Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy baba tápszert kap...

Ha egy baba tápszert kap reggeli, akkor adtok neki utána "rendes" reggelit is?

Figyelt kérdés
Kisfiam 11 hónapos. Reggel és este 240-250 ml tápszert iszik. Kellene még adnom neki regglire vajas, sajtkrémes stb. kenyeret például vagy elég a tápszer?
2012. márc. 5. 12:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

én 10 hótól adtam rendes reggelit is. kenyér kockákat, sajt kockákat, sonkát.

aztán majd a friss ubiból, paradicsomból is adhatsz.

2012. márc. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nyugi, biztosan azért merült fel benned ez a kérdés éppen most, mert lassan jelzi a babád, hogy kevés neki a tápszer reggelire, vacsira. Az én fiam is kb 11-12 hós koráig jóllakott a reggeli tápszerrel, és este vacsira szintén. Aztán hirtelen nem volt elég neki a 250-300 ml tápszer, ezért gondoltam, hogy itt az idő a szilárd reggelihez!:) Na de ő 8-9 körül kelt, megitta a tápszert, majd 10 óra körül tízóraizott. Este ugyanígy. Addig nem igényelte a konkrét reggelit, de azóta igen. Most is 8 körül ébred, még az ágyban megisszuk a tápszert, aztán felöltözünk, és megyünk reggelizni. Általában valamilyen megkent kenyér, kalács, kifli, egyebek a reggeli. Tulajdonképpen a tízórai gyümölcsből lett a reggeli nála, a gyümölcsöt pedig áttettük ebéd utánra, illetve uzsira.
2012. márc. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

fiam 2,5 éves, még mindig csak tejet reggelizik :S

nem fogad el mást, később jön meg az étvágya. viszont az esti tej előtt 8 hónapos kora óta vacsorázik, annyi idős korától 4x eszik egy nap +két tej/kakaó :)

14,5 kiló, úgyhogy biztos nincs éheztetve :D

2012. márc. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
nálunk a reggeli tápszer/most már tej, aztán tízóraira gyümölcs vagy joghurt, utána ebéd, uzsi és vacsorára tápszer/tej, de vacsi előtt ha mi is épp eszünk ő is belekontárkodik
2012. márc. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
73%

1 éves a kislányom és reggelire-vacsorára csak tápszert iszik. Neki ennyi pont elég. 210-210. Nem adok mellé mást, nincs az éhhalál szélén, sőt, sokan daginak titulálják. Ha emellé még adnék szilárd kaját is, tényleg dagi lenne :)) Hajnalban eszik, a tápszeren visszaalszik. 6 körül miért kéne kiültetnem a székbe vajas kenyeret enni? Amikor felkel nem éhes, így 10kor tízórait eszik már. 13.30kor ebéd, 17kor uzsi. Ha adnék neki vacsorát tuti kihányná, mert már sajna 2× túletettem este, soha többet, ezt megfogadtam! 20.30kor megissza a 210 tápot és durmol reggelig.

Na ezt csak azért írtam le ilyen részletesen, mert az első válaszolók nagyon kulturáltak voltak...

Van olyan baba, akinek ennyi elég! A tápszer igenis lehet főétkezés. Ez nem olyan mint ahogy mi tejet/kakaót iszunk!

Neked kell látnod, hogy a babádnak elég-e ennyi.

2012. márc. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Jaj, végig sem mertem olvasni a sok lehurrogó levelet. szegény. Először is: minden baba igénye más. Másodszor: 13hónapos a lányom ,és lám, én is a héten kezdek neki a tej mellé adni mást is. Emellett nem éhezett, sőt elég jó húsban van.

Kedves kérdező, nálunk most így néz ki a napi evés: Reggelire 8kor kb 200ml tej, mellé kb fél szelet kenyér, mikor mivel: vaj, májkrém, lekvár, felvágott, sajt. De mondom, ezt csak pár napja adom, addig csak kb 2,5dl tej volt, és nem volt tőle éhes. Ebédre 12körül bébiétel, uzsi 4kor gyümölcs vagy tejpép vagy joghurt. Vacsi 7körül 250ml tápszer. Nem éhes, nem nassol nap közben. Mindemellett 80cm és 10,5kg, tehát nem vézna, aktív kiscsaj. Mással ne foglalkozz, csak a fiad igényeivel. Ha éhes, nyilván jelzi, sír, vagy "kunyizik" ha lát titeket enni.

2012. márc. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az első néhány választ olvasva tényleg kétségbe estem, hogy éheztetem a fiamat, pedig én nem látom éhesnek... De akkor megnyugodtam. Ma kipróbáltam, hogy a tápszer után adok neki reggelire tejpépet. Megevett 80 grammot, de utána meg az ebédje felét otthagyta, amit egyébként mindig jóízűen megeszik. Szóval, szerintem max. néhány kenyérkockát fogunk reggelizni, inkább az ebédet egye meg rendesen.
2012. márc. 6. 12:45
 18/18 anonim ***** válasza:
12 -es válaszoló vagyok. Igen, én is így jártam, mint te: ha rendesen reggelizett, nem ette meg az ebédet, csak akkor ha kora délután kapta, jó későn. Így viszont borult az alvás ideje. Kb 13 hónaposan már nem volt ilyen probléma, most már reggelizik a tápszer után rendesen, és 13 órakor ebédel is rendesen.
2012. márc. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!