Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggódásra adhat okot, ha egy...

Aggódásra adhat okot, ha egy 15 honapos gyerek semmit nem mond? De tényleg semmit, se mama, se baba. Abszolút semmit. Utalhat ez valamire?

Figyelt kérdés
Nalunk a gyerekorvos mar 11 honapos kortól kérdezgeti, hogy miket mond a gyerek, mert mar illene. Ha nem is tudatosan, de a baba, mama, papa szavakat illene használni.
2012. márc. 12. 07:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Enyém 14 hós,ő csak annyit mond,hogy apa,nagyon ritkán baba!
2012. márc. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én nem gondolom, hogy még nagyon aggódni kellene. De érdemes lenne egyszer-egyszer kipróbálni, hogy mikor a gyermek nem vár hangot, játszik, és nem látja,hogy valami hang fog érkezni akkor fel figyel e ezekre a hangokra, ha többször előfordul, hogy nem figyel vagy fel merül a gyanú, hogy nem hall érdemes el vinni hallásvizsgálatra. Esetleg valami fülgyulladás az elmúlt időben? Ha szavakat nem is mond, de ilyen-olyan hangokat kiad magából, próbálgatja a hangját, hangosabban, élesebben, gőgicsél akkor sem kell aggódni. Nem ritkán 2-3 éves gyermek sokáig egy nyikkanást sem szól majd egyszer csak elkezd dumálni és onnan már nincs megállás. :D Aggódni inkább 2,5 éves kor körül kell ha addig sem történik semmi.
2012. márc. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A hallása oké, azzal nincs baj. Szereti a zenét, meg azért ad hangokat is. Bár többnyire csak morog. :)
2012. márc. 12. 07:44
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha nem is gőgicsél, meg nem mond tényleg semmit, akkor kérj időpontot a körzeti nevelési tanácsadóba, mert lehet, hogy megkésett beszédfejlődés áll a háttérben. Ott majd elmondják, hogy milyen vizsgálatokra menjetek el (hallás vizsgálat, neurológiai vizsgálat ...stb...) és utána megkezdhetik a terápiát.
2012. márc. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az, hogy szereti a zenét nem jelenti azt, hogy jó a hallása. Audiológián korrekt eredményt tudnak mondani.
2012. márc. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 15 hónapos és ő is csak a saját kis babanyelvén beszél, ezenkívül semmi. Múltkor kérdeztem a védőnőt, mert hát ugye én is olvasom, hogy másoknak mennyit beszél már ilyenkor a gyerkőc, de ő azt mondta, hogy nem kell aggódni, a kisfiúknál ez teljesen normális. Most gyűjti az infókat :). Nálunk is a hallás teljesen rendben van, illetve mindent megért - persze amit akar :) -.
2012. márc. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Amúgy nem az én babám, a baratnomeke. Csak én aggódom érte, ok ugy gondoljak, majd beszél, ha akar. De így bele gondolva, nem is nagyon gogicsel. Meg nem próbál utánozni. Csak az a fura, hogy a gyerekorvosuk miért nem mond erre semmit? Szerintetek javasolhatom, hogy vigyék el vizsgálatra?
2012. márc. 12. 07:57
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen, javasolhatod, minél hamarabb, minél előbb el kell kezdeni a kivizsgálást! Elég sok minden lehet az ok, hogy nem gőgicsél egy baba.
2012. márc. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Minap volt a Kossuth rádióban egy riport műsor, nem hallottam az egészet, de a lényeget igen. Nem az a baj ha későn kezd el beszélni a gyerek, hanem az a baj, hogy így kevesebb ideje marad elsajátítani azt a tudást, szókincset amire az iskolába menéshez szüksége lesz. Tehát míg ha egy gyerek 2 évesen már szépen beszél, neki még 4 éve van hogy ezt fejlessze és készen álljon az iskolára, míg ha csak 3 évesen kezd el beszélni a gyerek, akkor csak 3 éve marad. Lehet elég ennyi idő is, de lehet nem és akkor nehéz dolga lesz a suliban.

Szerintem érdemes vele foglalkozni. Nem kell rögtön szakemberhez rohanni, de olvasgass róla hogy mi az ami beindíthatja, sokat olvassatok, énekeljetek. Menjetek kerekítőre, vagy valami hasonlóra ami van a környéketeken. Ezek tényleg nagyon sokat segítenek. Beszélj hozzá sokat.

2012. márc. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Bocsi, a barátnődnek javasold..
2012. márc. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!