Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit csinálnátok a helyemben...

Ti mit csinálnátok a helyemben kedves anyukák? keresztelő-rokonok-sértődések ááááá!

Figyelt kérdés

röviden:

kisfiamat szeretnénk megkeresztelni

gond a keresztszülők választása.

többen is szívesen vállalnák, de ha az egyiket választom megsértődik a másik.


az egyik pár a nővérem, és férje lenne a másik a nagybátyám és annak párja.


a tesómék általában mindenen megsértődnek :(

van hogy ezek a sértődések miatt hónapokig nem beszél velem

most jó a kapcsolatunk.


a nagybátyámékkal is nagyon jóban vagyunk szeretik a gyerekeinket.


a tesóméknál a férj nagyon szeretett volna kisfiút de sosem jött össze 2 lányuk van (a nagynak én vagyok a keresztanyja)

így még jobban szeretnék a kicsit megkeresztelni.

de az anyukám egyszer megemlítette a nagybátyámnak hogy szeretnék keresztelni és őket akarnánk.

holott csak tervben voltak, hogy lehet hogy megkérem őket.

ezt készpénznek vették és tök örültek.


most mit csináljak?

nem lenne gond ha anyám nem szólt volna a nyagybátyámnak :(

mert akkor nem lenne ok sértődésre



de a másik, ott van a párom tesójáék is, lehet ők is sértődnek ez miatt.

náluk is én vagyok a nagyobbik lány keresztanyja.


nem akarok ezen a napon sértődést meg hasonló szar dolgokat...


mit tegyek?


a nagyobbik fiam keresztanyja a barátnőm , de rossz döntés volt mert felénk sem néz.

még a fiam szülinapjára sem jött el, telefonon sem köszöntötte fel.


más olyan barátunk meg nincs akit szívesen kérnék fel.


jaj de nehéz

bocsi ha hosszú lett


2012. márc. 6. 17:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nálunk a keresztelő igen nagy balhékat okozott, de érdekes módon nem a keresztszülőség miatt.


Mi olyat tartottunk, hogy a templomba meghívtuk a rokonokat, barátokat, utána a nagyimhoz mentünk egy kisebb ebédre, de mindenki hozott valami hidegtál-félét vagy sütit. Ide már csak a szoros családot és a legszorosabb barátokat hívtuk, akikkel mindent együtt ünnepelünk (karácsony, szülinapok, stb.)

No, volt pár brát és haver, akik megsértődtek, hogy a nagyimhoz nem lettek továbbhívva. .....holott közöttük van olyan srác, aki férjem barátja, de a gyerekre kb. kétszer volt az egy év alatt kíváncsi...ő csak dumálni jött volna meg enni..........mások is megsértődtek, szintén barátok, de távolabbiak, imádjuk őket de ide csak a leg-leg-legközelebbi párokat hívtuk.

Hát ez van, úgyis lesz sértődés.


Ja, keresztszülőség: keresztapa a férjem bátjya, keresztanya a húgom lett. A férjem bátyjának a barátnője nem sértődött meg, vagy csak nem mutatta, nem tudom, de szerintem nem volt mérges a dolog miatt. Nálunk ez egyébként családi hagyomány, nekem is anyukám és apukám testvérei a keresztszüleim, ezét nálunk ez nem is volt kérdés.

2012. márc. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ja, tavaly tavasszal volt a keresztelő, és az egyik ominózus pár azóta szóba sem áll velünk....majdnem egy éve......Azért, mert nem hívtuk a nagyimhoz tovább.
2012. márc. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

tudom érdekes dolog hogy én választom, de ha a párom nem akar ebbe bele szólni

:(

nekünk nem volt esküvőnk, így tanúnk sem

:(


ha a szívemre hallgatok és abból a szempontból döntök, hogy ki az aki ha ne adj isten nem lennénk a gyereknek és kire bizhatnánk

az a tesómék lennének, ők kimutatják a szeretetet azért a piciknek.


a nagybátyámék öregebbek már 57 évesek

biztos nem vállalnák be a nevelését

a párom nővéréék meg meg sem kérdezik hogy van a gyerek sajnos beteg :(

de át néznek rajta ilyen szempontból amúgy most volt 1 éves a fiúk az én kisfiam meg 1,5 éves.


lehet be próbálkozok a 2 keresztszülős párral

2012. márc. 6. 18:38
 14/18 anonim ***** válasza:
Szia! ismerős szituáció,mindig megy valamin a sértődés,és mindig én érzem magam rosszul,pl bizonyos okokból a nevelőapámat nem hívjuk sehova..ezen anyukám szokott megsértődni,most lesz a héten kisfiam keresztelője és már görcsben van a gyomrom ki miért fog hisztizni,úgy oldottuk meg hogy az én tesóm lesz a keresztapa férjem unokatesója a keresztanya,persze tuti ezen is csámcsognak a háttérben meg azon is hogy kit hívunk meg de nem akarom hogy a fél ország ott legyen,majd ha lesz templomi esküvőnk majd akkor(eddig polgári volt csak) de már látom akkor is ez lesz,mindenki valamiért hisztizik,megsértődik,sajnos nem tudsz mit csinálni,esetleg megmondod a következőnek a másik pár lesz
2012. márc. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 kíváncsicska ***** válasza:
Figyelj álj oda a tesódék elé hogy ez van(2 keresztszülő lesz a gyerek mellett) ezt szeretnéd.Ha nem tetszik akkor nem kell elvállalni.Te megadtad a lehetőséget, onnantól már ők nem éltek vele.Szerintem ez így korrekt, sértődésre nincs oka.Mellesleg a húgom is hasonló helyzetben volt és a körülmények és a hozzáállás döntött.
2012. márc. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Saját példámat előhozva: nem kereszteltettük meg. Én amúgy is azon az állás ponton vagyok, hogy majd a gyerek eldönti,hogy akar-e bármylik valláshoz tartozni. Ha akr majd ott megkeresztelteti magát. Amúgy nálunk is nagy vita lett volna belőle. Pont ezért döntöttem így, bár még mindig próbálkoznak.


Viszont halottam olyanról, hogy a keresztszülőt le lehet vetetni. Ha ennek utána tudsz járni lehet, hogy sikerül a nagyobbik fiad keresztanyját levetetni, mivel úgy se törődik vele. Akkor jöhet a kompromisszum, hogy egyik tesó ennek, másik tesó annak a fiúnak a keresztszülője.

2012. márc. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Válasz szíved szerint és ne figyelj a családi kapcsolatokra.Ha megsértődik meg kell mondani még szerencse hogy nem Ők a keresztszülők ,ez is bizonyítja hogy jól választottál, a gyereknek kiegyensúlyozott emberekre van szüksége.:)

Nálunk szüleim fognak megsértődni hogy nem a kedvük szerint választunk, de nem érdekel. Nem róluk szól.

2012. márc. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A nagyobbik lányomnak a tesóm és a párja, és az ex páromnak a nővére lett a keresztszülője. Mert nálunk is sértődés lett volna belőle. A lányom már 19éves, de az apja nővére SOHA meg sem köszöntötte, felé sem nézett. Nem tudom miért kellett annyira hisztiznie a keresztszülőségért. A tesómék tényleg igazi keresztszülők, imádják a lányom és mindenben segítenek neki, hangoztatják, hogy nekik ez a dolguk, mert keresztszülők. Most a kicsinek is Ők lesznek a keresztszülei, ez nem volt kérdés az első perctől kezdve. Pedig a férjemnek is van egy húga és egy bátyja. De talán egyszer látták a kicsit mikor 9 hónapja megszületett. Barátnőt nem választanék, mert nem tudhatod, hogy hogyan alakul a barátság és akkor nem lesz keresztszülője a gyereknek. Én sem tudom kik a keresztszüleim, mert Anyáék is valami barátot választottak tesómnak és nekem is. Egyik sem nézett felénk soha. :(
2012. márc. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!