Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nézik le az olyan...

Miért nézik le az olyan anyukákat, akiknek kicsit "ügyesebb" a babájuk?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy minden baba máshogy fejlődik,más ütemben, nincs is ezzel semmi gond. De annyiszor találkozom olyan esettel,hogy ha le van maradva a baba,akkor legyintenek rá,hogy majd behozza. Ha viszont ügyesebb akkor már kérdően néznek anyukára, és megjegyzik,hogy ezt ilyen korban még nem igazán "kellene" a gyereknek tudnia.


Néha nem merem már mondani,ha megkérdezik,hogy miket mond a lányom,mert csak pislognak.Miért baj az,ha kicsit gyorsabban fejlődik,vagy fogékonyabb???


2012. márc. 7. 13:07
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Nekem is van egy idős csemete a barátnőméknél. Vele mi is büszkélkedni szoktunk,hogy miket tudnak a csajok már, de inkább beszélgetés,hogy amióta nem találkoztunk, mennyit ügyesedtek.


De ha megkérdezik miket mond, akkor elmodnom,hogy ügyesen mond 20 szót, és hallják is amikor darál kisasszony.

ma pl. a boltban, meglátta a polcon a dörmit, és rákezdett: anya, dömi:):):)És amikor odaadtam neki, megköszönte. És az eladó csak nézett.Vagy ha kijövünk valahonnak integet és köszön,hogy pááááá

2012. márc. 7. 13:24
 12/15 anonim ***** válasza:

Szerencsém van ezek szerint a szomszédaimmal... :)

Az én fiam is a gyorsan fejlődő babák táborát erősíti, sosem soroltam órákig, mit tud, kivéve a nagyszülőknek, de ők követelik...

A szomszéd kisfiú és a fiam között 1 hónap van, tehát nagyjából egy a fejlődésük. Az én 11 hónaposom már jár,4 fél foga van az ő egy évesüknek 14 foga van, de nem jár. Van, amelyik baba lassabb, "szemlélődőbb", más babák meg rohannak, mintha muszáj lenne mindig valami újat csinálni. :)

Egyébként egyetértek azokkal akik azt mondják, nem mindegy, hogy valaki büszkélkedik, vagy kérkedik, főleg, olyan dologgal, ami nem is rajta múlik.

2012. márc. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
én állandóan megkapom, mert "ügyesbabás" anyuka vagyok. 6 hós 3 hetes és ül,mászik,áll, végigmegy a kanapé mellett. HA rákérdeznek mit tud elmondom (mert kérdezték)majd kapom a hideget-meleget hogy jaaa persze, meg bizti felállítom stb. Magamtól nem "dicsekszem" csak ha rákérdeznek. A másik a szopi...10 kilós és csak szopzik...és nem hiszik el...de miért nem?
2012. márc. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Igazat adok az előttem szólóknak, hogy nem mindegy, hogyan büszkélkedik az ember. Mert bizony néha tényleg félreérthető. Nekem koraszülöttek a fiaim, mindent kicsit később kezdtek és hülye fejjel néha én is összehasonlítottam az időre született egykorú gyerekekkel. Szerencsére erről hamar leszoktam, egyáltalán nem irigykedem az gyorsabban fejlődő babák anyukáira, mert közben megtapasztaltam, hogy az enyémek is szépen megtanulnak mindent, csak picit később. És persze én is állati büszke vagyok rájuk. Viszont sajnos nem egyszer tapasztaltam, hogy sok Anyuka eléggé elvakult tud lenni.

Pl.: utcánkban lakik egy Anyuka, akinek 3 hónappal fiatalabb a babája, mint az én fiaim. Viszont mivel az enyémek 2 hónappal korábban születtek, így csak 1 hónap van köztük. Az ő babája szép nagy súllyal született, így nem csoda, hogy amikor az övé 2 hónapos volt (az enyémek 5) beérte őket súlyban. Hozzáteszem az enyémek csak szoptak, ő pedig nekiállt versenyezni és elkezdte agyontápszerezni a gyereket. Na onnantól ment az oltás, hogy az övé mennyivel nagyobb, mennyivel kerekebb, mennyivel szebb stb. Ez már egyértelműen nem büszkélkedés volt, hanem kérkedés és szerintem ez undorító.

2012. márc. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos féltékenység, de az is számít, hogy adja elő az ember, bár ha eleve megkérdezik, akkor nem fer pislogni, hiszen tényeket közöltél, akkor kit miért zavar? Sokszor az is gond lehet, ha valaki pl. nem ért hozzá. Nekünk apósom kb. 1 hónapja kérdezte meg az akkor 9,5 hónapos unokájával kapcsolatban, hogy valami gond van, hogy nincs még foga?

Egyébként esetünkben pl. a kicsi lány szépen fejlődik, de mondjuk ülni későn kezdett el, olyan 8 hónapos kora körül, de előbb felállt, és a kúszás is kb. 1 hétig tartott nála. A doktornéni is mindig dicsérte, viszont ennek ellensúlyozásaként a súlya pici, amibe aztán rengetegen belekötöttek, hogy miért ilyen kicsi, meg 6 hónapos korában 2 hónaposnak nézték stb. Igazából az ilyen dolgokat jobb, ha az ember elengedi a füle mellett és egyszerűen maga élvezi ki a gyerkőccel kapcsolatos dolgokat.

2012. márc. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!