Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan védhetem meg a nagytesó...

Hogyan védhetem meg a nagytesó által hazahozott baciktól?

Figyelt kérdés

Kislányom jövő héten lesz négy hónapos, de már most antibiotikumot kellett neki adni, mert a nagytesó (kiscsoportos) olyan komoly bacit hozott haza az oviból. A nagy is lázas volt tőle, a kicsit elkülönítettem, szellőztettem, állandóan kezet mostam. Mégis elkapta. Tejcsi már kevés.

Persze már jön a tavasz, de még ősszel is kicsi lesz.


2012. márc. 4. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos ez ellen nem tudsz mit tenni! Amit hazahoz a nagy elkapja a kicsi is. Nálunk is így volt, de csak az első évben, kiscsoportban sokat volt beteg és a pici tesó is, most középsős a nagy és (nem akarom elkiabálni) de lázzal járó betegségük nem is volt ezen a télen! Változatos étrend, sok gyümölcs, nagy séták a szabadban- nekünk ez vált be!
2012. márc. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Minden gyereknek megvan a saját baktériumflórája, amivel ő elvan, nem betegíti meg. Amikor közösségbe kerülnek, nemcsak új gyerekekkel találkoznak, ismerkednek hanem az új baktériumokkal is. Ez természetes. Az első év úgy szokott eltelni, hogy egy két hét ovi után egy hét otthon. Második évre már kialakul az immunitás, akkor már könnyebb lesz. A picurt pedig egy éves koráig védi az anya immunanyaga, persze annak ellenére megbetegedhet, de a szövődmények esélye csekély. Nem könnyű időszak, de tavasz végére nyár elejére már jobb lesz. Legjobbakat nektek!
2012. márc. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én kisebbikem is így volt tavaly. Kb 4 hónapos korától olyan 7 hónapos koráig szinte folyton beteg volt. Antibiotikum és egész teles orrszívás (az azzal járó minden nyűggel :() Viszont idén (szeptembertől) max 2 X volt beteg (kopp-kopp) Szóval szar, hogy kicsinek megkapják a bacikat a nagytól, viszont legalább erősödik az immunrendszerük.
2012. márc. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szoptasd minél többet, attól lesz több tejed is és ha meg is kapja a betegséget, könnyebben átvészeli.
2012. márc. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és a biztatást.
2012. márc. 5. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!