Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Többgyermekes, kis korkülönbsé...

Többgyermekes, kis korkülönbséggel szülő anyukák, nektek nem volt lelkiismereti problémátok?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy egyik gyerekkel sem tudok annyit foglalkozni, amennyit igényelnéne.: A nagyobb kéri, hogy játszak vele, de csak akkor tudok, ha a kicsi alszik éppen egy fél órát, a kicsit pedig nem tudom úgy tanítgatni mint annak idején a nagyot, mert rá sincsen kizárólagos időm. Ti hogyan élitek ezt meg?
2012. márc. 10. 10:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon lelkiismeret furdalásom volt az elején. Bő 2 év van a gyerekek között, így a nagy még nagyon igényelte volna, hogy vele foglalkozzak. Majd a sírás kerülgetett, míg én a picit etettem vagy altattam, a nagy meg ült szomorúan a mese előtt. Most már eltelt 3 hónap, belejöttünk, megszoktuk, alakul a napirendünk.
2012. márc. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A nagyobbat úgy szoktattam,hogy egyedül is tudjon játszani. Csak délután volt közös foglalkozás,és este a mese.

Amimor a kisebb megszületett,akkor őt is bevontam a vele való foglalkozásba. Hozta a pelust, stb. élvezte,hogy ő már tud olyant is,amit a hugi nem. Amikor a kicsi is 8-9 hónapos volt,akkor együtt játszottak. Csak rájuk kellett közben néznem,de a munkám tudtam végezni.

2012. márc. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem igazán, csak nagyon ritkán jut ez eszembe. Amíg a kicsi nagyon pici volt, addig szinte egész nap mei tai-ban volt rajtam, így nyugodt volt, a naggyal meg játszottam. Aztán mikor nagyobb lett a kicsi, és már hátrakötöttem, akkor jobb volt, mert még jobban "odafértem" a nagyhoz, és a kicsi is nézelődött már, érdeklődött. És amikor már elkezdett ülni/mászni, akkor pedig ő is ott volt mellettünk a földön, kapott neki való játékot, és így játszottunk. A nagynak próbáltam ugyanannyi figyelmet szentelni, de ez ugye nem sikerült, mert már ketten voltak. A kicsi pedig ebbe született, úgyhogy ő miatta nem aggódtam, hogy nem foglalkozok vele olyan sokat, mint annak idején a nagyobbal.

És most, hogy már megvan a harmadik is, most is ugyanúgy csináljuk, csak két nagyobb gyerek van. :D

2012. márc. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
koszonom mindenkinek!
2012. márc. 10. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!