Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyerekorvosnak akkor is...

A gyerekorvosnak akkor is szoktak adni "kiszállási díjat", mikor először jön megnézni az újszülöttet?

Figyelt kérdés
Itt olvastam, hogy ha kijön a gyerekorvos 3-5e ft-ot illik/kell neki adni. Amikor a kisbaba megszületik, akkor automatikusan kijön megnézni, felírni a recepteket - akkor is kell adni? Bennem eddig fel sem merült :/
2012. febr. 29. 10:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Én egy forintot sem adtam soha a gyerekorvosnak. Ez a dolga, hogy kijöjjön, ha a gyermekem olyan beteg, hogy képtelenség vele bemenni hozzá vagy az ügyeletre.

Szülészemnek se fizettem soha a 9 hónap alatt. 6 hetes kontrollon kapott 100ezer forintot, amit az elmúlt időszak "fáradozásáért" kapott.

2012. febr. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Bocs, de a gyerekorvos nem köteles kimenni a gyerekhez. Ha olyan beteg hogy nem tudod bevinni, akkor mentő!
2012. febr. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne.
2012. febr. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Újszülötthöz jött, akkor nem fizettem.

Az meg röhej, hogy nem kell kimennie a beteg gyerekhez???? Napi 2,5 órát rendel!!!! Jöjjön már ki a maradék időben, ha kihívom.

2012. febr. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Tudod ezt nem te döntöd el. Nem köteles kimenni. Ezen mit nem értesz? Háboroghatsz, meg gondolhatod te másképp, de kötelezni nem tudod rá.
2012. febr. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
ha a gyerek olyan beteg, hogy nem tud menni, én meg nem tudom bevinni, mert nincs taxi a városban, akkor csak a mentő jöhet szóba? Kben meg ott szokták a váróban összehányni magukat a gyerekek, lehet, ők sem hívták ki az orvost. Ennyi erővel érdemesebb megvárni az 5 órát, az ügyeletes tuti kijön...
2012. febr. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Az ügyeletes sem megy ki feltétlenül. Értsd már meg, hogy nem azt mondom hogy sosem megy ki, de nem köteles!
2012. febr. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

értem, hogy nem köteles. Felfogtam. Csak mikor tudom, hogy napi 2,5 óra a rendelési ideje, akkor ez eléggé gáz. Mit csinál a többi időben?

Ennél már csak az jobb, hogy pl. a szomszéd faluban hetente van helyben orvos, amúgy utazhatnak.

2012. febr. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Talán nem csak ott rendel. Nálunk sincs minden nap rendelés. A doki minden nap más faluban rendel. + ügyelni is szokott. Biztos hogy nem csak azt a 2,5 órát dolgozza, mert akkor nem élne meg.
2012. febr. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Lehet. De a falvakban heti 1szer van orvos, és az nem gyerekorvos. Ahhoz már a városba kell jönni.

Budapesti barátnőm ledöbbent, hogy város és csak ennyi rendelési idő van a gyerekorvosnál...

2012. febr. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!