Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám csillapítani a...

Hogy tudnám csillapítani a pocakfájást, ha erősebben elkezd neki csikarni?

Figyelt kérdés
Adom az infacolt, használ is, de néha még be-be görcsöl a pocakja, és olyankor iszonyúan szenved. Hogy tudnék rajt segíteni? 3,5 hetes a kislányom
2009. jún. 8. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia.Nekünk ilyenkor a torna segített.Jól feltoltam mindkét lábát,meghintáztattam,bicigliztünk kicsit.feltolva kihúztam oldalra mint a csípőficamvizsgálatnál.ha ezt egymásután többször megcsinálod az tuti segíteni fog azonnal.Nálunk is volt,hogy visított szegény,és ahogy elkezdtünk tornázni azonnal enyhült,egy próbát megér.
2009. jún. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Semmiképp se etesd másfél óránkéntnál gyakrabban, mert az például összekeveri az emésztődő és a friss tejet, lehet gond. Ha nem ez a gond, akkor tornáztas a hasát a lábaival pl, úgy, hogy biciklizteted, de kicsit összenyomva velük az alsó részét, masszirozd baloldalt (ott a gyomor), vagy fordígtott C alakban az egész hasát (ott a vastagbél). Nekünk az jött be, hogy hason fekve veszem karba (szóval lóg a karomban egyszerűen a tenyeremen a hasával), így valahogy kényelmes neki, és a hasát is tudom közben maszírozni. Illetve 1 hónapos kortól mi adtunk neki az Infacol mellé Gripe Watert is (kapormag olaj), azt akkor, amikor kezd görcsölni, az is segít pukizni. Aztán bejöhet még neki a hasonfekvés, ha kicsit hagyod, hogy azon feküdjön ilyenkor, mivel úgyis tekereg a hasa miatt, meg is maszírozza kapásból, csak hát ilyenkor sír persze... :( A lényeg, addig pakold egyik pózból a másikba (nem gyorsan) a hasát maszírozva, míg meg nem találod, a te bébidnek melyik a leghatásosabb. A cumi is segít nálunk, mivel a szopi beindítja a bélmozgást (viszont a túl gyakori cici a tejek keveredése miatt ártana), van, hogy elég azt a szájába, és közben tudom biciklizteteni, pikk-pakk kijön a levegő ilyenkor.

Sok sikert és ne keseredj el!!

Egy 2 hós bébi anyukája

2009. jún. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

egy hós kortól lehe adni az espumisan cseppet is.

Nekünk csak az segített. Na és persze tornáztads is.

2009. jún. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Angolvíz,1 hós kortól adható.Nekünk az segített,vagy az Espusisan csepp.
2009. jún. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!