Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert kell setalni vinni a...

Miert kell setalni vinni a babat? En kb. het, masfel heti egyszer viszem csak.

Figyelt kérdés
ha valamelyikotok azt mondja,mert kell a friss levego...de miert fontos?bacikat elkapni hidegbe?
2012. márc. 12. 13:15
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a babád? Tényleg kell neki a friss levegő, a napsütés. Mi minden nap megyünk sétálni, most, hogy jó az idő, egy nap kétszer is a fiam 1 éves. Nagyon élvezi, szeret kint lenni a levegőn, ezért is viszem.
2012. márc. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a születendő baba apuja orvos, már most leszögezte, hogy napi egy séta a minimum. :) /Mondjuk én nagyon menős vagyok, szóval ez nem fog gondot okozni./ Igaz, májusi lesz, a -20 fokban biztosan nem mentünk volna ki vele. De azért ragaszkodik a férjem is hozzá, mert igen, fontos, hogy találkozzon a bacikkal (ezért marhaság a lakás minden pontját fertőtleníteni is pl.), és hogy olyan környezetben legyen, ahol nincs szeparálva a külvilágtól. A D vitamin, amit a napfényből nyer, na az meg pótolhatatlan. Plusz állítólag akkor alszanak a legjobban.

Te is szeretsz kint lenni, nem? A babának is ugyanolyan jó!


(Persze amiket írok, általánosságok, nyilván ha beteg, ha még újszülött, vagy ha extrém tél van és nagyon pici, akkor ezek nem állnak, de amúgy nagyon is.)

2012. márc. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
a kisfiam csak a babakocsiban aludt el, igy napi 2x 2 orát voltunk, hidegben is, nem is volt beteges,nyilván ha fuj a zél nem megyünk, most 20 honapos, de állandoan kint lenni, hidd el ha kicsit leviszed, neked is jobb mozogsz kicsit, ö meg jot alszik a babakocsiban, de ha mindig bura alatt tartod, hamarabb elkap majd minden nyavaját, idönek megfelelően felöltezteted, és menjetek.
2012. márc. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Ja és én részemről pszichológusként meg azt gondolom, hogy az ingergazdag környezet is pótolhatatlan fejlődéslélektani szempontból...

31 hetes kismama (második válaszoló)

2012. márc. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim válasza:
100%
Mi minden nap kimegyünk és másfél éves a fiam. Friss levegő pedig kell a piciknek, így bacikat nem kaphat el, sőt megerősödik az immunrendszerük! A másik az hogy a gyerekek is élvezik a friss levegőt. Bacikat jobban a boltban kaphatod el, ha ott vannak a betegek, de kint nem.
2012. márc. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

A friss levegő és a napsütés elengedhetetlenek a rendes fejlődésükhöz. A hőmérséklet változások növelik a baba alkalmazkodóképességét a hideghez és a meleghez. A séta energiát ad és pozitívan befolyásolja a baba lelkiállapotát.

A napsugarakból D vitamint vesz fel. stb stb stb

2012. márc. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
5 honapos,3 szor voltunk mar korhazban,10 napos koratol folyamatosan valami virust kap,barhonnan,igy is!!!!!
2012. márc. 12. 13:23
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

A levegőztetés épp olyan fontos szükséglete egy kisbabának, mint az éhség, szomjúság vagy fáradtság.

A bacikat nem a hideg levegőtől fogja elkapni, hanem beteg emberektől, vagy beteg, leginkább zárt légtérben. Csupán azért, mert végigviszed az utcán, még nem lesz beteg.

Ez nem jelenti azt, hogy muszáj mínuszokban, fagyban, szélben állandóan kivinni több órára. Csak azt jelenti, hogy a friss levegő segíti a alvását, a fejlődését, jobb közérzetet biztosít, kitisztítja a légutakat, az agy elegendő oxigénhez jut...és még sorolhatnám.

Én sétálni nem vittem sokszor (borzasztó itt a környék...), de kitettem őt az erkélyre, sokszor szellőztettem, vagy elmentünk valamilyen jobb helyszínre (tópart, parkok stb.).

Ja, és nem mentem minden áldott nap. Igen, voltak napok mikor kihagytam, de másfél hétig nem poshadnánk bent, az tuti. Egy baba fejlődésének jót tesz a levegő.

2012. márc. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
kobor kutyaktol rettegek...ez is a baj
2012. márc. 12. 13:26
 10/30 kíváncsicska ***** válasza:
100%
A friss levegő nem árt a babának ha megfelelően öltözteted.A hideg amúgy is elpusztítja a bacikat.A megfázás a nem megfelelő öltözködés miatt van.Meg neked sem árt a levegő.Vagy te jól érzed magad 0-24-ig csak a lakásban?A levegő nem csak a babának de a mamának is kell.
2012. márc. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!