Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ülésből még gyakran eldől...

Ülésből még gyakran eldől kislányom, ilyenkor jó ha mindig megfogom, hogy ne üsse meg magát?

Figyelt kérdés
1 hete kezdett megülni szépen, stabilan kislányom, akár 15-20 percig is szépen tartja magát, viszont van, hogy belefeledkezik a játékba, s egy hirtelen mozdulatnál eldől - ha oldalra esik, nem is gond, viszont ha hátra vágja magát a kis fejét meg üti... ilyenkor mi a jó? - ha mögé teszek egy párnát, ill. elkapom, vagy hagyjam, mert akkor ezt szokja meg, és nem fog később sem figyelni erre?
2012. márc. 1. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:
sztem tegyél alá valami puhábbat,de ne kapd el mindig mert nem fogja megtanulni hogyan kell esni,mindig úgy fogja gondolni mögötte vagy és majd ha álldogál simán hátravágja magát,mert azt hiszi úgyis elkapod
2012. márc. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, épp ettől tartok én is- de a puhára esést is ugyanúgy megszokja nem? Legtöbbször a szőnyegen játszik, persze pléd van alatta, de így is koppan a buksi...
2012. márc. 1. 10:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

ne kapd el. nem azért mert megszokja, hanem mert nem tanul meg jól esni. sajnos ahhoz az is kell, hogy párszor megüsse magát :(

párnát se tegyél oda, de figyelj, hogy puhára essen, pl. a szőnyeg jó. tehát ne parkettán koccanjon, pokrócot tegyél oda ahol nincs szőnyeg :)


és menjetek le a játszóra hintázni!!! :)

2012. márc. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kérdezhetek valamit? A kislányod magától ül fel, vagy te ülteted és ő csak egyensúlyoz? Ha csak egyensúlyoz, ne is csodálkozz, hogy eldől mint egy darab tuskó, mikor már teljesen kifáradt!! Ilyenkor még nem elég erős az izomzata az üléshez, nem szabad erőltetni!
2012. márc. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
utolsó: A kérdező leírta hogy kislány stabilan ül,nem hinném hogy ő ültetné fel,kisfiam pl mikor nem tudott még támasz nélkül ülni sem én ültettem fel magától próbálkozott,7 hónaposan pedig gyönyörűen felült teljesen stabilan,mégis ha nagyon fáradt volt már nap végén,volt hogy eldölt,ugyanígy az állásnál,6 hónaposan felállt,és sokszor ha már fáradt volt elesett,és nem én erőltettem hogy csinálja.
2012. márc. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem hasizomból ül fel, de ő húzza del magát, nem én ültetem mint egy rongybabát! 20 perc után mondjuk így is elfáradhat szerintem, de nem is elfárad, csak valamire hirtelen felfigyel, odafordul-odakap és puff :)
2012. márc. 2. 11:30
 7/7 ekeke ***** válasza:
Semmiben ne gyorsítsd őt, és semmiben se védd meg. Akkor épp azt fogja megcsinálni, amiben egészen biztos. A gyerek úgy van tervezve, hogy magától nem tud vészesen megsérülni. Mi is odavoltunk, amikor először lefejelt valamit, de aztán naponta ötször fejelt, megszoktuk. Már ő is jól egyensúlyoz, nagyon szépen teszi maga elé a kezét, leguggol, ha nem érzi biztosnak az állást. Olyan baleset van még, hogy nem stabil tárgyba kapaszkodik, de majd megtanulja:) A csúnyának tűnő esések kialakítják benne, hogy tartson a labilis helyzetektől.
2012. márc. 18. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!