Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? Lassan már...

Mit csináljak? Lassan már egész nap nem eszik semmit másfél éves lányom?

Figyelt kérdés

Napok óta nem akar főtt ételt enni.(Mostmár ott tartunk hogy a hideget sem:(az édesség persze menne,de semmi más.Ma is még összesen egy fél szelet kenyeret evett meg.

Mit csináljak,hogy visszatérjen az étvágya?


2012. márc. 9. 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Biztosan fogzik,legalábbis az enyém ilyenkor csinálja ezt.Szerintem próbáld kicsit kiéheztetni,úgy gondolom,hogy ne kapjon édességet,nasit,akkor hátha rákap a normális kajára!
2012. márc. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tegnap óta semmi nasit nem kap,de akkor sem kell neki a rendes kaja:(

Lehet hogy fogzik,viszont akkor a kemény csoki a túró rudin nem bántja az ínyét?:)

2012. márc. 9. 14:45
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha néha kevesebbet eszik, lényeg, hogy igyon sokat. Túró rudi nem a legjobb választás. Inkább gyümölcsöt adj neki, és persze ha feszült, ideges vagy, tutira nem fog enni. Inkább játékosan, praktikákat bevetve próbálkozz.
2012. márc. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Már mindent kipróbáltam:(Próbálok nem ideges lenni.

A gyümölcsöt nem fogadja el már rég:(Álltalában ha rendesen eszik akkor délután szokott kapni egy rudit vagy tejszeletet,valami desszertféleséget.

Látom rajta hogy éhes mert visz a hűtőhöz ,de rendes kaja nem kell csak nassolna:(

2012. márc. 9. 15:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Semmi baj sincs a rudival,tejszelettel,persze ha mást nem fogad el.Semminél több,éhen nem hal:)
2012. márc. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Esetleg tejberizs? Az édes(ség) is és mégis laktat. (főtt ételnek ugyan nem annyira nevezhető, de hátha) Vagy nudli? Esetleg diós tészta vagy diós guba?
2012. márc. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem 2 hete csinálja ezt a lányom, 4 foga jön egyszerre. Én úgy vagyok vele már, hogy mindegy mit, csak egyen pár falatot. Mára egy hajszálnyit jobb lett a helyzet, mert a 4-ből 2 már áttörte az ínyét. Ma már evett reggelire pár falat sajtos-sonkás kenyeret, ebédre pár kanál borsófőzeléket és most még alszik....

Szerencsére neki van egy kis tartaléka, de azért nem olyan sok. Remélem most már megoldódik lassan.

Szerintem felesleges az édességet megvonni tőle, ha úgy sem eszik normális kaját. Persze okosan kell adni neki, és lehetőleg olyat, ami "egészséges"... de nézd azt az oldalát, hogy legalább annyit eszik.

2012. márc. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Na mostmár ott tartunk hogy még a túrókrémet sem fogadja el:(Épp most próbáltam kínálni neki,de csak üvölt:(

Már nem tudom mit csináljak:(Vigyem orvoshoz?

2012. márc. 9. 16:09
 9/9 anonim ***** válasza:

Próbálj meg benézni a szájába, esetleg tapogasd végig az ínyét. Ha van valahol dudor, akkor biztos, hogy a foga miatt van. Azzal nem kell orvoshoz menni. Dentinox-ot lehet használni, azzal bekened neki, egy ideig jobb, aztán elmúlik a hatása. :D

Ha nem találsz fogzásra utaló jelet, akkor esetleg érdemes lehet elvinni...

2012. márc. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!