Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A bababarát kórház miért nem...

A bababarát kórház miért nem mamabarát?

Figyelt kérdés
Bababarát kórházak csalódott "ügyfeleit" keresem. Annyit kérek, hogy írd meg melyik város melyik kórházában szültél, és 1-2 mondatban a csalódottságod okát.

2012. márc. 4. 18:31
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:

I-es női,budapest

A csecsemőst akkor láttam,mikor megszültem,mikor bevittem a picit egy félórára hozzájuk,hogy egy kicsit szusszanjak,10perc múlva jött a nővér,hogy éhes a gyerek,meg tisztába kell rakni(hozzáteszem mielőtt beadtam mind2 megvolt)bármiért szóltam dünnyögve jöttek,semmit nem mondtak el.

2012. márc. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
100%

én nem bababarát kórházban szültem, de ettől nem gondolom úgy hogy kritikán alul kéne teljesíteni a csecsemősöknek. Tisztelet a kivételnek, bár ez is csak félig meddig igaz. Az egyik csak akkor segített mikor a szülész főorvos lecseszte hogy mennyire be vannak gyulladva a melleim, a másiknak félig lekopott körömlakkozás volt a körmén, és azzal nyulkált a gyerek szájába, teszem hozzá olyan oldenáré cigi szaga volt, mintha dohányba fürdött volna. Volt hogy egy órára ott hagyták a babát úgy hogy azt sem tudtam még hogy kell megfogni, nem bírtam szoptatni, ugyhogy csak ott feküdtünk egymás mellett. És olyan is volt hogy a takarítónő vitte el a gyerekemet azzal hogy a csecsemősök nem érnek rá... aláírom hogy lehet hirtelen mindenki szült, és nem volt bent elég nővér, na de mi baja lett volna a gyereknek ha addig ott hagyják nálam, és nem a takarítónő viszi el?!

ahogy olvasom teljesen mindegy hogy milyen barát a kórház:)

én hazajövetelkor egyetlen egy nővérnek köszöntem meg a közreműködést, és mondtam neki hgy csak ő tette elviselhetővé az ottlétemet...

2012. márc. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
Azért ez szomorú. Én amikor a kórházban voltunk még nem is eszméltem rá, hogy mi is folyik körülöttem, annyira nem voltam még magamnál. De utólag nagyon dühít hogy így bántak velünk. Következő gyerkőccel, ha szülésnél minden rendben, tuti másnap saját felelősségre hazajövök, mert ami a kórházban megy az nem segítség, sőt.
2012. márc. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:

Én az első gyermekemet 2006-ban nem bababarát kórházban szültem. A másodikat ugyan ott már bababarát kórházban. Látom a különbséget és valóban nem mindenkinek az a jó ha rögtön ott lehet vele a babája (főleg első gyerekeseknél).

A csecsemősök között itt is sok volt a bunkó, de akadtak segítőkészek is! Az a baj, hogy sok anyuka nem kérdez, csak várják, hogy majd segít valaki pl. a szoptatásnál.

Viszont nekem a másodiknál nagyon jó volt, hogy ott lehetett velem a lányom!! Tapasztalt anyuka ként már könyebb volt, színte felénk se néztek a nővérek - de nem is hiányoztak! :) Csodás volt minden nap a babámmal, pedig császáros voltam, de akkor semmi fájdalom nem számított csak a picurka babám!

2012. márc. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:

Szolnok, Hetényi Géza Kórház


Életem 3 legborzalmasabb napját töltöttem itt, ahelyett hogy a legboldogabb lettem volna. Szerdán délután kezdődtek a fájásaim csütörtök délben szültem vasárnap délben mehettünk haza ezalatt az idő alatt 5 azaz 5 órát aludtam összesen(!!) Úgy mentem haza mint egy zombi,ha nem a gyerek sírt mert nem volt még tejem, akkor jöttek kérek-e fotót, vigyem hallásvizsgálatra a gyereket, olvasgatja-e a szórólapokat anyuka, szoptat-e anyuka, ne oltsa le a villanyt anyuka, papírokat adja ide, ha épp tudtam volna aludni egy órát mindig rámtörték az ajtót. Egyik éjjel megsajnált az egyik csecsemős azt mondta ha aludnék toljam vissza a gyereket kaptam az alkalmon 22 h-kor betoltam éjfélkot hozta a síró gyereket hogy eddig bírta..jól kipihentem magam.. Még tudnám részletezni, nagyon szeretem a gyermekem de a szüléstől kimerült anyukát lehet legalább egy éjjel aludni kéne hagyni, nem kéne tiltani a cumit amit utána otthon a legtöbb gyerek úgyis megkap,éjszakás csecsemős azért legyen bent mert dolgozik anyuka meg pihenhetne kicsit ne ő aludjon a kiszobájukban..

2012. márc. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:

Én is Miskolc Semmelweis, csak 2010.

Nem mondod, hogy szülés után már beadják? Nekem még 1. éjszaka maguktól elvitték, azután volt velem. De nem is gondoltam volna, hogy pénzért elviszik. Az agyam eldobom!

Az viszont tény, hogy a csecsemősök nagyon bunkók. Ezt most nem részletezném, hogy miért.

1-2 akadt köztük, aki a végére már egész normálisan viszonyult a dolgokhoz, segített. NA de azért őket sem tudnám agyonra dicsérni. :)

2012. márc. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
Úgy látszik sokan vagyunk itt,akik élménybeszámolót tudnánk tartani a szolnoki Hetényi Géza kórházról:)Hát igen,a bababarát felszereltség,az nem volt semmi,csupa luxus.Hűtő a kórteremben(amiből mindent kilopnak,és a nővérke előszeretettel takaríttatja ki a kismamákkal)és a "szoptatós fotel",ami egy fehér műanyag kerti nyugágy volt.A wc-be meg úgy hoztunk mi villanykörtét,hogy éjszaka ne a sötétben kelljen pisilni..A 20 cm-s műkörmös védőnéni,aki ezzel a kézzel próbálja az üvöltő gyereknek a szájába tuszkolni a mellbimbót,miközben majdnem letépi(gyerek persze csak azért sem szop,érdekes módon eljött a pillanat még ott,mikor magától szépen nyugodtan elkezdett szopizni).Közben persze gálára illő tökéletes sminkben,ami olyan mennyiségű ,hogy azt hittem,menten az ölembe esik az egész feje..Orvosok szívóznak vizitkor,5 gr-okon,gyakorlatilag ha kakált egy jót a baba,mindjárt nem mehetett haza a beígért napon.A koraszülött osztály viszont viszi a prímet,az biztos..
2012. márc. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:

14-es válaszoló, ugyanez nálunk is-

Szombathely 2009.egy szobába két terhes kismamával,mellettem vajúdik szerencsétlen,mert indítják neki a szülést de nem sikerül..az ember csak azon imádkozik,hogy hazamehessen végre..katasztrófa az a pár nap..

2012. márc. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
Bocsi az off-ért, én Debrecenben szültem,igaz nem bababarát kórházban,de a csecsemős nővérek ott is bunkók voltak.De ahogy látom,sajnos mindenhol ez a helyzet.Itt adtak a babáknak tápszert,ha éhesek voltak (ha anyukának nem volt teje),de szegények éjszaka így is sírtak.Én is hallottam,hogy ez a bababarát kórház csak fele annyira lenne az,mint amennyire mondják.
2012. márc. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 A kérdező kommentje:

Igen, nekem kihozták a gyereket szinte rögtön. 17:30-kor született meg, 1 órát vartták a méhemet, húgyhólyagomat, katétereztek, próblták az ömlő véremet valahogy elállítani. Alig maradtam életben. Levittek, enni nem adtak, reggeltől ott voltam kaja nélkül. A családom ugrott és hozott valami éteremből kaját. Pihenni nem tudtam, mert az ágyszomszédom gyermeke ott sírt folyamatosan, az ágyszomszédom szintén sírt, mert nem tudta szoptatni, senki nem mutatta meg neki, senki nem jött segíteni. Háromszor szólt be az oszályos nővér, hogy "anyuka, valamit csináljon már azzal a gyerekkel!" És olyan éjfél felé hozták a gyerekemet. Mondanom sem kell, sem ülni, sem állni, de feküdni is alig tudtam, nem tudtam szoptatni, és nem azért, mert nem tudtam a technikát, hanem fizikailag képtelen voltam felkelni az ágyból, odamenni a gyerekhez kivenni, és megszoptatni. A szobatársam adta oda nekem, de büfiztetni már nem tudtam. Egész éjjel sírva a fájdalomtól ültem "félseggel" már bocsánat, az ágyon tartottam a gyereket,és azon imádkoztam, hogy túléljem. Nem tudtam még vécére sem kimenni, olyan fájdalmaim voltak. (a mai napig bepisilek, valamit olyan jól összehoztak ott nekem) Amikor másnap este kértem, hogy vigyék el a gyereket, mert meg fogok bolondulni ha nem alhatok. nem vitték, de az akkor távozó szobatárs mondta, hogy ha adok 1 ezrest 1 órára elviszik. Én csak néztem, és csodálkoztam, azt hittem 36 évesen már nem fogok a pofátlanságnak ezzel az emelt szintjével találkozni, mert már sokmindent láttam. Hát a MISEK tudott meglepetést okozni. Adtam pénzt, nem vitték be a gyereket. Ordított megint egész éjjel, azt sem tudtam, hogyan kell tisztába rakni, senki nem mutatta meg. Az osztályos nővér megszánt olyan hajnlai 3-kor, és átvette tőlem a gyereket, leült az ágyam szélére és elringatta, megbüfiztette, én meg ültem mellette.

Másnap a takarítónő adta oda nekem az ordító gyereket, mert hiába csöngettem, benézett az ápolónő, mondtam, hogy szeretném ha ideadná a gyereket, mert nem tudom kivenni, mert az egyik kezemmel a katéter csövemet kell tartanom, a másik meg kevés ahhoz, hogy kiemeljem a gyereket. Erre annyit mondott: Anyuka, oldja meg. És simán otthagyott. Ordítottam! Akkor visszajött, és a gyerekemet kikapta a "tartóból", és rádobta az ágyamra. Aztán jött egy másik nővérke aki adta a szurikat, én kaptam méhösszehúzót, mert muszáj volt, hiába szültem "simán". Beadta a szurit, ránézett az ampullára káromkodott egyet, és beadott még egy szurit. Kérdeztem miért kettőt kapok, eddig csak egy szurit kaptam. Azt válaszolta, hogy az elsőt nem szurta belém! Csak én éreztem úgy!! Hát mondom ne nézzen már teljesen totálisan hülyének! Mi a szart adott be nekem? Erre ő kiviharzott, annyit mondott, hogy semmit. Na mondom fasza...jött a doki vizitre, elmondtam neki, hogy mi történt, erre a nővérke annyit mondott, hogy anyuka kimerült, biztos hallucinált! Értitek? Hallucinálok. Az orvos elkezdett nyomozni, kiment bejött, krdezgette, hogy vagyok...én kezdtem magam egyre rosszabbul érezni, de nem a szuritől, hanem szó szerint pánikrohamot kaptam, hogy mi a szart adtak be nekem. Aztán bejött az orvos, megnyugtatott, hogy semmi baj, erősebb méhösszehúzót kaptam, olyat amit a császárosoknak kellene kapni. Vagy hiszem vagy nem. Aztán bejött a nővérke, és elnézést kért. Később bejött az osztályos nővér, leb@szott, hogy annyi baj van velem mint az egész osztállyal egyszerre. Mondtam, hogy azonnal húzzon ki a szobámból, mert ha még egyszer hozzám mer szólni én feljelentem az egész kócerájt. Ekkor lejött a fogadott dokim, elmondtam neki a dolgokat, ő meg könyörgött, hogy ne jelentsem fel őket. Az egész egy undorító szánalmas történet. Amire egyáltalán nem akarok vissza emlékezni, de még álmaimban is újra élem. Elintzték, hogy a mai napig összepisilem magam, elintézték, hogy a méhem minden egyes emelésnél kiszakad a helyéről, elintézték, hogy soha de soha többé ne akarjak gyereket szülni.

2012. márc. 5. 07:31
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!