Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás menete - pontosa...

Hozzátáplálás menete - pontosan hogyan a kezdeti pár kanál után, a felnőttekhez hasonló evésritmusig?

Figyelt kérdés

Elsősorban azokat kérdezem, akik az anyatejet fontosnak tartják, és úgy kezdték, hogy pár falat minden szopi után.

Azt nem értem, hogy ezután hogyan?

Mivel több irányzat is van, akik az anyatejet fontosnak tartják minél tovább adni: mikortól kell kiváltani egy szopit hozzátáplálással?

Naponta csak 3-szor adni szopi után a hozzátáplását, vagy szopitól függetlenül, de mindig reggel-délben-este? Vagy minden szopi után egy kicsit? Vagy esetleg megfordítani a sorrendet pl 1 évesen, és onnantól először a hozzátáplálás?

(Itt nincs védőnő, és bár nem sok időm van olvasgatni, nézegettem, de eddig nem találtam választ.)


2009. szept. 14. 13:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Sokféleképpen lehet,én 8 hónaposan kezdtem kiváltani szopit,addig 5-8 hóig csak pár kanál gyümipürét ettünk szopik között.Előszőr a tízórait,uzsit,utána az ebédet,reggeli és vacsit váltottuk ki.Nálunk ez egy hosszú folyamat volt,mert a vacsit nem sietettem,hogy kiváltsuk(15 hós koráig megvolt).Gyümölcs után jöttek a főzelékek,utána a husik,tészták,joghurt...Amikor már jóllakik pl.főzelékkel,akkor már próbáld elhagyni a szopit,lehet,hogy kéri még de már nem szív mennyiséget,így lassan elmarad.Persze lehet drasztikusan is,nekem az nem tetszett és így mivel szopiztunk isnem kellett tápszert adni neki,lassan áttértünk a rendes kajcsikra.
2009. szept. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja bocsi el felejtettem leírni,hogy a tehéntejet sokáig nem akarta meginni,ezért javaslolták a tápszert.Én tápszerellenes vagyok,ezért inkább tovább szopiztattam.
2009. szept. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!