Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyuka otthon a kicsivel - a...

Anyuka otthon a kicsivel - a nagy menjen oviba?

Figyelt kérdés
A kicsi 8 hetes, a nagy nyáron volt 3 éves, szeptember óta oviba jár. A férjemmel nem tudunk megegyezni :-( Megírnátok, ha csak rajtatok múlva, ti hogy döntenétek és miért? Köszönöm :-)
2012. márc. 12. 09:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én beírattam volna, de itt nálunk, akinek nincs ismerőse, csókosa, annak nincs hely.

Nem is volt. Anyuka otthon van? akkor ugye a nagyra is tud vigyázni. Ezzel utasítottak el.

Remélem idén már felveszik, mert már közel 4 éves lesz ősszel.

2012. márc. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nálunk pont 2 lesz a nagy, amikor megszületik a kicsi, a nagy 3 éves koráig együtt leszünk itthon, aminek én kifejezetten örülök. Van kertünk, elkerített rész is, ahol nyugodtan lehet szaladgálni, maximálisan gyerekbiztos, úgyhogy bízom benne, hogy ugyanolyan jól elleszünk kibővülve is, mint most ketten a lányommal.

3 éves korától félnapos ovis lesz, mert én is úgy gondolom, hogy onnantól már kell a gyerektársaság, a csoport.

2012. márc. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

ovi.

joreszt leirtak elottem,miert.

meg annyi, h alkalmazkodas, tobb jatek,masok tarsasaga, uj dolgok tanulasa.

maganoviba jar, 10 gyerekre van 3 ovoneni, az allami ovi 30 gyerek/ovoneni az o tulerzekeny lelkenek elsore durva lenne, igy is nehez..

a baba igazabol nem osztott-szorzott, a nagyobb miatt fontos..

2012. márc. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :-)


Én is a "menjen" mellett vagyok. 2 éves kora óta dolgozok, azóta délelőtt bölcsi, délután nagymama és/vagy én (rugalmas a munkaidőm).


A kicsi miatt is jobbnak látom. Ő is megérdemelné, hogy a nap 24 órájából 24 az övé legyen, ahogy annó a bátyának megvolt...

A délben hazahozatalon még gondolkodok, az is jó megoldásnak tűnik. Amúgy 8-15:30 között lenne bent, nem reggel 7től este 7ig :-)))))


Köszönöm még 1x mindenkinek :-)

2012. márc. 12. 11:17
 15/16 anonim ***** válasza:

Szia, 14 hós volt a pici, amikor a nagy 3 éves lett, ekkor el is kezdte az ovit, mert ő nagyon akarta és alig várta már. Nagyon szeret járni. 9-re viszem, 3-ra megyek érte (ő ragaszkodik hozzá, hogy bent alhasson).

Ha nem akart volna járni, akkor hagytam volna itthon. Vagy ha nehéz lett volna a beszokás. Csak itt a beszokás annyi volt, hogy 2. nap hazaküldött engem :) :)

2012. márc. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szerintem fél négyig nem kéne bent maradnia.

Igen,szüksége van egy háromévesnek más gyerekekre,de délelőtt bőven elég szerintem..

Most gondolom nekem fognak páran ugrani,de ez cska az én személyes véleményem.természetesen mindneki saját belátása szerint dönt,és nincs is lehetősége mindnekinek ,hogy hazahozza a gyereket az persze megint más tészta.

Az meg,hogy 24/24 a kicsivel legyél úgysem fog megvalósulni,és ebből semmilyen hátránya nem lesz,a többedik gyerekek mindig egy kialakult rendszerbe születnek bele,és így szokják meg. A nagy viszont féltékeny lehet,elhidegülhet tőled ha most úgy érzi hanyagolod.

2012. márc. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!