádja, bár a gyártó 2 éves kor alatt nem javasolja.

2012. febr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

És ha adsz neki is egy kanalat?

Ha nagyon nem akar enni a lányom, kap egy kanalat ő is és úgy etetem.

2012. febr. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy hónapja ezt írtam egy étrendes kérdésre.


Szia!


- 7 óra körül tápszer (180 ml, amiből hagyni szokott, valamikor a felét)


- 9 óra körül gyümi és baba keksz (a kezébe kell adnom, kanállal nem eszik, így nem túl változatos: alma, banán, körte) (ha nem eszik sokat, akkor üveges gyümölcsöt kap cumisüvegből)


- 13 óra körül ebéd (ezt is a kezébe kell adnom, így olyan főtt zöldségek, amit meg tud fogni és sok husi vagy máj) nagy húsimádó


- 16 óra körül uzsi, ha boltban vagyunk kifli, hipp puki vagy hipp rizskorong, ha otthon akkor gyümi, vagy 150 ml tápszer, attól függ milyen passzban van


- 19 óra körül vacsi (melegszendvics kockák, vagy amit mi eszünk)


- 20 óra körül tápszer az alváshoz (180 ml-t keverek be, sosem issza meg)


Kanállal csak úgy eszik, ha ő fogja, persze segítséggel. Hiába próbáltam, nagy figyelem elterelés mellett sem ment le fél üvegnél több. Így pedig gyönyörűen, ő pakolja a szájába a falatokat. Előke sem kell, 7 hónapos kora óta.

A héten adtam már neki kecsketejet, először megitta, másnap már nap. Én kiütéses lettem tőle (ittam a kávémhoz), így nem kap többet. 1 éves kora körül adok majd neki tehén tejet, nem akarom hizlalni a tápszerrel, bár így is még mindig 2-est kap, és nem is akarok 3-mast adni.


10 és fél hónapos fiúcska anyukája


Azóta "csak" a gyönyörűen eszik változott. Nem eszik. És mivel muszáj változatosan ennie, és a kézbe adott ételek variálhatósága igencsak véges, újra kipróbáltam a kanalat. Közben a számítógépemről bébi mese megy az ölemből. Így eszik. De nem tudom, hogy miért alakult így, szereti az ételt, de ne etessem... ???

2012. febr. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen kedves Anyukák!

Szoktam Neki is egy kanalat adni,mindig kap ő is, azt bekapja, ugye a püré meg addigra leesik mire odajut... Babakekszet meg a Hipp pufikat,rizs karikát szereti, banánt, piritóst, sajtot amit megfoghat azt szereti...de olyan nehéz így!!!! Főleg igen, a változatosan étkeztetés...;(

Nem féltek hogy félrenyel, fulladozni fog??

2012. febr. 28. 08:17
 5/8 anonim ***** válasza:

Ó, dehogynem félek, hogy fulladozni kezd!

Hála az égnek ilyen még nem volt.

Nálam az is be szokott jönni, hogy a saját "nagy" tányérunkba teszem a kaját és a mi "nagy" kanalunkkal etetem.

2012. febr. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ha kanállal nem megy, talán ha felhígítva nagylyukú cumisüvegből vagy itatóból issza meg a pépesített turmixolt kajákat néha, az talán segít egy kicsit a változatosságban....
2012. febr. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is félek, mivel sok falatot (ami csúszós) egyben nyeli, rágás nélkül... :(

Kenyeret, bulátát gyönyörűen rágja, de nagyon mohó. Többször kellett már kiszednem a szájából nagyobb falatokat, amikkel tudom, hogy nem birkózik meg.

Nálunk is az vált be, hogy berakom a hintájába, keresek reklámot a tévében (mert az nagyon leköti), és így észre sem veszi, hogy kanállal etetem :). A másik "trükk": ha megyünk bevásárolni, mindig viszek üveges gyümölcsös kaját, mert a kocsiban, vagy a bevásárlókocsiban egy egész üveg pépet bele tudok lapátolni (maszat és előke nélkül!). Ezért írtam, hogy ha teljesen mással van elfoglalva, akkor sikerül a kanalas verzió. De ehhez éhesnek is kell lennie :)

2012. febr. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A 4-es kommentedet mintha én írtam volna. Te jó ég?! De örülök, hogy vannak hozzánk hasonló babák, bár tudom, hogy igazából kesergünk. :-) A megváltás biztosan azt hozza, amikor már elég ügyes, hogy saját maga kanalazzon.


Én nem féltem, hogy megfullad, hiszen ha attól rettegnék biztosan félrenyelne. De azért készenlétben állok.

2012. febr. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!