Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek későn (1 éves kor...

Akinek későn (1 éves kor után) tanult meg pohárból inni a babája, annak kb mikor? Hogyan tanítottad meg rá?

Figyelt kérdés
Kislányom csak harapdálja a pohár szélét, amit beszürcsöl, azt kiköpi. Ha meg lenyeli, meglepődik rajta, és köhög. -mmindezt általában fürdésnél gyakoroljuk, mert másképp totál úszna a lányom a vízben. Csőrösből nem hajlandó inni, inkább szomjazik.
2012. márc. 7. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel. Egy eves a lanyom, ő beledugja a nyelvet a pohárba, és úgy nem tud inni. A csoros meg nem kell neki sem.
2012. márc. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

aha, nálunk is így volt 1 év körül, egyszerűen nem ment a dolog, de kitartóan próbálkoztam, és most 18 hós, és pont a napokban 1x csak hipp-hopp elkezdett gyönyörűen inni belőle. Sztem meg kell érjenek rá agyilag.

Én próbáltam a szívószálat is, az bejött.

Úgy tudod rávezetni, hogy beledugod a szívószálat a pohárba, befogod az tetejét, és tratod is rajta az ujjadat, és így beleteszed a szájába a másik végét, majd elengeded a befogott végét, hogy a szívószálban lévő folyadék a szájába menjen. Huh, nem tudom érthető-e? :-)))

Ezt megcsinálod vagy 10x, és utána szinte azonnal tudja már, hogy szívni kell, mert abban van vmi...


Amúgy megpróbáltál másfajta poharakat is? Hátha csak az nem tetszik neki amiből adod.

sok sikert!

2012. márc. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 iricc ***** válasza:

Mindhárom gyerekem bőven egy éves kora után tanult meg pohárból inni. A két legkisebbet a bölcsiben tanították meg szerintem, mert egyszer csak tudta :-)

Szerintem semmiről sincsenek lemaradva. Megpróbálhatjátok rövidre vágott szívószállal, hátha az bejön nekik, meglepően gyorsan ráéreznek. Ha túlteszik magukat az első pár nagy kortyon :-)

2012. márc. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is szívesen ivott pohárból már nagyon hamar, de egyszerűen egyedül nem ment neki. Ugyanazt csinálta, mint a Te lányocskád. Vettem neki szilikon csőrös üvegeket (elrágott vagy hármat), de legjobban egy snassz, kétfüles műanyag pohár jött be (az a fajta, amit a 70 éves nagynéni hoz a Százasból, kemény csőrrel, amit rögtön elhajítasz, mert tisztítani lehetetlenség).

Aztán, ahogy, azt hiszem a 2. válaszoló kicsije, egyik reggel úgy ébredtünk, hogy fogta a bögréjét és ivott belőle szépen, egy csepp sem ment mellé. Nem emlékszem pontosan, de tuti bőven elmúlt 1 éves. Sőt! Mivel először úgy volt, hogy visszavesznek dolgozni, elmentem a bölcsit megbeszélni, és amikor mondtam, hogy közel másfél évesem egyedül iszik pohárból már néhány hónapja, azt mondták, hál istennek ügyes, legalább őt már nem kell itatni. Szóval a másfél - 2 éveseknél ezek szerint még nem annyira elvárt.

2012. márc. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az 1 éves kor után/körül nincs későn! Mondom ezt úgy, hogy az én lányom majdnem 14 hónapos, és kb 1 hónapja tud pohárból inni. Én büszke vagyok rá. :)


Én nem tanítottam kifejezetten. Előtte gyönyörűen ivott a csőrös pohárból és palackból is, meg persze cumisüvegből is.

Egyszercsak bele akart inni a poharamba. Gondolom kíváncsiságból, hogy anya mit iszik... Kb 1 hét volt, mire megtanult gyönyörűen inni. Első próbálkozás után mindketten átöltöztünk :))). Napról napra ügyesebb volt, és a hét végére már cseppmentes teljesen. Persze van, hogy kiköpi, de azt direkt csinálja, ha huncutkodik, nem izlik, nem kéri, dühös, stb.

2012. márc. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én egy évesem is ezt csinálja.

Nem fogadja el a csőrös poharat, pedig vettem már mindenféle márkát a noname-től kezdve a hiper-szuper-ig, de nem. A pohár katasztrófa, 1-1 kortyot iszik, de az nagyon kevés. :(

2012. márc. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Enyém a fürdőkádban sajátította el a tudományt egy pöttyös műanyag bögrével. Pici korty fürdővizeket ivott. 18 hós, szerencsére sosem volt gondja a csőrös pohárral sem, én vagyok itthon vele, szóval nemigen volt kényszer, hogy miért csak mostanában tanulta meg.
2012. márc. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!